TOP 10 Eesti restorani: Siin on külastajate 2023. aasta lemmikud

thumb image
Foto: Lahepere Villa

On aeg heita pilk möödunud aastale ja vaadata, millised Eesti restoranid avaldasid külastajatele enim muljet. 10 kõrgeimini hinnatud restot on sinu ees!

Kui soovid uuel aastal külastada mõnda toredat Eesti restot, siis vaata, milliseid restorane soovitavad külastajad.

Oleme külastajate tagasiside põhjal kokku pannud 2023. aasta edetabeli parimatest restoranidest. Hinnatud on muu hulgas nii teenindust, atmosfääri kui ka toidu hinna ja kvaliteedi suhet. 

TOP 10 edetabel kinnitab täielikult, et häid restorane leidub üle Eesti – Tallinnas, Tartus, Valgas, Saaremaal, Hiiumaal kui ka Viljandis. Gurmeereis ümber Eesti võib alata!

10. koht: Barbarea

Külastajate lemmikute edetabelis sai 10. koha Barbarea. Koplis, Põhjala tehases asuv restoran ja naturaalse veini baar pakub menüüd, kus suur rõhk on juuretisega valmistatud pitsadel ja laudkonna vahel jagamiseks mõeldud eklektilistel roogadel.

Restoranist on paari aastaga saanud üks populaarseimaid kohtumispaiku. Mõnusa atmosfääriga koht, kus sõpradega kokku saada, nautides samal ajal põnevaid roogasid ja kombineerides neid naturaalsete veinidega.

Hinnang: 5.46 punkti 6st
Aadress: Marati 5, Tallinn

9. koht: Saaremaa Veski

Otsid head restoranielamust Saaremaal? Siis tasub külastada Saaremaa Veskit, saare üht legendaarseimat restorani. Tuulikus asuv restoran pakub saaremaist elamust nii oma söökide, jookide kui ka interjööri kaudu.

Saaremaa Veski on ehitatud aastal 1899 ja tegutseb söögikohana juba aastast 1974. Tegemist on populaarseima restoraniga, mida saarel külastada. Kindlasti tasub restorani külastada ka suvel, mil on avatud kaunis aed, terrass ja rõdu.

Hinnang: 5.49 punkti 6st
Aadress: Pärna 19, Kuressaare

8. koht: Restoran Schloss

Kaheksas koht viib meid Viljandisse. Restoran Schloss asub Viljandi südalinnas, 2021. aasta augustis renoveeritud mõisas ja butiikhotellis Schloss Fellin.

Restoran pakub luksuslikku interjööri, imelisi vaateid mõisapargile ja kohalikul värskel toorainel põhinevaid maitseid, mille peakokk Toomas Lääts on oskuslikult ühtseks tervikuks sidunud. Külastajad kiidavad nii elamuslikke maitseid, atmosfääri kui ka joogivalikut. Meeldivad elamused on garanteeritud!

Hinnang: 5.52 punkti 6st
Aadress: Tasuja pst 4, Viljandi

7. koht: Rudolf restoran

Parimad Prantsuse ja Euroopa köögi maitsed ning võrratud nädalavahetuse brunchid. Kadriorus tegutsev restoran Rudolf on üks külastajate lemmikrestorane. Restoran, kus saad nautida maitsvaid ja loomingulisi toite, mis lisaks maitseelamusele pakuvad ka silmailu.

Lisaks toitudele toovad külastajad tagasisides välja ka meeldiva teeninduse ja maitseka interjööri, mis kõik kokku loovad ühtse terviku. Hõrgud elamused on garanteeritud!

Hinnang: 5.52 punkti 6st
Aadress: R.Tobiase 11-1, Tallinn

6. koht: Snoob

Kuuendalt kohalt leiab armsa ja hubase Snoob resto. Nõmme mändide all tegutsev restoran on üks kohalike lemmikuid, kus päeval lõunapakkumisi ja õhtul suurepäraseid gurmeemaitseid nautida.

Külastajad toovad tagasisides esile nii meeldivat miljööd, väga head teenindust kui ka suurepäraseid toite, mis värviküllaselt ja maitsekalt serveeritud. Mõnus restoran, mis sobib hästi külastamiseks ka terve perega.

Hinnang: 5.53 punkti 6st
Aadress: Pärnu maantee 209a, Tallinn

5. koht: NOA Chef’s Hall

Siin on restoran, mis on kohustuslik igale toidugurmaanile – NOA Chef’s Hall, Eesti üks kahest Michelini tärniga restoranist.

NOA Chef’s Hallis pakutav elamus on enamat kui head toidud. Restorani eesmärk on pakkuda kõikehaaravat ja unustamatut elamust, mille loovad hoole ja armastusega valminud road, perfektselt sobitatud veinivalik, hoolitsev teeninndus ja lummav ning pisut salapärane atmosfäär.

