Maitsemaailma reisijanuline resto Nomad

thumb image

Aasta ehk 356 päeva on suhteline ajaühik. Kellele pikk, kellele lühike. Mõnele äärmiselt seiklusterikas ning pöördeline, mõnele jälle kulgevalt rahulik. Siiski, on 1 aasta ajakujund, mis märgilise olemusega millegi kestvusele emotsionaalset mõõdet lisab. Nii on meil rõõm välja hüüda, et Rotermanni kvartalis tegutseva maitseterännu resto Nomad tegutsemise algusest on juuli keskpaigas saanud juba 1 aasta.

Sellega seoses uurisime restoraniperelt nende mõtete ja tegemiste kohta. Nomadi telgitagust avas meile restorani rõõmsameelne juhataja Marjo.

foto / Lauri Laan
Kuidas sai Nomad alguse ?

Kõik toimus väga loomulikul ja lihtsalt viisil. Nimelt, otsustasime restorani avada hotellis (toim. Metropol SPA Hotell), kus enamik külastajatest on rändajad-ehk nomadid, polnud kahtlustki et peame oskama neile pakkuda ka vastavat maitseelamust. Nomad nagu nimigi ütleb on rändajate koht, kus kõik rändajad saavad kokku, et maitsta tükikest igast maailma otsast.  

Mida mäletate restorani avamisest kõige eredamalt?

Minu jaoks oli kõige põnevam avamise ajal see, kui kiiresti see lõpusirge läks. Ning just see ärevus. Veel paar päeva enne avamist tegime toidu degustatsioone ja panime menüüsid paika. Ning päev enne avamist, see tunne, kuidas kogu tiim tuli kokku ja kõik töötasid selle ühe eesmärgi nimel, et homme oleks meil restoran avatud.

Kõik need pikad päevad ja meeletu organiseerimine on nüüd tagasi vaadates aga kuhjaga ennast ära tasunud. Võib öelda, et hinges valdab meid meelerahu, et oleme hakkama saanud ja juba aasta ilusti vastu pidanud. Ning tundub, et ka klientidele meeldib, selle üle on loomulikult suurim rõõm.

Restoranil on 2 peakokka: Oleg Belousov ja Alexander Traigel . Öeldakse, et 2 kokka ühte kööki ei mahu, kuidas on lood teie köögis?

Hehee. Kindlasti see meie peakokkade kohta ei käi. Nad on lahutamatud! Vahest isegi naerame, et kuidas nad nii palju koos suudavad olla. Aga eks nad inspireerivad ka üksteist. Ühe koka kireks on pearoogasid sobitada, teisel on rohkem huvi magustoitudele keskenduda. Võik öelda, et meie köögis pigem üks justkui täiendab teist.

Samuti on kokad ühiselt ära jaganud personali ülesanded, jne. Kõik toimub harmooniliselt ja ladusalt. Seega tundub, et Nomadi köögipere on selle rahvapärase väljendi erandiks. On erakordne omada nii andekaid kokkasid, kes kire ja pühendumusega oma tööd teevad.

Milliseid toite/jooke Nomadi menüüst kindasti maitsta tuleks?

Kindlasti kõige populaarsem eelroog on tuunikala tataki, koos meie enda valmistatud viigimarja briochega. See on imeliselt värske, ning ideaalne just praegusel hooajal.

Väga palju populaarsust koguvad ka meie baod (kana ja veis), kuna street food on ikkagi tänapäeval väga populaarne, tahame ka meie pakkuda enda restoranis erinevaid maailmaköökide maitseid. Soovid tulla uhkele õhtusöögile? Teeme ära. Tahad tulla lihtsale snäkile? Samuti – teeme ära.
Lisaks soovitame toidu kõrvale mekkimiseks meie enda tehtud käsitöö limonaade. Maitseid on erinevaid magusatest hapudeni, mis annab külalistele vabad käed oma maitsemeelte järgi sobivat leida.

Peroogadest tooks kindlasti välja klientide südamed võitnud meriahvena, mida serveerime kartulipüree, ürdikastme ja meie enda valmistatud siidrivahuga. Suvise hooaja autentne kalaroog. Kõrvale veel pokaalike kihisevat ning elu tundub jälle kraadi võrra võluvam.

Kuna hetkel on käimas Nomadi sünnipäevanädal, siis on meil hea meel tutvustada ka võrratut eripakkumist:
Just nagu rännuliste teed on erinevad, on ka inmeste maitsemeeled niivõrd erisugused.
Arvestades sellega, pakume kuni 21. juulini 2- ja 3-käigulisi menüüsid, mille kõik käigud saab vastavalt oma soovidele, menüü põhjal, ise kokku panna.
Seda kõike imeliste hindadega vastavalt vaid 18€ ja 25€.

Broneeri erimenüü ➤


Mida ootate järgneva(te)lt aasta(te)lt?

Kuna meil sai alles aastake, siis ütleme nii, et õpime veel isegi alles kõndima. Ootame ikka tulevalt aastalt sama palju head tagasisidet, mida oleme siiani saanud. Ja meie soov oleks pakkuda veel paljudele inimestele elamusrohkeid maitseelamusi ja kustumatuid mälestusi. Seega põnevat köögi edasi arendamist ja külalistele omanäoliste menüüroogade tutvustamist jagub loomulikult väga pikaks ajaks.

Siiras tänu kõigile meie külalistele ning tere tulemast ka uutele. Ilusat suve.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Roseni 9, Tallinn.

Maitseelamusteni!

You may also like...