Resto-soovitus: Kolm õde toovad sinuni ehedaimad Lõuna-Eesti maitsed

thumb image
Foto: Kolm Sõsarat - Kerti, Kadri, Triin

Valgamaal tegutseb omanäoline restoran, mida tasub kindlasti külastada – kolme õe poolt püsti pandud restoran Kolm Sõsarat. Restoranis saad sa nautida modernset Eesti talukööki, kus olulisel kohal on oma aia saadused ja kohalik tooraine. Kogemus, mille nimel on külastajad nõus sõna otseses mõttes kasvõi teise Eesti otsa sõitma.

Kolm Sõsarat on hubane restoran Valgamaal Lüllemäe külas, mille eesotsas on õed Kerti, Triin ja Kadri Vissel. Restoran jääb silma oma kontseptsiooniga – pakutakse mitmekäigulist erimenüüd, mille puhul kasutatakse valdavalt omakasvatatud, ümbruskonna metsadest korjatud või kohalike väiketalunike toorainet. Ning restoranist on kiiresti saanud üks Valgamaa tõmbenumbreid.

Põlluharimine ja looduse rütmis elamine on osa õdede loost

Ei ole juhus, et õed avasid mõned aastad tagasi oma resto just Lõuna-Eestis – ema poolt setud ja isa poolt võrumaalased, on õdede toidulaual olnud alati puhtad Lõuna-Eesti maitsed. Restoran on justkui loomulik jätk perekonna loole, mis jutustab põlvkondade kaupa põlluharimisest, loomapidamisest ja looduse rütmis elamisest. 

Oleme alati teadnud, mis on meie toidulaual, kus see on kasvanud ja kuidas see on pühendumusega eineks valmistatud. Siin, maalilise Karula rahvuspargi veerel kanname tänapäevases võtmes edasi oma esivanemate väärtusi ja oskusi – nii toitu valmistades ja kasvatades kui ka külalisi vastu võttes. 

Kolm Sõsarat

Armas kollane puumaja, kus resto tegutseb, jäi õdedele esimest korda silma 2015. aastal. Ent maja vajas restaureerimist, et tuua taas välja puumaja ilu ja võlu. Ning õed, kellele traditsioonide hoidmine ja Eesti maaelu püsimajäämine on südameasjad, taastasid hoone suures jaos oma kätega:

Meie külalistele võib Triin särasilmil vesta selle vana maja hingeelu puudutavaid lugusid, iga detaili või ehituslahenduse valiku tagamaid.

Kolm Sõsarat

Ehedad ja puhtad Eesti maitsed

Restorani pidamisega kaasnevad rollid on õed omavahel oskuslikult jaotanud – Triin on see, kes külalisi vastu võtab ja lambaid kasvatab, Kerti hoolitseb menüü eest ja Kadri hoole ja armastuse all võrsuvad ja kasvavad aias kõigsugused viljad. Õed hindavad kõrgelt keskkonnasäästlikkust ja toiduteadlikkust, mistõttu on oma aia saadused ja ümbruskonna metsadest pärit tooraine au sees.

Menüü, mis on sümbioos Kerti isikupärasest käekirjast ja Eesti taluköögi pärimusest, on loomulikus kulgemises aastaaegade vaheldumisega:

Pakume oma külalistele viie hooaja maitseid. Iga hooaja alguses kuulutame välja avaõhtusöögi, kuhu ootame gastronoomiahuvilisi uusi maitseid proovima.

Kerti, Kolm Sõsarat peakokk

Alates juulist saad sa nautida uut suvemenüüd “Külluse aeg”, mis on inspireeritud Eesti suvele iseloomulikest maitsetest – noored herned, porgandid, värske kartul, sõstrad ja muud värsked saadused.

Restorani broneeringut tehes vali, kas soovid 5- või 7-käigulist toiduelamust. Et saaksid elamust täiel rinnal nautida, siis varu restoranis olemiseks aega vähemalt 3 tundi. Siiras ja ehe maitseelamus on garanteeritud!

Hind: 5 käiku 59€ / 7 käiku 69€

Aadress: Kirikumõisa tee 9, 68116 Lüllemäe

You may also like...