Idee nädalavahetuseks: Võta ette minipuhkus väljaspool Tallinna

thumb image
Foto: Shutterstock

Võta ette üks mõnus nädalalõpu väljasõit ja avasta kauneid Eestimaa paiku. Siit leiad neli ideed, kuhu nädalavahetusel minna.

Kui soovid enne jõule veeta ühe mõnusa nädalavahetuse avastades kauneid Eestimaa paiku, siis siin on midagi sulle.

Valisime välja kolm sihtkohta ja neli restorani, mis sobivad minipuhkuseks kui valatult. Alustades vahvast restost ja kokteilibaarist Kuressaare südames, lõpetades Michelini giidi poolt tunnustatud restoraniga Tartus.

Saaremaa: Imelised maitseelamused ootavad Kuressaares

Saaremaa on lõõgastavaks nädalalõpuks ideaalne sihtkoht – kaunis loodus, hinnatud spaad ja võrratud restoranid on kõik käe-jala juures.

Üks külastamistväärt toidukohtadest on kindlasti NABA baar & köök – uus ja vahva resto ja kokteilibaar suurepärase asukohaga otse Kuressaare südames. Nabas saad nautida maitseid eri maailmaruumist, suuremaid ja väiksemaid ampsakaid ning jagatavaid suupisteid mõnusateks seltskondlikeks ajaveetmisteks.

Jõulukuuks on NABA usinad kokad kokku pannud maitsva pühademenüü, kus menüü staariks on krõbeda kamaraga seakülg kapsasteigi ja õuna-ingverikastmega. Mõeldud on ka veganitele, kelle jaoks on loodud maitseteküllane kolmekäiguline jõulumenüü. Tutvu mõlema menüüga lähemalt Naba Instagrami lehel.

Aadress: Tallinna 1, 93814 Kuressaare

NABA restost vaid paarsada meetrit eemal asub Vinoteek Prelude – restoran sobib ideaalselt romantiliseks õhtusöögiks või lihtsalt hea veini ja toidu nautimiseks. Menüüs on läbilõige parimast kohalikust kalast ja lihast – näiteks leiad menüüst Saare mahetalle, punahirve kui ka metssea. Ehe saaremaine toit, mida tullakse nautima kasvõi teisest Eesti otsast.

Lisaks kohalikule toidule üllatab restoran külastajaid ka austrite ja sinna juurde sobiva veiniga. Õdus, sundimatu õhkkond ja rahulik muusika taustal tagavad suurepärase ja meeldejääva õhtu.

Aadress: Lossi 4, 93 816 Kuressaare

Lääne-Eesti: Külasta mereäärset Dirhami Kalakohvikut

Dirhami Kalakohvik asub Noarootsis, Dirhami sadamas, sobides hästi elamuslikuks peatuseks saartele või Tallinnasse sõitjatele.

Mereäärsel kohvikul on avamisest peale olnud erinevaid nimesid, muuhulgas Dirhami Suvekohvik, Rannakohvik ja ka Maailmalõpukohvik. Viimane just seetõttu, et Dirhami sadamast avanev vaade merele tekitab tunde, et oledki jõudnud maailmalõppu.

Tallinnast Dirhamisse kulub autosõidul umbes poolteist tundi, kuid juba ainuüksi vaate pärast tasub see sõit ette võtta. Lisaks saab muidugi hõrgutavaid maitseelamusi nautida. Nagu kohviku nimigi vihjab, on menüüs rõhku pandud eelkõige värskele kohalikule kalale.

Aadress: Dirhami Sadam, Dirhami küla, 91214 Lääne- Nigula vald

Lõuna-Eesti: Külasta Tartu jõululinna

Kui Tallinna vanalinna jõuluturg on juba nähtud, siis tasub kindlasti külastada ka Tartu jõululaata. Nimelt on Tartust saanud detsembri saabudes kaunis jõululinn – Raekoja platsilt leiad muuhulgas imeilusa uisuväljaku, mitmed söögiputkad, valgusshow ja ehteis kuusepuu.

Ka maitseelamused leiad täitsa jõulumelu lähedalt. Restoran Hõlm, mis on ilmselt üks Tartu parimaid restorane, asub Raekoja platsi taga Toomemäe nõlval hinnatud hotell Lydias. Hõlm on tuntud oma alati kaunite ja uudsete kodumaisete maitsete poolest. Restorani kiidavad nii külastajad kui ka toidukriitikud – Hõlm on muuhulgas ära mainitud nii White Guide’s kui ka Michelini restoranide teejuhis.

Aadress: Ülikooli 14, 51003 Tartu

Veel restorani uudiseid...