Poolaasta TOP 10: Need restoranid jäid külastajatele enim silma

thumb image
Foto: Mon Repos

Käes on südasuvi ning seega ka hea aeg vahekokkuvõtete tegemiseks. Võtsime kätte ja vaatasime, millised restoranid oli möödunud poole aasta jooksul külastajate lemmikud.

Möödunud on juba üle poole käesolevast aastast – see on pikk aeg, mille jooksul on Eesti erinevaid restorane külastanud kümneid, kui mitte sadu tuhandeid inimesi. Ent millised restoranid jäid külastajatele enim silma?

Võtsime ette külastajate jäetud tagasiside, kus lisaks kirjalikule tagasisidele on antud ka kuuepallisüsteemis hinnang, mis võtab arvesse toidu kvaliteeti, teenindust, õhkkonda, üldist toiduelamust ning hinna-kvaliteedi suhet. Nii et kui otsid parimatest parimaid restorane, mida suvel külastada, siis siin need on!

10. Snoob resto, Nõmme

Auväärse kümnenda koha sai Snoob, hubane ja peresõbralik resto Nõmmel, mis kohalike poolt palavalt armastatud. Snoob on suurepärane koht, kuhu minna nautima nii päevapakumisi kui ka põnevaid maitsekooslusi pakkuvat à la carte menüüd. Külaliste tagasiside näitab, et teenindus on Snoobis sõbralik, atmosfäär hubane ja toidud ülimalt maitsvad!

Hinnang: 5.47 punkti 6st

Aadress: Pärnu maantee 209a

9. Mon Repos, Kadriorg

Kadrioru restoran Mon Repos, mis hiljuti sai ka Michelini giidi poolt ära mainitud, on üks külastatumaid restorane Tallinnas ja seda eriti suvel, mil avatud on nende kaunis terrass. Restoran sobib hästi nii perekondlike tähtpäevade tähistamiseks, sõpradega terassil veinitamiseks kui ka elegantse brunchimenüü nautimiseks.

Hinnang: 5.48

Aadress: Narva mnt 92, 10127 Tallinn

8. Mantel ja Korsten, Kadriorg

Idüllilisest Kadriorust leiad sa väikse rohelise puumajakese ning just seal tegutsebki 8. koha saanud Mantel ja Korsten. Restoran, mida peale külastajate kiidab ka Michelini giid, pakub Vahemere köögist inspireeritud autorikööki, kus menüüst võib leida nii mõõkkala kui ka makrelli aga ka peeti ja värsket kapsast.

Hinnang: 5.49

Aadress: J. Poska 19a

7. Gianni, Tallinn

Seitsmenda koha sai Gianni – Itaalia toidu restoran, mis on külastajatele silma jäänud oma autentsete maitsete ja super teenindusega. Michelini giidi poolt tunnustatud restorani menüüst leiab hulgaliselt kala- ja mereanniroogasid ning erinevaid lihatoite. Ning loomulikult ei puudu menüüst ka meie kõigi lemmikud – pastaroad ja pitsa. Ehedad Itaalia maitsed on garanteeritud! 

Hinnang: 5.50

Aadress: Jõe 4a, 10151 Tallinn

6. Rudolf restoran, Kadriorg

Kui pead lugu prantsuse köögist või isuäratavast brunchist, siis sea sammud Rudolfisse. 2020. aasta suvel uksed avanud restoran on külalistele silma jäänud kui maitsekas restoran, kus pakutakse tasemel teenindust ja maitsvaid toite. Rudolf restoran eesotsas peakoka Sten Märtini modernse loominguga Prantsuse ja Euroopa köögikulutuurist loob koos Erik Tammelehe täpse silma ning teenindusega tõelise fine diningu väärilise elamuse.

Hinnang: 5.50

Aadress: R.Tobiase 11-1

5. The Nautilus Oyster Bar & Grill, Tallinna vanalinn

The Nautiluse puhul on tegemist tõeliselt põneva leiu ja pärliga otse Vanalinna südames, kõigest lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist. Mereannirestoran Nautilusest on saanud populaarne paik, kus kohalikud ja ka turistid maitsvaid austreid, veini või šampanjat naudivad. Lihtsalt suurepärane koht mereannirikaste roogade armastajale mõistlike hindade eest! 

Hinnang: 5.53

Aadress: Pikk 36, 10133 Tallinn

4. Barbarea, Kopli

Eelmisel aastal uksed avanud Barbarea on tallinlaste poolt armastatud Karjase Saia õhtusel ajal toimetav teine nägu. Suur osa menüül on juuretisega valmistatud pitsadel, samuti on kõik toidud ideaalsed laudkonna vahel jagamiseks. Väikestel taldrikutel saad tellida näiteks nii kohaliku lihaveise tartari, burrata karulaugu pestoga kui ka tacod salsaga.

Hinnang: 5.56

Aadress: Marati 5, 11713 Tallinn

3. Hõlm Restoran, Tartu

Kolmanda koha sai Tartu kulinaariamaastiku lipulaev restoran Hõlm, mis hiljuti ka Michelini giidi poolt tunnustatud sai. Ülikooli tänaval asuv restoran pakub alati kauneid ja uudseid kodumaiseid maitseid. Külastajad hindavad kõrgelt Hõlma poolt pakutavat maitseelamust, väärtust lisab avatud köök, mis annab võimaluse nautida võrratut kokakunsti.

Väga maitsvad toidud ja meeldiv teenindus. Tuleme kindlasti tagasi, sest palju ahvatlevaid roogi jäi veel maitsmata!

Annely, hinnanud 22. juunil 2022

Hinnang: 5.64

Aadress: Ülikooli 14, 51003 Tartu

2. 180° by Matthias Diether, Tallinn

Avatud köögi ja erilise mitmekäigulise menüüga on 180° Eesti maitserännakute üks kuumimatest sihtkohtadest. Hiljuti Michelini tärniga pärjatud resto eesotsas on andekas peakokk Matthias Diether, kelle loomingut saab nautida nii individuaallauas kui ka peakoka lauas. Kümnekohalises peakoka lauas serveeritakse kõigile 6-käiguline degustatsioonimenüü, mille käigus on võimalik jälgida lähedalt ka kogu toiduvalmistamise protsessi.

Väga meeldiv teenindus ja tõeliselt meeliülendav toit! 

Karolina, hinnanud 5. juunil 2022

Hinnang: 5.74

Aadress: Staapli 4, 10415 Tallinn

1. Lahepere Villa, Kloogaranna

Möödunud poolaasta külaliste lemmikuks osutus Kloogaranna elamusresto Lahepere Villa. Restoran, mis oli ka 2021. aasta koguarvestuses külastajate lemmik ning mis sai hiljuti ära mainitud ka Michelini giidi poolt, pakub privaatses stiilis mitmekäigulist toiduelamust. Majas on rollid oskuslikult jaotatud – samal ajal kui peakokk Silver Saa käe all valmivad hõrgud ja maitseid täis road, hoolitseb külaliste eest maja perenaine Helen Vihtol. Oma käed löövad külge ka Heleni kaks last, kes toimetustega jooksvalt aitavad.

Äärmiselt positiivne kogemus – nii toidu, keskkonna kui teeninduse osas. Ei tea ühtegi nii sooja ja positiivset õhkkonnaga restorani. Kindlasti külastame veel.

Jaanus, hinnanud 5. juunil 2022

Hinnang: 5.88

Aadress: Liivaranna tee 3, 76708 Kloogaranna

You may also like...