Kaks hubast Kadrioru restot, kus saad maitsvate ja ilusate toitude osaliseks

thumb image
Foto: 7Ürti

Üks mõnusamaid Tallinna piirkondi on vaieldamatult Kadriorg. Seal saad külastada kahte põnevat restot 7Ürti ja Loft & Ürdid, mis mõlemad kutsuvad oma hubase atmosääriga.

Kadriorg on pika ajalooga piirkond, mis eelkõige tuntud Kadrioru lossi ja pargi poolest. Kadrioru parki ümbritsevate tänavate äärde ehitatud kaunistustega puitmajad on samuti omaette vaatamisväärsus, mis viivad sind justkui ajaloolisele rännakule ajas tagasi.

Lisaks ajaloohõngulistele hoonetele ja kaunile pargile jäävad jalutuskäigul tee peale mitmed pargikohvikud ja restoranid. Siin on kaks restot, mis mõlemad ühe peakoka eestvedamisel alguse said.

7Ürti: ürdised Euroopa toidud

Foto: @seitseurti grillkanaribad praekartuli, muna, oliivide ja Itaalia kastmega

Kadrioru serval asuv 7Ürti on väike armas restoran, kus sisse astudes tervitab esimese asjana ahjust välja võetud sooja leiva lõhn. Restoran on tegutsenud nüüdseks veidi üle viie aasta, saades alguse peakokk Janek Villermanni visioonist luua restoran, kus leiab ka kaugemate kultuuride ja tavade mõjutusi.

Kui restoran ise on pigem pisike, siis menüü on võrdlemisi pikk, lisaks saab tellida ka lõunapakkumisi. Olulisel kohal on ürtide kasutamine ning tooraine kvaliteeti suhtutakse tõsiselt ning suure austusega. Nii nagu valmib igal hommikul värske leib, tehakse valmis ka morss, mis külastajate poolt kiidetud.

Foto: @seitseurti peakokk Janek Villermann

Menüüs on kokku saanud Vahemere, Skandinaavia kui kohaliku köögi maitseid, lisaks on peakokk inspiratsiooni saanud ka kaugematest kutuuridest ja tavadest. Nii leiab menüüst mõnusad ja tummised road – valikus on näiteks idamaine nuudli-köögiviljawok kanaga või hoopis vanaema kodune kotlet tüümiani, kartulipüree ja veinikastmega.

Mõnus õueala

7Ürti atmosfäär sobib kui valatult Kadrioru hubasesse miljöösse. Sees istudes saad osa avatud köögist ja armsast interjöörist, suvel saad nautida aga ka resto õueala, kust ei puudu ka pleedid jahedamateks ilmadeks. Ideaalne peatuspaik peale jalutuskäiku Kadriorus või lihtsalt ilusa päeva nautimiseks.

Aadress: J.Vilmsi 45, Tallinn

Loft & Ürdid: pühapäevad on pannkookide jaoks!

Foto: @loftjaurdid pannkoogihommikusöök

7Ürti ja Loft & Ürdid asuvad üksteisest vaid kiviviske kaugusel, kuid kui 7Ürti asub ajaloohõngulises hoones, siis Loft & Ürdid on uksed avanud moodsas Kadrioru Plazas, kus avarust rohkem. Seetõttu sobib viimane hästi tähistamaks erilisi sündmusi ja üritusi.

Kuna pühapäevad on teadagi pannkoogipäevad, siis soovitame seda pere seltsis nautima minna Loft & Ürdid pannkoogihommikusöögile vahemikus 11-13ni. Menüüst leiab valikut nii magusasõber kui ka soolase eelistaja.

Aadress: Vesivärava 50, Tallinn

You may also like...