5 väliterrassi, mida maikuus külastada!

thumb image

Tänasest saavad restod taas avada suveterrassid. Mis oleks parem kui istuda päikese käes nautides head seltskonda, värskendavaid kokteile ja head sööki! Panime selleks puhuks kokku valiku väliterrassidest, mis tänasest avatakse ja mida tasub kindlasti külastada.

Restoranid saavad end vaikselt taas avama hakata, mis on rõõmu-uudis kõigile toidusõpradele ning muidugi ka restoranidele enditele. Kuigi ilmad on veel külmavõitu, on restod omalt poolt terrassid valmis pannud nii, et ka külmemal ajal oleks võimalik terrasse kasutada. Õnneks siiski lähevad ilmad järjest soojemaks ja päevad pikemaks. Vaata, kuhu minna päikest ja head olemist nautima!

Snoob Resto hubane suveaed

Nõmmel Rahumäel jaama juures paiknevast pererestoranist Snoob õhkub hubasust ja maitsekust. Snoobi suveaed, mis on ruumikas ning samas kodune, sobib suurepäraselt soojemate ilmade nautimiseks koos klaasikese veini ja maitsva toiduga. Aed on paraja suurusega ning piisavalt varjuline, et suvel palava käes olemine mõnus oleks.

Restorani menüü on mitmekesine – Snoob on sobiv koht nii hiliseks hommikusöögiks nädalavahetusel, kosutavaks lõunaks argipäeval kui ka a la carte menüü nautimiseks õhtul. Lisaks leiab menüüst põnevad joogivalikud.

Aadress: Pärnu maantee 209a, 11622 Tallinn

Mõnusad toidud Mooni terrassil

Tallinnas Kalamajas asuv restoran Moon ilmselt tutvustust ei vaja – see on modernse vene köögi kodu, kus rõhku pannakse nii lihtsale ja kohalikule toorainele kui ka põnevale joogivalikule. Köögipoolt juhivad tunnustatud peakokad Roman Zaštšerinski ja Igor Andrejev, joogivaliku ning üldise heaolu eest hoolitsevad maja perenaine Jana Zaštšerinski ja juhataja-sommeljee Mikk Parre.

Mooni menüü keskendub värskele ja kohalikule toorainele ning sellest parimate maitsete väljatoomisele. Lisaks isuäratavatele pearoogadele nagu näiteks pardifilee või lambakotlet väärivad mainimist kindlasti Mooni supid ja pelmeenid, mida saab sõbraliku hinnaga proovida ja miks mitte ka kombineerida.

Mooni päikeseline terrass ootab külastajaid juba tänasest!

Aadress: Võrgu 3, 10415 Tallinn

Tartu pärl restoran Hõlm

Restoran Hõlm on üks Tartu kulinaariamaastiku lipulaevadest, mis kuulub restorane koondava gastronoomia teejuhi White Guide’i parimate restoranide hulka. Eelmise aasta teisel poolel sai Hõlm uue peakoka Sven Pärna, kellel nüüdseks üle 18 aasta kogemust erinevatest restoranidest nii Eestis kui ka välismaal. Ehk annab uue peakoka tegemistest aimu ka külastajate hinnang – jaanuaris oli Hõlm DinnerBookingu edetabelis lausa esikohal!

Kui muidu saab Hõlmas nautida avatud köögi võlusid, siis nüüd ootab restoran päikesepüüdjaid oma terrassile Tartu vanalinnas, kus lisaks heale söögile saab ka suviseid kokteile limpsida!

Aadress: Ülikooli 14, 51003 Tartu

Suvine terrass Smak Restos

Kaasaegse ja elegantse toidu kodukoht Smak Resto on kõigi toidunautlejate õnneks avanud ka oma terrassi. Tallinnas Lootsi tänaval asuva resto eesotsas on andekas peakokk Dmitri Rooz, kes muuhulgas Eestis esindanud ka “kulinaariaolümpial” Bocuse d’Or.

Terrassi avamise puhul on Smak välja tulnud lihtsama menüüga, kuid niipea kui avatakase resto kogu ulatuses, on oodata nii mitmeid üllatusi kui ka mitmete lemmikroogade tagasitulekut! Lisaks toidule saab nautida ka maitsvaid kokteile ja imelisi veine. Niisiis, kõik Smaki terrassile!

Aadress: Lootsi 10-3, 10151 Tallinn

Naudi kaunist merevaadet Ruhes

Tallinnast 30 minuti autosõidu kaugusel asub kalarestoran Ruhe, mis oma mereäärse asukohaga on ideaalne koht lõõgastumiseks. Restorani nimi iseloomustab hästi Ruhe olemust – tähendab see nii puutüvest õõnestatud lootsikut, kalapaati kui ka “rahu” saksakeeles.

Menüüs on esikohal kala – peale kohaliku värske meresaagi on esindatud ka eksootilisemad mereannid nagu austrid, hiidkrevetid ja kammkarbid. Võrratud maitsed ja imeline vaade lausa kutsuvad nautima!

Aadress: Sadama tee 10, Neeme küla, Jõelähtme vald, 74226 Harjumaa

You may also like...