Intervjuu: Joel Ostrat restoranist Meat Market Steak & Cocktail

thumb image

Rääkisime Joeliga seekord tema Tartus asuvast restoranist Meat Market Steak & Cocktail. Juttu tuli näiteks ka 1. novembril aset leidvast Meat Marketi eriõhtusöögist “Sügissaak”. Loe lähemalt juba järgnevast uudisloost ning broneeri kohad maitseelamusteks!

 

Meat Market Steak & Cocktail on Tartu südames asuv restoran, kus põhirõhk on liharoogadel ja meelierutavatel kokteilidel. Meat Marketi omanik Joel Ostrat on ilmselt tuttav paljudele eestlastele – Joeli käe all on avatud mitmed tuntud restoranid, lisaks Meat Marketile ka näiteks Truffe, Werner ning Gustav Gastro Cafe. Samuti on Joelil oma tervislike ning maitsvate valmistoitude sari. Joel on Eesti Restoranide liidu üks asutajatest ning juhatuse liige, ta tegutseb ka kondiitri- ja jaemüügiga tegelevas ettevõttes Gustav ning eliitõllekas Keller.

 

meat market

Joel Ostrat

 

Nagu restorani nimigi ütleb, on Meat Marketis suur rõhk lihal ja liharoogadel. Huvitav fakt on, et restoran asub vana lihunikupoe ruumides. Kumb tuli enne – kas idee avada liharestoran või andis inspiratsiooni just liharestorani avamiseks hoopis vana lihunikupood?

Esimesena tuli idee avada Tartus liharestoran, kuna sellelaadset turul ei olnud. Ehk siis – nõudlus enne, siis idee ja juhuse tahtel tuli ka selleks parim pind. Inspiratsioon sai ajaloolises ruumis lihtsalt lisavürtsi!

meat market

 

 

Kuidas kujunes Meat Marketi menüü? Kuidas iseloomustaksite restorani menüüd?

Meie menüü on üles ehitatud järgnevatele põhimõtetele:

  • Pakkuda võimalikult palju erinevat liha – veis, lind, uluk, siga jpm. Meil on menüüs olnud näiteks ka karu või püütonit..
  • Valmistada liha kasutades võimalikult palju erinevaid tehnikaid. Konservid, pasteet, vinnutatud liha, soolatud, küpsetatud, grillitud, sous vide meetodil valmistatud jm
  • Tähtsal kohal on meie köögis elav tuli, suitsuahi ja jaapani grill, et tulemus oleks eriline ja mitmekülgne

Iseloomustamiseks sobib öelda, et meie juures on lai valik liha, mida me valmistame nii paljude erinevate meetoditega kui võimalik.

meat market

 

 

Viimasel ajal on aina enam populaarsust kogumas taimetoitlus ja veganlus. Kas Meat Market Steak & Cocktail on ka selle trendi valguses pidanud mingeid muutusi läbi viima?

Alguses olime taimetoidusõbralikud, menüüs oli alati midagi ka taimetoitlastele. Nüüd on meie menüüs ka veganroogasid. Hea fakt – meie teenindusjuht on samuti vegan! Püüame käia ajaga kaasas, veganlus ja taimetoitlus on üks suund, mida me ka teeme. See pakub lihade valmistamise juures mõnusat vaheldust.

meat market

 

 

Kui tihti muudate Meat Marketi menüüd?

Tavaliselt muudame restorani põhimenüüd kaks korda aastas, kuid aegajalt on meil saadaval ka erimenüüd. Käime hooaegadega kaasas ja vastavalt hooajale muutub mõnikord menüüs oleva toidu lisand või kaste. Näiteks pakume kolmekäigulist erimenüüd iga aasta veebruaris toimuval Maitsev Tartu ürituse raames, lisaks on meil ka jõulumenüü ning kaks-kolm korda aastas teeme ka eriõhtusööke – nagu näiteks 1. novembril toimuv Meat Marketi eriõhtusöök!

meat market

 

Meat Market Steak & Cocktail hiilgab ka enda põnevate kokteilide poolest. Kui tihti lisate uusi jooke menüüsse ja kuidas see protsess välja näeb?

Kokteilibaari menüü, selle muutuste ja värvikana hoidmise eest vastutab meil Regeri Zoo. Tegemist on kindlasti Eesti või lausa Baltikumi ühe andekaima baarmaniga. Kokteilibaari menüü muutub kindlasti kaks korda aastas, kuid väiksemaid muutusi ja erikokteile lisandub meie majas pigem igakuiselt. Kokteilikaart on trendikas ja käsitööst tulvil.

 

https://www.instagram.com/p/BZG3mPPHGvg/?taken-by=meatmarketcocktail

 

 

Kas Teil on restorani menüüs ka oma lemmiktoit? Ja milline on lemmikkokteil Meat Marketi kokteilibaaris?

Menüüs on palju lemmikuid, ühte kindlat rooga välja tuua oleks keerukas. Kui siis on böff üks lemmikuid roogasid, mis igakord kui muutub, läheb veelgi paremaks. Ma pole kusagil mujal saanud ka paremat antrekooti, kui meie majas. Kokteilide poole pealt on kindlasti üks lemmikuid Gaia, mis uues menüüs ruulib. Alkoholivabadest Green One ja Virgo.

meat market

 

 

1. novembril on Meat Market Steak & Cocktail restoranis tulemas eriõhtusöök „Sügissaak“. Rääkige palun lähemalt, mida külastajad sellelt õhtult oodata võivad?

1. novembri eriõhtusöögil on omal kohal pairing – ehk siis kogu erimenüü on sobitatud meie kokteilidega. Nagu ka eriõhtusöögi nimigi ütleb, on põhirõhk sügistel metsasaadustel. Võiks isegi öelda, et läheme selle erimenüüga tagasi juurte juurde. Hapendatud köögiviljad ja sammal, sügisseened ja marjad. Lihast valmistame kodumaiseid loomi. Kindlasti tuleb väga eriline õhtu, soovitan kohale tulla ja kõigil sellest ise osa saada! Seda kunsti on keeruline sõnadesse panna.

 

meat market

 

Meat Market Steak & Cocktail restoranis 1. novembril toimuvale eriõhtusöögile „Sügissaak“ saab kohad broneerida läbi DinnerBookingu süsteemi kiirelt ja mugavalt. Ära maha maga selle sügise üht erilisemat maitseelamust ja broneeri kohad juba praegu!

 

Broneeri kohad Meat Marketi eriõhtusöögile Sügissaak ➤

 

Hoidke kindlasti silm peal ka meie DinnerBookingu Facebooki lehel, sest juba esmaspäeval, 23. oktoobril avalikustame auhinnamängu, mille võitja saab 1. novembril nautida Meat Market Steak & Cocktail eriõhtusööki!

 

You may also like...