KOMA õllerestoran: enam kui 110 erinevat varjundit

thumb image

Kevadel avatud õllerestoran KOMA ehk KOgutud Maitsed on tõestus sellest, et Telliskivi on toidugurmaanide- nüüd ka ilmselt joogigurmaanide- jätkuv Meka.

 Õlu on uus vein

Ehkki välifassaadilt näib Telliskivi tänava alguses paiknev restoran esmapilgul tagasihoidlik, siis tegelikkus pole kaugeltki nii. Õllerestoran on sisekujunduselt vägagi maitsekas: siin seal paiknevad tumedast puidust sisustuse taustal lopsakad taimed ja akendest kumab hubast valgust. Luues koos pisut lohakas stiilist funksoul muusikaga  ideaalse meeleolu, et nautida Eesti pruulikodade eredaimaid pärleid ühes menüüs leitavate klassikaliste toitudega.

Maitsekaart, mis siin avaneb lööb lausa pahviks. “110 erinevat pudeliõlut ja üle 10 vaadiõlle,” ütleb peakokk Daanius Aas, kui temaga väliterrassile vestluseks maha istume.

Daanius Aasa käe all on pandud sobituma uus ja huvitav klassikaliste maitsetega

40 maitsmata varjundit

“Ma ei pea ennast sommeljeeks, aga mulle meeldib väga toitude kõrvale sobitada vastavaid õllesid. Näiteks Käbliku Pruulikoda tegi leivast õlu, õigemini Tallinna peenleivast ja me sobitasime selle kokku böffiga, kus tavaliselt kasutatakse ühe osisena samuti tükikest leiva-või saiaviilu. See maitse, mis toidu ja õlu sobitamisel tekib on fantastiline.  Seepärast,  olen veendunud, et õlu ongi uus vein,” sõnab peakokk Daanius energiliselt.

Noor peakokk räägib, et on menüü loomisel jäänud võimalikult spontaanseks, andes  seeläbi endale ruumi loomingulisuseks: “Menüü ei muutu nagu tavapäraselt restoranides neli korda aastas, vaid pigem vastavalt inspiratsioonile. Vahest tekib uus idee isegi kell kaks öösel.  Samuti  lähtun toidutegemisel paljuski kodust kaasavõetud toidutarkustest -muudan nii öelda ammused tõed modernseks. Näiteks menüüs olev angerjas praekartulitega või peedisupp on tehtud minu lapsepõlve maitsete baasil.”

Siseinterjöör on stiilselt hubane

Uusi ja avastamata maitsed on restorani KOMA kogunenud ka laoruumidesse, kus peakokk Daaniuse sõnul ootavad degusteerimist ligemale 40 eriilmelist õlut: “Me jooksvalt muudame menüüd, niisamuti tuleb jookvalt juurde uusi õlu maitseid. Eestis tehakse palju head õlut. Põnevust jagub. Kogume koguaeg juurde uusi maitseid nagu nimigi viitab KOMA ehk kogutud maitsed.”

Broneeri laud ➤

KOMA on fokusseeritud õlude sobitamisele toitudega

Kas komaga või komata? Ikka komaga!

Baaritleti taga askeldav administraator Steffi ütleb viimaks naljatlemisi, et õhtud, mis KOMA‘s veedetud ei lõpe kunagi punktiga, vaid alati komaga. Seejärel astub aga krapsakalt baarileti taga olevate külmikute juurde, et näidata mulle põnevamaid valikuid hetke õlle menüüst: “Näiteks siin on vaarikaõlu, tomatiõlu, õlu, mis valmistatud ebaküdooniast või passiooni viljaga nisuõlu. Eks meil on ka veine, ent põhifookus on siiski rikkalikul õllekaardil, mida Daaniuse maitsvate toitude kõrvale sobitame.”

Asukoht: Telliskivi 1, Tallinn

You may also like...