Soovitus: Haapsalus olles külasta seda mereäärset kohvikut

thumb image
Foto: Von Gernet

Tallinnast vaid ühe sõidutunni kaugusel asuv Haapsalu on ideaalne sihtkoht nii peredele kui ka romantikat otsivatele paaridele. Seal tegutseb ka üks Eesti romantilisema atmosfääriga kohvikuid Von Gernet.

Millal külastasid Sina viimati Haapsalut? Kui juba tükk aega tagasi, siis veel jõuad väljasõidu suvisesse kuurortlinna ette võtta, et nautida kaunist rannapromenaadi, puitpitsilise arhitektuuriga vanalinna ja mitmeid õdusaid kohvikuid.

Üks kohvikutest, mis kindlasti must-visit listi panna, on Von Gernet. Lisaks kohvi nautimisele pakub see kohvik ka kõrgel tasemel restoranielamust. Suurepärased maitsed lummavas atmosfääris on garanteeritud!

Ajaloolises hoones tegutsev restoran

Mereäärne asukoht, võrratu arhitektuur, ajalugu. Kohvik-restoran Von Gernet, ühes butiikohtell Villa Friedheimiga, on 1885. aastal ehitatud suveresidentsi uus nägu. Hoone ehitati 19. sajandil Peterburi aadlike poolt luksuslikuks mereäärseks suveresidentsiks, mis jõudis hiljem von Gernetite perekonna valdusesse.

Kohviku Von Gernet loomisel on meid inspireerinud nii meri, arhitektuur kui ka ajalugu. Soovime, et tunneksid siin rõõmu elust, puhkusest ning naudiksid kõiki meie tagasihoidlikke hõrgutisi.

Von Gernet

Prantsuse ja Slaavi köögist inspireeritud road

Mitmekülgne kohvik-restoran sobib hästi nii kiireks kohviks ja suviseks kokteili nautimiseks, ent kindlasti tasub ka võtta aeg, et nautida Von Gerneti a la carte menüüd. Sealt leiad parimad Prantsuse ja Slaavi köögist inspireeritud maitsed, mis on kenasti taldrikule sätitud, pakkudes nii silmailu kui ka suurepäraseid maitseelamusi.

Menüüst leiad kõik alates kergematest ampsudest ja hittroogadest nagu trühvli-aioli friikad lõpetades gurmeeroogadega nagu pardifilee punaveini-trühvlikastmega ja sinimerekarbid veinikastmes.

Ka külastajatele avaldab restoran muljet. Tagasisides tuuakse välja nii esmaklassilisi maitseid, sooja ja siirast teenindust kui ka võrratut asukohta.

Valik külastajate jäetud tagasisidet:

Suurepärane toit, teenindus ja koht ise. Mul on olnud siiani raske leida seda kõike Haapsalust, kuid nüüd olen leidnud lemmiku ja kindlasti külastame teid veel! Jõudu kogu personalile!

Hinnanud Moonika, 7. juuli 2023

Kaunis terrass, maitsev toit ja hea teenindus 🙂

Hinnanud Diana, 30. juuni 2023

Ainulaadne võimalus: Võta osa Hispaania veiniõhtusöögist

Kui muidu pakub restoran Slaavi ja Prantsuse köögi maitseid, siis aegajalt on võimalus osa saada ka Von Gerneti eriõhtusöökidest, kus proovitakse midagi uut. Järgmine eriõhtusöök leiab aset juba 11. augustil, mil võetakse ette Hispaania köök.

Ees ootab gastronoomiline rännak läbi Hispaania toidu- ja veinimaastiku. Reisijuhtideks GMP köögipealikud Koit Uustalu ja Tanel Kulbok, kes tutvustavad traditsioonilist ja maitseküllast Hispaania kööki. Gastronoomilist rännakut rikastavad Hispaania veinid erinevatest piirkondadest, mida õhtusöögil tutvustab Eesti parim sommeljee 2023 Mikk Parre.

Menüü:

  • Croquettes, vinnutatud singi kroket
  • Escalivada Catalana, grillitud köögiviljad
  • Gazpacho ja Gambas al Ajillo
  • Paella Live
  • Churros

Hind: 89€
Millal: 11. august 2023
Aadress: Supeluse 2, 90502 Haapsalu

You may also like...