Peresõbralikud restoranid Tallinnas: Nendes restodes on lastel lõbus süüa

thumb image
Foto: Unsplash

Oled lastesõbraliku toidukoha otsingul? Õnneks on pealinnas palju häid restorane, kuhu lastega minna ja kus igav ei hakka ühelgi pereliikmel. Oleme välja toonud need peresõbralikud restoranid Tallinnas, mida on soovitanud pered ise.

Lastega restorani sööma minek on paras ettevõtmine ja nõuab suurepärast planeerimisoskust, et pere kõige pisematel ikka tegevust jaguks. Lisaks veel pausid, snäkid ja kõik muud jutud. Nii tundub idee restoranist, kus nii täiskasvanud kui ka lapsed meeldejääva elamuse saaks, pigem unistusena.

Ent selliseid restorane siiski on – siit leiad neli suurepärast restorani, mida kindlasti koos perega külastada.

Nero – Naudi kogu perega pühapäeva brunchi

Einestajad Neros
Foto: Nero

Tallinnas Sadama piirkonnast leiad sa restoran Nero. Pered on Nerosse väga oodatud ja juba menüüd koostades on nähtud palju vaeva, et arvestada nii väikeste kui suurte soovidega. Täiskasvanud saavad nautida maailma kokandusklassika pärle nerolikus võtmes ja lapsed saavad valida omale sobiva toidu Lotte-teemalisest lastemenüüst.

Perede jaoks suure plussina pakub teenindaja ka võimalust, et laste söögid tuuakse lauda varem. Nii saavad ka kõige rahutumad pisikesed restoraniskäiku nautida.

Lastesõbralikud restoranid Tallinnas: Nero pere brunch, lapsed Lottega mängimas
Foto: Nero

Lisaks lastemenüüle on restoranis ka lastenurk, kuhu lapsed saavad minna mängima ja võtta endale erinevaid mänguasju lauda kaasa. Eriti põnevaks muutub lastenurk aga pühapäeviti, kui leiab aset pere-brunch. Kella 12-15ni on kohal mängujuht, kes lastega tegeleb, et saaksid samal ajal oma toitu soojalt nautida.

Aadress: Sadama 11a

Ristorante Flavore – Külla on oodatud ka kõige pisemad Itaalia fännid

Kui sinu pere on Itaalia toidu ja pitsafänn, siis tasub külastada Ristorante Flavoret. Peakokk Stefano Cozzetto, kes on töötanud mitmetes tipprestoranides üle maailma, viib külalised kulinaarsele rännakule läbi Itaalia, esitledes moodsas võtmes valikut sealsest autentsest toidukultuurist.

Ristorante Flavore saal
Foto: Ristorante Flavore

Rahuliku õhkkonnaga restoranis on pere noorematele liikmetele oma menüü, kust leiab nii loomakujulised pitsad, erinevad pastad kui ka mõnusad magustoidud, mis hoiavad meele rõõmsa. Nii saavad nii suuremad kui väiksemad nautida suurepäraseid Itaalia maitseid!

Aadress: Sadama 7

Snoob – Nii suurele kui väiksele söögisnoobile

Helge ja armas Snoob on juba avamispäevade algusest tuntud kui restoran, kus nii väiksem kui suurem söögisnoob endale menüüst midagi meelepärast leiab. Nõmmel asuv restoran on ka kohalike seas populaarne ja sobib hästi külastamiseks nädalavahetusel. Restorani perenaine Janica kinnitab, et Snoobis jagub rõõmu ja ruumi kõigile:

Oleme pererestoran, meil on lastenurk, lai valik erinevaid toite lastemenüüs, mis ei piirdu ainult kahe või kolme valikuga. Tahame olla koht igaks päevaks ja hetkeks.

Perenaine Janica

Väiksemad saavad tellida lastemenüüst, veidi suuremad lapsed võivad aga julgelt proovida ka midagi sushi- või tavamenüüst, et saada oma esimesed gurmeekogemused. Ning muidugi saab lastenurgas toiduga kogutud energia käiku lasta!

Aadress: Pärnu maantee 209a

Lore Bistroos väärtustatakse ühiselt veedetud kvaliteetaega

Lore Bistroo on kogukondlik kohtumispaik Kalamajas, mis on juba kujunenud üheks sõprade ja perekondadega kvaliteetaja veetmise keskpunktiks. Restoran on avara plaani ja hubase atmosfääriga, kus on mõnus viibida nii suurtel kui väikestel.

Ühist perega veedetud kvaliteetaega väärtustab Lore kõrgelt ja teenindajad teavad, kuidas lastega perede eest hoolt kanda, et lastel oleks mõnus ja põnev.

Väiksematel on oma menüü, kust leiab muuhulgas nii koorese farfalle pasta kui ka frikadellisupi lihapallikestega. Kõige pisematele valmistab köök rõõmuga püreesid. Toidud saabuvad kiiresti, ent kui niisama oodata ei jaksa, siis tasub üle vaadata Lore mänguriiul, kust leiad erinevaid mänge ja kunstitarbeid.

Aadress: Peetri 12

Restoran Cru’s saab nüüd ka lastemenüüd nautida

Tallinna vanalinnas tegutsevast Cru restoranist on ilmselt paljud kuulnud – köögipoolt juhib tuntud peakokk Dmitri Haljukov, kes on Eestit esindanud ka prestiižsel Bocuse d’Oril, rahvasuus tuntud ka kokkade olümpiana.

Cru kokad on menüü kallal hoolega vaeva näinud ja a la carte menüü pakub põnevaid maitseelamusi – näiteks grillitud põdra väisfilee konjaki-piprakastmega.

Väikeste gurmaanide rõõmuks otsustas Cru mõni aeg tagasi, et ka lastele võiks eraldi menüü olla. Nii ongi valminud lastemenüü, kust leiab muuhulgas pardilihapallid praekartuliga ja koorese kolme juustu pasta.

Aadress: Viru tn 8, 10140 Tallinn

Peresõbralikke restorane on Tallinnas teisigi – vaata, kes said 2021. aastal Peresõbraliku toidukoha tunnustuse siit.

Veel restorani uudiseid...