Kokteilidest Tallinna ja Tartu restoranide näitel

thumb image

Kokteil sobib hästi restoraniõhtu alustuseks ja ka peale magustoitu pikemaks mekkimiseks. Nii oma maitselt, kui ka visuaali poolest väga põnevad keelekastmed võivad olla ühtlasi ka üsna keerukad.
Mitmekülgne valik erinevaid puuvilju, siirupeid, kreeme, mahlu, pulbreid, karastusjooke, jm. segatud erinevate alkohoolsete jookidega, sekka erineva suurusega jääd. Valik on väga lai ning klassikute, nagu White Russian, Mojito, Dark&Stormy, Espresso Martini jm. kõrval on saada ka põnevamate nimedega kokteile. Millest nad koosnevad ja kus neid õhtusöögikõrval proovida, sellest kohe lähemalt.

P’assion d’Ashel restoranis Tchaikovsky

Hotel Telegraaf juures tegutsev restoran Tchaikovsky on vene köögi sümfoonia maitsekas näide. Prantsuse mõjutustega vene köögist võib leida nii kaaviarit kui šampanjat. Aga ka palju muud supist, pelmeenidest põnevate magustoitudeni välja. Tchaikovsky üllatab meeldivalt aga ka oma kohteilivalikuga.

P’assion d’Asheli näol on tegu unikaalse käsitöö kokteiliga, mille valmistamisel on kasutatud naturaalset vanilli kauna, millega maitsestatakse Absolut viin, seejäärel lisatakse passioni püree, suhkrusiirup ning Laurent Perrier La Cuvee šampanja. Nime on kokteil saanud ühe erilise naise järgi, kuid kelle täpselt, selle jätame hetkel saladuseks! 

Broneeri restoranikülastus ➤

Aadress: Vene 9, Tallinn. E-P 18.00-23.00.

Majakokteil cafe-lounge YliCoolis

Lastesõbraliku restorani kokteilivalik sisaldab suurel hulgal erinevaid põnevaid valikuid. Näiteks “Suslik”, “Klaabu”, “Rõõmus Karu” või klassikaline jäätisekokteil. Lisaks sellele on ka teisi alkoholivabasid mõnujooke. Kuid leidub ka täiskasvanutele mõeldud valikuid. Näiteks restorani majakokteil, mis sisaldab värsket arbuusi, jõhvikamahla, vodkat ja kuivjääd, mis tekitab joogist õhkuva salapärase uduloori.

Peale jookide on YliCool tuntud oma maitsva menüü poolest, milles on muide eraldi osa beebidele. Näiteks lillkapsa-kõrvitsapüree või bataadi-juurselleri püree kanalihaga on vaid mõned valikud laiast menüüst, millest leiab oma nii lihasööja, taimetoitlane kui vegan.

Broneeri ➤

Aadress: Ülikooli 8, Tartu. E-N 12.00-22.00; R-L 12.00-24.00; P 12.00-21.00.

“Laamakokteil” Urban Bar Tallinnas

Pildilnähtavat unikaalse vungiga kokteili pakutakse Urban Bar Tallinna menüüs Urban Passioni nime all, kuid rahvasuus on jook oma silmapaistva kuju tõttu just “laamakokteiliks” ristitud. Kokteili koostiseks London Dry Gin, Cointreau, passionfruit, ananass ja sidrun.

Lisaks pakutakse erinevaid snäkke, suupisteid, salatit ja ka burgereid ning steiki.

Broneeri ➤

Aadress: Roseni 9, Tallinn. K-N 18.00-01.00; R-L 18.00-02.00.

Pink Mama Restoranis Moon

Modernse vene köögi esindaja, restoran Moon, pakub oma joogivalikus mitmeid kokteile.
Pink Mama nimelise kokteili koostisse kuulub Normindia Gin, Oriental Mama roosilimonaad, sidrunimahl, suhkrusiirup ja kaneel.

Näiteks tatrapliinide või Siberi pelmeenide maitsmise järel sobib antud kokteil suurepäraselt õhtu lõpetuseks – või siis hoopis alustamiseks? 🙂

Broneeri ➤

Aadress: Võrgu 3, Tallinn. E-L 12.00-23.00; P 13.00-21.00.

Talveöö Muinasjutt restoranis Moon

Seedlip Spice alkoholivaba destillaat, värskelt pressitud greibimahl, sidrunimahl, suhkrusiirup on selle alkoholivaba kokteili koostisosad – kaunistuseks värske basiilik.

Alkoholi mitte eelistav külastaja võib, näiteks magustoidu järgselt, just selle joogi kasuks otsustada.

Broneeri ➤

Aadress: Võrgu 3, Tallinn. E-L 12.00-23.00; P 13.00-21.00.

Elegant Rubus restoranis Pegasus

Pika ajalooga restoran Pegasus on Tallinnas toitu ja jooki pakkunud juba alates aastast 1962. Saadaval on nii erinevaid suppe, eel- ja pearooge kui ka magustoite ning lai valik erinevaid jooke. Põhiline rõhk on Pegasuses veinikaardil. Kuid leidub ka huvitavaid kokteile.

Näiteks kokteil nimega Elegant Rubus, mis koosneb džinnist, vaarikasiirupist, sidrunimahlast, dry vermuthist ja munavalgest, et shakeris jook mõnusalt koheva vahukreemi saaks.

Broneeri ➤

Aadress: Harju 1, Tallinn. E-N 12.00-23.00; R-L 12.00-24.00.

You may also like...