Avasta Eestit: Siin on 6 restorani, mida jõulukuul külastada

thumb image
Foto: Shutterstock

Jõulude ja aastavahetuse vaheline periood on suurepärane aeg uute paikade avastamiseks ja põnevate restoranide külastamiseks! Kui plaanid puhkust väljaspool Tallinna, siis vaata, milliseid restorane erinevates piirkondades kindlasti külastada.

Kui veedad jõulukuul päeva või paar väljaspool Tallinna, siis vaata, milliseid restorane erinevates piirkondades avastada.

Oleme välja toonud neli sihtkohta ja kuus restorani, mida jõulukuul eriti mõnus külastada. Alustades Saaremaal asuvast veskirestoranist lõpetades Michelini giidi poolt tunnustatud restoraniga Tartus.

Maitsvat jõuluaega!

Kuressaare: Imelised maitseelamused saarel

Saaremaa Veski

Saaremaa on lõõgastavaks nädalalõpuks ideaalne sihtkoht – kaunis loodus, hinnatud spaad ja võrratud restoranid on kõik käe-jala juures.

Üks külastamistväärt toidukohtadest on Saaremaa Veski – kohalike maitsete koda, mis asub Kuressaare iseloomulikus ja omanäolises tuulikus. Restoran pakub külastajatele klassikalist saaremaist söögi- ja joogipoolist, milles ei pettu ei kohalik ega kaugelt tulnud rändaja.

Menüüst leiab kohalikke ja värskeid maitseid, aga ei puudu ka vanad Veski hitid. Esindatud on nii kohalike metsade ulukiliha, rannikult pärinev suitsukala, ja palju muud maitsvat. Lisaks einetele leiab baariletist ka kohalikest marjadest villitud majanapsud, kodustest õuntest valmistatud majaveini ning parima valiku kohalikke Saaremaal pruulitud õllesid.

Aadress: Pärna 19, 93814 Kuressaare

Vinoteek Prelude

Teine väga hea resto, mida Kuressaares külastada, on veiniresto Vinoteek Prelude.

Restoran sobib ideaalselt hubaseks õhtusöögiks ja hea veini nautimiseks. Menüüs on läbilõige parimast kohalikust kalast ja lihast – näiteks leiad menüüst Saare mahetalle, punahirve kui ka metssea. Ehe saaremaine toit, mida tullakse nautima kasvõi teisest Eesti otsast.

Lisaks kohalikele saadustele leiab menüüst ka austrid, mis Saaremaa restode menüüs on pigem haruldus. Õdus, sundimatu õhkkond ja rahulik muusika taustal tagavad suurepärase ja meeldejääva õhtu. Maitsvad elamused on garanteeritud!

Aadress: Lossi 4, 93 816 Kuressaare

Noarootsi: Külasta mereäärset Dirhami Kalakohvikut

Aastaringselt avatud, 92 km kaugusel Tallinna linnapiirist kaunil Loode-Eesti rannal asuv Dirhami Kalakohvik on välja kasvanud hooajalisest Dirhami Suvekohvikust. Need, kes Dirhami kord avastanud, leiavad ikka ja jälle tee tagasi

Mereäärses kohvikus pakutakse maitsvaid roogasid, mis põhinevad eestimaistel naturaalsetel talutoodetel, kohalikel jahisaadustel, metsaandidel ja rohkel kalal.

Talvisel ajal on avatud terrassi lounge, kus on võimalik tuule eest kaitstult nautida kuuma jooki ning merevaadet.

Aadress: Dirhami Sadam, Dirhami küla, 91214 Lääne- Nigula vald

Tartu: Tartu jõululinn ja tunnustatud maitsed

Kui Tallinna vanalinna jõuluturg on juba nähtud, siis tasub üle vaadata ka Tartu jõululaat. Nimelt on Tartust saanud detsembri saabudes kaunis jõululinn – Raekoja platsilt leiad muuhulgas imeilusa uisuväljaku, mitmed söögiputkad, valgusshow ja ehteis kuusepuu.

Ka maitseelamused leiad täitsa jõulumelu lähedalt. Restoran Hõlm, üks Tartu parimaid restorane, asub Raekoja platsi taga Toomemäe nõlval. Hõlm on tuntud oma alati kaunite ja uudsete kodumaiste maitsete poolest. Restorani kiidavad nii külastajad kui ka toidukriitikud – restoran on muuhulgas ära mainitud nii White Guide’s kui ka Michelini restoranide teejuhis.

Aadress: Ülikooli 14, 51003 Tartu

Lõuna-Eesti: Kaks hinnatud pärli

GMP Pühajärve restoran

Kui plaanid talvise puhkuse veeta Lõuna-Eestis, siis siin on kaks restorani, mida kindlasti külastada.

GMP Pühajärve on hinnatud restoran, kus au sees on kohalikud saadused ja eestimaine toidukultuur. Restoranis saad osa peakokk Koit Uustalu ja sommeljee Mikk Parre harmoonilisest koostööst sündinud maitsekooslustest. 

Võimaluse korral kasutab restoran alati ümbruskonna heade talunike kasvatatud toorainet. Nii nagu loodus elab, hingab ja areneb, liigub ka GMP loodusega samas rütmis.

Aadress: Tennisevälja 1, 67405 Valgamaa

Kolm Sõsarat

Üks Lõuna-Eesti erilisemaid restorane on Kolm Sõsarat – kolme õe poolt (Kerti, Kadri ja Triin) püsti pandud hubane gurmeerestoran Lüllemäel.

Köögis loob maitsekooslusi Kerti, kelle käekiri on lihtne ja eriliselt puhaste maitsetega. Peakoka menüü on võluv sümbioos kodumaise taluköögi pärimusest ja uuendusliku kokakunsti võtetest.

Kolm Sõsarat pakub oma külalistele “aeglast toitu” hooajalisest toorainest. “Hindame kõrgelt keskkonnasäästlikkust ja toiduteadlikkust, mistõttu suurem osa viljadest on pärit restorani aiast ja ümbruskonna metsadest ning liha Triinu kasvatatud lambakarjast või kohalikelt loomapidajatelt,” kirjeldab restoran oma olemust.

Aadress: Kirikumõisa tee 9, 68116 Lüllemäe

You may also like...