Siin on looduskaunid kohad, kus saad osa mitmekäigulisest toiduelamusest

thumb image
Foto: Lahepere Villa

Kasuta ära viimaseid suvepäevi, et avastada põnevaid paiku Eestis. Oleme välja toonud kaks looduskauni asukohaga restot, kus saad osa mitmekäigulisest toiduelamusest.

Mõlemad restod asuvad ranniku ääres – kui üks resto on tõeline mereresto, siis teine pakub elamust kaunis roheluses, olles vahetus läheduses merele. Mõlemad restoranid asuvad linnamürast eemal, Tallinnast 30-40 minuti autosõidu kaugusel.

Lahepere Villa: toiduelamus hubasest elamusrestost

Foto: Lahepere Villa

Kloogarannas, Lahepere lahe ääres tegutseb Lahepere Villa. Tegu on uue ja põneva restoga Eesti restoranimaastikul, mis avas uksed avalikkusele alles mõni kuu tagasi.

Lahepere Villa köögipoolt juhib tuntud peakokk Silver Saa, kes varasemalt mitmete teiste hinnatud restode (ORE, Fabrik) eesotsas tegutsenud.

Restorani kontseptsioon on tavarestoranist natukene erinev – nimelt on tegu on elamusrestoga, kus menüü on fikseeritud. Koduses atmosfääris saad sa osa Peakoka Menüüst, mida muudetakse iga nädal. Nii ei saa ette öelda, mis parajasti menüüs on, aga mitmekäigulised road kohalikust toorainest on laual garanteeritult.

Elamusi pakuvad ka üritused, mida resto kord-kaks kuus korraldab – Eesti parimate peakokkade osalusel korraldatakse Peakokk XII õhtusööke, kus saab nautida kokkade autorikööki 5-käigulise õhtusöögi raames. Nii leiab näiteks juba 14. augustil aset õhtusöök, mida juhib tippkokk Allar Oeselg.

Restoran on avatud kolmapäevast laupäevani ning vajalik on eelbroneering.

Aadress: Liivaranna tee 3, 76708 Kloogaranna

Ruhe restorani kaunis merevaade meelitab külla

Foto: Restoran Ruhe

Restoran Ruhe on Tallinnast 30 minuti autosõidu kaugusel mere ääres asuv restoran. 2021. hooaja menüü on inspireeritud mujal maailmas populaarsete rannaklubide menüüdest. Menüüs on jätkuvalt oluline koht mereandidel ja kalal, aga sel suvel on valikkuse lisandunud ka taimsed snäkid ja trühvliburger!

Eelroogade valik on Ruhes lai, valikust leiab mitmeid mõnusaid kala- ja mereanniampse, alustades soola siiast lõpetades värsekete austrite ja mereanni takoga. Pearooogade valik on küll väiksem ent läbimõeldud – oma koht on nii kala- kui liharoogadel.

Mitmekäigulist õhtusööki ja kaunist merevaadet saad nautida avaral merekaldani ulatuval terrassil.

Aadress: Sadama tee 10, Neeme küla, Jõelähtme vald

You may also like...