Tallinn: Siit leiad autentseimad Itaalia restoranid ehedaks elamuseks

thumb image

Itaalia köök on üks armastatumaid kööke maailmas ja ka Eesti pole selles osas erand. Autentsed ja ehedad maitsed on eestlaste poolt kõrgelt hinnatud, mistõttu oleme välja toonud 5 restorani, kuhu minna einestama kui tõeline itaallane.

Käsitsi valmistatud ravioolid, ahjusoojad pitsad, prossecco ja barolo – need on vaid mõned armastatud maitsed, mida Itaalia restoranid pakuvad. Mida aeg edasi, seda paremaks on läinud ka Eestis tegutsevate Itaalia restoranide kvaliteet – ehk on põhjuseks itaallastest peakokad? Mitmed allpool väljatoodud kohtadest on muide kas juhitud või alguse saanud justnimelt Itaaliast pärit peakokkadest.

Itaalia restoranid:

Gianni: erakordsed Itaalia maitsed

Foto: Gianni

Tallinna kesklinnast leiab restoran Gianni, mis on Eesti restoranimaastikul juba vana tegija. Gianni on läbi aastate oma kõrget kvaliteeti hoidnud ja on seetõttu külastajate poolt ka palavalt armastatud.

Restorani eesotsast leiab itaallasest peakoka Costantino Veglianti, kes oma laialdased teadmised Itaalia köögist on meieni toonud.

Gianni restorani mitmekülgsest menüüst leiab hulgaliselt kala- ja mereanniroogasid ning erinevaid lihatoite. Lisaks leiab menüüst hulgaliselt itaaliapäraseid eelroogasid, nagu erinevad carpaccio’d, tortelliinid, salatid jms.

Loomulikult ei puudu Itaalia restoranist ka meie kõigi lemmikud road – pastaroad ja pitsa. Ehedad Itaalia maitsed on garanteeritud!

Aadress: Jõe 4a, 10151 Tallinn

La Bottega: trattoria Tallinna vanalinnas

Foto: @trattorialabottega

Vanalinnas tegutsev La Bottega sai alguse itaallasest peakokk Nicolo Tanda soovist pakkuda lisaks fine diningule ka veidi ehedamat ja kodusemat Itaalia söögikohta – trattoriat. Nicolo on menüü koostanud lähtudes nii oma ema ja vanaema vanadest Sardiinia retseptidest kui ka lisanud sinna omaenda kaasaegsemaid ideid.

Nüüdseks naudib Nicolo pensionipõlve ja täna jätkab ehedate maitsete pakkumist Orm Oja.

Restoran pakub läbilõiget Itaalia köögi paremikust, pannes erilist rõhku Itaalia toidu ja veinide kooskõlale.

La Bottega on tunnustust saanud nii külastajatelt kui kriitikutelt – restoran on muuhulgas väljatoodud White Guide 2021 nimekirjas.

Aadress: Vene tn 4, 10123 Tallinn

iO Restoran: luksuslik atmosäär

Foto: iO Restoran

Mööda Narva maanteed Pirita poole sõites leiab iO restorani, mis on tegutsenud juba üle viie aasta. Moodsas hoones paiknev ekstravagantse sisekujundusega restoran sobib suurepäraselt tähtpäevade ja sündmuste tähistamiseks.

Menüüst leiad mitmed pastad, pitsad ja salatid, lisaks on tähendusrikas osa toidukaardist pühendatud mereanniroogadele. Itaalia restoranid on tuntud ka muidugi oma veinivaliku poolest. iO veinikaardi on koostanud restorani peasommeljee Aleksei Valikov ning sealt leiad sa nii Itaalia klassikalised kui ka haruldasemad veinid.

Lisaks õhtusöökidele saab restoranis osa ka hommiku- ja lõunapakkumistest, sobides ideaalselt töö- ja ärikohtumisteks.

Aadress: Narva mnt. 63/4, 10120 Tallinn

Ristorante Flavore: modernsed Itaalia maitsed

Foto: Ristorante Flavore

Modernsed Itaalia maitsed leiad Ristorante Flavorest! Kesklinnas tegutsev restoran on austusavaldus Itaalia tavadele ja maitsetele. Itaallasest peakokk Stefano Cozzetto, kes on töötanud mitmetes tipprestoranides üle maailma, viib sind kulinaarsele rännakule, kus kohtuvad traditsioonilised ja uudsed maitsed.

Menüü sisaldab nii värskeid ja suussulavaid pastasid ja pitsasid kui ka toor- ja veganroogasid.

Aadress: Sadama 7, Tallinn

R14: veiniresto, Vahemere köök ja pasta

Foto: @r14_resto

Siin on midagi veinisõpradele! Rotermanni kvartalis tegutsev veiniresto R14 on koht eheda toidu ja kvaliteetveini austajatele, valikust leiab üle 300 veini!

R14 köök on vahemere mõjutustega. Põnevaid lahendusi pakutakse nii soolastes kui magustoitudes – uudsed ja huvitavad maitsekooslused on igal sammul. Mereandidel on menüüs oluline koht ja neid leiab nii mõnestki roast.

Kui otsid veini kõrvale kerget ampsu, siis eelroogadest toome esile burrata küpsetatud tomatite, trühvlisingi ja pestoga ja gremolataga täidetud minikalmaaridega. Muidugi on saadaval ka traditsioonile Itaalia eelroog, antipasti.

Pearoana tasub proovida käsitsi valmistatud ravioole (pildil) või hoopis kaheksajalga röstitud mandelkartulite ja oimentoni aioliga.

Aadress: Rotermanni 14

You may also like...