Soovitus: Siin on neli Tallinna restorani, kuhu minna grilltoite nautima

thumb image
Foto: Unsplash

Grillimine on lahutamatu osa Eesti suvest. Oleme välja toonud neli Tallinna grillirestorani, kuhu grilltoite maitsma minna!

Valikust leiad nii ehtsat Armeenia kööki pakkuva restorani, kaasaegse grillirestorani kui ka liharestorani Tallinna vanalinnas. Uued maitseelamused ootavad!

Noy City: šašlõkid, vahemere köök ja muusika

Foto: @noy.city

Noy City on Tallinnas Sadama piirkonnas tegutsev restoran, mis ühendab armeenia, gruusia, kreeka kui ka nendele lähedase vahemere köögi ühte kobarasse. Lisaks grilltoitudele on menüüs kreeklasest peakoka eestvedamisel koha leidnud ka mereannid nagu sinimerekarbid, kaheksajalg ja doraadokala.

Foto: @noy.city

Noy City on spetsialiseerunud kõiksugu šašlõkkidele – valikust leiab nii sea-, kana-, lambakarree- kui ka kalkunišašlõki. Samuti on menüüs teised lihatoidud nagu söeahjus grillitud põldvutt ja veisetalle lihasteik “Tomahawk”.

Lisaks maitsvatele toitudele pakub Noy City meelelahutust – Noy City’s on suur terrass ja rõdu vabas õhus ning katusega veranda. Oluline element terrassil on lava, kus suvel mitmed artistid üles astuvad. Mõnus koht, kus suvel sõpradega kokteile libistada.

Aadress: Tuukri 26, Tallinn

Sevan Grill Restaurant: Armeenia kööki pakkuv pererestoran

Sevan Grill Restaurant on Rotermanni kvartali lähistel Ahtri tänaval tegutsev restoran. Tegemist on Armeenia kööki pakkuva pererestoraniga, mis keskendub Armeenia šašlõkkidele. Restoranis saad süüa autentset toitu taskukohaste hindadega, sobides ideaalselt nii lõuna- kui õhtusöögiks.

Menüüst leiab laia valiku šašlõkke ja šašlõkiassortiisid, mille saab ise kokku panna valides kolme sorti liha. Valikus on ka mitu erinevat marineeritud šašlõkiliha nagu sea kaelakarbonaad või kanafilee apelsini marinaadis.

Aadress: Ahtri tänav 6a, Tallinn

Meat & Wine: liharestoran Tallinna vanalinnas

Tallinna vanalinnast leiab Meat & Wine resto, mis on külastajate poolt tugevalt hinnatud ja tuntud oma rikkaliku lihavaliku poolest. Esile tõstetakse head kvaliteedi ja hinna suhet ning suurepärast asukohta.

Erilist tähelepanu pööratakse restoranis ka liha valmistamisviisile ning iga roa puhul soovitatakse sobivaimat küpsusastet. Kõik liharoad valmistatakse Josperi ahjus looduslikul puusöel, säilitades selle mahlakuse. Menüüst leiab klassikalised road nagu näiteks Ribeye, Chateaubriand, Porterhouse ja sisefilee.

Aadress: Väike-Karja 1, Tallinn

City Grill House: uus restoran Tallinna kesklinnas

Kaasaegne grillrestoran Tallink City Hotellis on uus resto Tallinna restoranimaastkul, avades uksed alles kuu aega tagasi! Restorani köögipoolt juhib lätlasest peakokk Anatolijs Pimanovs.

Restoran pakub elegantsel moel esinduslikku valikut grilltoite. Hoolikalt on valitud nii tooraine kui küpsetusviisid, mis toovad esile toidu parimad omadused – lihtsad ja puhtad maitsed.

Menüüs on oluline koht söegrillilt tulnud roogadel – valikust leiab näiteks kaheksajala mandelkartuli, rohelise oa, apteegitill ja murulaugu-aioliga kui ka klassikalise liharoa T-luu steigi röstitud küüslaugu ja grillitud köögiviljadega. Tasub minna proovima!

Aadress: A. Laikmaa 5, Tallinn

You may also like...