Soovitus: Suussulavad magustoidud

thumb image

Nad on kreemjad, õhulised, kohevad, pehmed, ka krõbedad, suussulavalt hõrgud ning apetiitselt amüsantsed, peenetundeliselt viimistletud, maitsekalt dekoreeritud, harmooniliselt ilmekad.

Räägime magustoitudest, mis oma tekstuurilise harmooniaga üllatavad ja maitsma kutsuvad. Et saavutada õige vahekord erinevate maitsete, tekstuuride, koostisosade vahel on vaja oskusliku kätt, kogemust ja kordamist. Andekaid söögimeistreid Eestis jagub. Siinjuures teeme ülevaate magustoitudest, mis sõna otseses mõttes suus sulavad.

Restoran Mooni suussulav Pavlova

Priimabaleriini Anna Pavlova järgi nime saanud pavlova kook on üdini luksuslik, samas lihtne – imemaitsev. Vene köögi modernsele olemusele rõhku panev julge restoran Moon pakub pavlovat omas põnevas kuues.

Lihtsa beseepõhjalise vahukoore ja maasika kattega koogi asemel saab Moonis pavlovat koos pohlajäätise, granadillikreemi ja pohlageeliga. 7€

Broneeri laud Mooni ➤

Aadress: Võrgu 3, Tallinn. E-L 12.00-23.00; P 13.00-21.00.


Pilt: @Restoran Moon

Restoran ORE jõhvikaunelm

Maailmaköögi loov ja nüansirikas näide restoran ORE kuulub Sparkling Group’i, kuhu kuuluvad ka restoran Chedi, Tchaikovsky, Ö, Kaks Kokka ja Mon Repos. Igal restoranil on aga eristuv omalaadne nägu ja tegu. ORE pakub maitsepuhtust tehniliselt ja mitmekülgselt, hubases atmosfääris ja autentselt.

Prantsusepäraste mõjutustega kreemjas magustoit nimega Jõhvikas on selles osas ORE olemuse heaks näiteks. Koostiseks jogurti chiboustkreem ja mandlipuru. 7€ Elegantne ja stiilipuhas.

Broneeri laud ORE's ➤

Aadress: Olevimägi 9, Tallinn. E-N 18.00-23.00; R 18.00-24.00; L 12.00-24.00.


Pilt: @ORE Restoran

Restoran R14 ameerikalik maius

Peakokk Helena Andema juhitavas veinirestoranis pannakse suurt rõhku veini ja toidu harmooniale. Vahemereköögi noote kandev menüü sisaldab laia valikut puhtaid maitseid ja hõrke maitsekoosluseid.

Kohevatest magustoitudest rääkides peame rääkima ka S’mores’t mida restoran R14 magustoiduks pakub. Helena on peakokaameti kõrvalt ka ema. Ning just oma laste tungivast soovist ameerikaliku maiust nimega S’More süüa, võttis ema ükskord kätte ja tegi sellest maiustusest pisut tervislikuma variandi, mis on nüüd saadaval ka R14 menüüs.

Kergelt põletatud naturaalne vahukomm on tehtud avokaadokreemist ja õunasiirupist, lisaks küpsisepuru, näpuotsatäis tikreid, mustikaid ja granaatõunaseemneid ning kakaopulblit. 6€

Broneeri laud R14's ➤

Aadress: Rotermanni 14, Tallinn. E-N 11.00-23.00; R 11.00-24.00; L 12.00-24.00; P 12.00-21.00.


Pilt: @R14

Restoran Ruhe romantiline magustoidurõõm

Tallinnast ca 30 min autosõidu kaugusel, mere ääres, asub kalarestoran Ruhe. Nime on restoran saanud puutüvest õõnestatud lootsik-kalapaadi järgi. Seejuures tähendab ruhe saksa keeles rahu, mis iseloomustab hästi tunnet, mille Ruhe ümbritsev loodus ja merevaade tekitavad.

Peale värskete kalaroogade ja muu soolase on Ruhe menüüs ka üsna erilisi desserte. Näiteks alljärgnev rukkikama-kitsepiimakreemi magustoit. 5.50€

Broneeri laud Ruhe's ➤

Aadress: Sadama tee 10, Neeme küla, Harjumaa. K-P 13.00-22.00.


Pilt: @Restoran Ruhe

Maitseelamusteni!


You may also like...