Vastlakuklite eri: põgus ülevaade kreemivahustest vastlakuklitest

thumb image

Öeldakse, et ega tali taeva jää, kuid lootus pikast vastlaliust jääb sel aastal üha väiksemaks. Vanade vastlakommete järgi ootas pikima liu lasknut ees lina- ja kanepikasvu õnn ja õnnistus.

Linnastunud ühiskonnas kliimamuutuste rüppes ei ole aga lina- ja kanepikasvuõnn midagi, mis inimesi hordidena kelgumäele viiks. Pigem on oluline koos tuttavate/sõprade/perega meeleolukalt aega viita ning tervislik hasart on vaid abiks toredate mälestuste loomisel. Õigemini oleks abiks, kui lund oleks. Aga mida pole, seda pole.

Niisiisi kõigi konsensuslikul loal kuulutuame kõik mitteliugu lasknud juba ette võitjateks. Ning modernsele ajastule kohaselt on kõigile ette nähtud ka auhind – vastlakukkel!

Liulaskmise kõrval on vastlapäeva vaieldamatuks vasteks muutunud vastlakukkel. Ning neid lihtsaid kuid vastupandamatuid magusaid vahukoorega täidetud saiakesi võib leida erinevatest kohvikutest, poodidest, restoranidest, pagariäridest ning kuna vastla traditsioonid on üsna pikad, siis on selle aja jooksul peale klassikaliste vastlakuklite tekkinud ka suur hulk muid väga omanäolisi versioone sellest retromagustoidust.

Õhuline vahukoorega täidetud saianupuga kukkel pealt tuhksuhkruga on klassika. Sõltuvalt kommetest, harjumustest võib vahukoorekihi alt ka mõnda põnevat moosi või mõne marja leida. Kukleid täidetakse ka mitmete kreemide jm täidistega, ka soolased vastlakuklid on järjest enam moodi läinud.

Kohvik Rukis must vastlakukkel

Kohvik-pagarikoda Rukis / Restoran FARM

Põnevatest kuklitest rääkides peab mainima sel aastal kohvik-pagarikojas Rukis valmistatavaid musti vastlakukleid mustsõstramoosiga.

Mustaks on taigen värvitud aktiivsöega. Heledaid traditsioonilisemaid vastlakukleid maitsva rabarberi-maasikamoosiga saab tellida samuti. 🤤

Kui on soovi vastlakukliga oma restoraniõhtusöök lõpetada, siis restoranis FARM saab seda ka teha, kuna kohvik-pagarikoda Rukis asub samas hoones, siis toovad klienditeenindajad võimaluse korral maitsva kukli otse kohvikosast külaliseni.

Enamasti peaks vastlakukleid jätkuma vähemalt 8ni õhtul, kuid kindla soovi korral oled teretulnud sellest sööma tulles juba varakult teada andma, et kuklisooviga arvestada osataks.

Hind: 2.90.- kukkel.

Mõlemas söögikohas saab vastlakuklitega maiustada juba praegu ning vastlapäevajärgselt veel nädal-kaks, sõltuvalt nõudlusele.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Viru 11, Tallinn.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Müürivahe 27b / Viru 11, Tallinn.

Kolm Sibulat

Restorani Kolm Sibulat vaarikamoosi ning kardemoni-vahukoorega vastlakuklid sobivad hernesupi kõrvale justkui valatult. 😋 Menüüs on see hõrk traditsiooniline roog vaid vastlapäevani 25.02.2020.

Hind: 2.50- kukkel.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Telliskivi 2, Tallinn.

MOON

Restoranis MOON, kohapeal pagar Ljuda poolt küpsetatud kardemonikuklid pohlamoosi ja vanilje-vahukoorega on tõesti isuäratavad. Viimase lihvina pisut tuhksuhkrupaid ning retrohõnguline magustoit ongi nosimiseks valmis.

https://www.instagram.com/p/B8gnRCBJiEH/

Vastlakukleid serveeritakse samuti kuni vastlapäevani 25.02.

Hind: 2.50.- kukkel.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Võrgu 3, Tallinn.

SMAK

Alles hiljuti kirjutasime artikli Pealinna peidetud pärl – kohvik/resto SMAKist. Nimetatud kohvik/restost saab vastlapäevaks kukleid vaid ette tellida/kaasa osta.

Hind: 3€ kukkel.

Kuklid ise on metsiku loomuga pehmed kardemonikuklid, mida täidab veel pehmem vahukoor ja nende sees üllatav mustikakompott.

Nagu öeldud, ei pruugi kohapeal olla võimalust isegi vastlapäeval läbi astudes vastlakukleid leida, niiet soovi korral tuleb pisut ette mõelda ning tellimus juba praegu sisse anda.

Hind: 3€ kukkel.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Lootsi 10/2, Tallinn

Loomulikult on veel palju erinevaid kohvikuid/restorane, kus erilisi kohalikke maiuseid nautida saab. Ning ega lootus – talviselt lumisest vastlapäevast – ei kao enne vastlapäeva ka mitte.

Maitseelamusteni!

You may also like...