Liigaasta – mida teha ühe liigse päevaga?

thumb image

Kui aastas on tavaliselt 365 päeva, siis iga 4. aasta tagant ilmub juurde maagiline 29. veebruar, mis aasta 366. päeva pikkuseks muudab. Tänavu on just üks neist erilistest aastatest.

Eelmise ja järgneva kolme aastaga võrreldes tervelt 24 tundi pikem aasta annab võimaluse olla tervelt päeva võrra produktiivsem, tegusam, toimekam. Tekkinud vaba aja saab kasutada ära väga mitmeti. Kui eeldada, et keskmine õhtusöök võtab aega 2 tundi, siis jagub aastasse tervelt 12 lisaõhtusööki, mida kellegi erilisega nautida.

Toome alljärgnevalt välja 12 põnevat söögikohta, kuhu minemist kaaluda võiks.

Soovid kohalikku gurmeed?

Jätkusuutlik ja 0-kulu põhimõttel toimiv Peeter Piheli autoriköök on eesmärgiks seadnud pakkuda külastajatele maitsenaudinuid läbimõeldult, teadvustades ja minimeerides tekkivaid jäätmeid.

Restoran Fotografiska Tallinn

Aadress: Telliskivi 60a/8, Tallinn
Traditsioonilisi Eesti maitseid koos põnevate mugandustega pakkuv SMAK on toonud Tallinna toidumaailma maitsvad struudlid. Mine ja naudi autentsust koos kallimaga.

SMAK kohvik/resto

Aadress: Lootsi 10/2, Tallinn
Eestlaslikult oluline toiduartikkel kala on restoranis Ruhe esikohal. On nii kohalikku, kui ka eksootilisemaid kalu ja mereande. Kõik road, s.h leivad, kastmed, koogid on käsitööna ise valmistatud, et tagada kvaliteet ja parim maitse.

Restoran Ruhe

Aadress: Sadama tee 10, Neeme küla, Harjumaa.

Võib-olla hoopis mõnda põnevat Aasia roaga?

Rotermanni kvartalis tegutseva aasiapärase restorani Loo Jang menüü on täis üllatusi, vaata ise järgi SIIT.

Restoran Loo Jang

Aadress: Rotermanni 2, Tallinn
Kadrioru keskuses asuva eksootilise Tai ja India köögi maitseid pakkuva Villa Thai interjöör on loodud eesmärgiga pakkuda igal külastusel justkui väikest minireisi Aasiasse – aroomid, hubane valgus, põnevad dekoratsioonid ning maitsev toit ootavad.

Restoran Villa Thai

Aadress: Vilmsi 6, Tallinn.
Chedis on kõik läbi mõeldud. Restoran püüdleb kõigis oma tegemistes tasakaalu poole. Autentsed maitsed, kvaliteetne tooraine ja kaasaaegsed tehnoloogiad ühendatakse ning tulemuseks on modernne Aasia köök, mille eesmärgiks vaid üks – täiuslik toiduelamus.

Restoran Chedi

Aadress: Sulevimägi 1, Tallinn.

Või miks mitte midagi rammusat grillilt?

Vanalinnas Müürivahe tänaval paikneva restorani FARM eesmärk on pakkuda vahetut ja modernset Eesti kööki. Menüüst leiab mitmeid grillitud roogi, lisaks maitsvaid salateid/suppe/eelroogi/magustoite.

Restoran FARM

Aadress: Müürivahe 27b / Viru 11, Tallinn.
Puri restoran pakub imelisi vaateid, maitsvat toitu ning perfektset teenindust Kakumäe sadamas Haven Kakumäe. Eraldi on restoranis söeahju menüü, millest leiab nii pardi, veise, kana, ratatouille’i, lisaks põnevad söeahjumenüü lisandeid.

Restoran Puri

Aadress: Küütri 3, Tallinn.
Esmaklassiliseks liharestoraniks peetava Meat&Wine menüüst leiab palju liha. Liha on kirg ja elu. Kõik liharoad valmivad Josperi ahjus looduslikul puusöel, mis tagab toidu mahlakuse ja toiteväärtuse.

Restoran Meat & Wine

Aadress: Väike-Karja 1, Tallinn.

Kuidas oleks aga peenõhtustamise ehk fine-dininguga?

Eesti üks hinnatuim fine-dining juht ja teenäitaja 180° by Matthias Diether on pärjatud nii DinnerBookingu Top 2019 tiitli, rahvusvahelise meistritasemega The White Guide 2020 poolt. Pisut alla 2 aasta tegutsenud restorani kohta võib kindasti öelda: “Ta tuli, ta nägi, ta võitis”! Sama võimsalt edasi.

180° by Matthias Diether

Aadress: Staapli 4, Tallinn.
Avatud köögiga Tartu gastronoomia pärl restoran Hõlm väärtustab puhast toorainet, kvaliteeti ja lihtsust. Lisaks on igapäevaselt kasutusel põnevad tehnikad, mille abil toidud oma karakteri saavad. Mitmed restorani retseptid on ajalooga, pärinedes 1925-26 a. kirja pandud Lydia G. Holmi retseptikogust.

Restoran Hõlm

Aadress: Ülikooli 14, Tartu.
Loova ja eklektilise köögiga ORE pakub vanalinnas legendaarse Bocca restorani asukohas väärikaid maitseid ja huvitavaid kooslusi. Kombineerides rahvusvahelisi maitseid nüansirikkuse ja maitsepuhtusega saavutatakse mitmekülgsus mida lihvib tehniliselt kõrge valmistusviis. Hubane atmosfäär pealekauba.

Restoran ORE

Aadress: Olevimägi 9, Tallinn.

Maitseelamusteni!

You may also like...