Hinnang: 5.64 punkti 6st
Aadress: Ranna tee 3, Tallinn

4. koht: Köppo resto

Kas teadsid, et Hiiumaal asub üks külastajate lemmikrestosid? Just Hiiumaalt, Kõpu poolsaarelt, leiab neljanda koha saanud Köppo resto. Tegemist on hooajalise suvise restoraniga, mis avas uksed esimest korda alles eelmisel suvel.

Külastajatele avaldas restoran koheselt muljet. Restoranis saad osa kulinaarsest elamusest kesest lummavat Hiiumaa metsaatmosfääri. Lisaks veel tähelepanelik teenindus ja maitsvad toidu- ja joogikombinatsioonid. See on restoran, mille külastamine tasub kindlalt suveplaanidesse võtta.

Hinnang: 5.67 punkti 6st
Aadress: Pihla Turismitalu, Kõpu küla, Hiiumaa

3. koht: Hõlm restoran

Reis ümber Eesti jätkub! Kolmanda koha sai restoran Hõlm, Tartu restoranimaastiku lipulaev, mis on absoluutselt kohustuslik restoran linna külastajatele.

Restorani puhul kiidavad külastajad nii loomingulisi ja ülimaitsvaid toite kui ka super-tasemel teenindust. Ideaalne restoran, kus tähistada mõnda tähtpäeva või lihtsalt nautida meeldivalt õhtut.

Restoran Hõlm meeskond on väga tänulik kõikidele meie külalistele ja loomulikult ka kogu meeskonnale, kes selle pöörase aasta kaasa tegid. Meie jaoks on äärmiselt oluline pakkuda kvaliteetset toitlustust koos tipptasemel teenindusega ning selles osas ei tee me mingeid järeleandmisi. Kui seda märgatakse meie külaliste poolt, siis on see meile teejuhiks, et teeme õiget asja.

Diana Timberg, Hõlm tegevjuht

2024. aastal on veel eriti põhjust Tartusse minna, et saada osa Euroopa Kultuuripealinn 2024 melust ja üritustest.

Hinnang: 5.67 punkti 6st
Aadress: Ülikooli 14, Tartu

2. koht: Kolm Sõsarat

Erilised maitseelamused ümber Eesti jätkuvad! Teise koha sai Kolm Sõsarat, Valgamaal asuv pisike restoran, mille panid püsti kolm õde – Kerti, Kadri ja Triin. Köögis loob maitsekooslusi Kerti, kelle käekiri on lihtne ja eriliselt puhaste maitsetega.

Oleme väga rõõmsad ja tänulikud tunnustava tagasiside eest meie külalistelt. Me armastame elu siin Lõuna-Eesti ääremaal – kevadisi külvamisi, tärkamisi, suvist rikkust, sügisest saaki ja talvist kargust. Oleme oma 7-käigulised degustatsioonimenüüd hooaegade järgi loonud. On eriline, et saame jagada selle kandi lugusid, maitseid ja Lõuna-Eesti külalislahkust. 

Kerti Vissel, restorani Kolm Sõsarat peakokk

Restoran on külastajad täiesti ära võlunud. Lisaks maitseelamustele kiidavad külastajad ka sooja ja meeldivat vastuvõttu, helget keskkonda ja restoranipidajate suurt pühendumust. Kõrgtasemel kokakunst Lõuna-Eestis – tõeliselt ainulaadne ja eriline elamus.

Hinnang: 5.85 punkti 6st
Aadress: Kirikumõisa tee 9, Lüllemäe

1. koht: Lahepere Villa

Külastajate 2023. aasta lemmikrestoraniks osutus Lahepere Villa! Restoran, mis troonib DinnerBookingu aasta-edetabelit juba kolmandat aastat järjest.

Lahepere Villa on elamusresto kaunis Kloogarannas, Lahepere lahe ääres. Külaliste eest hoolitseb maja perenaine Helen, maitsekooslusi loob peakokk Silver Saa. Restoran pakub peakoka 4-käigulist set menüüd, mis vaheldub kahe nädala tagant ja on koostatud vastavalt hooajalisele toorainele.

Uurisime maja perenaiselt Helenilt, mis tundeid tekitab külastajate lemmikresto tiitel:

Lahepere Villa pere tänab kõiki külalisi, kes meid 2023. aastal külastasid ja meil on ääretult hea meel, et meie pisike koduresto nii paljudele korda läheb. Ootame kõiki tagasi ka 2024. aastal ja kevadel on lõpuks võimalik ka meile ööseks jääda vastvalmivatesse Lahepere minivilladesse – just see on enim küsitud asi: ”Kas me saaksime teile jääda!” On nii tore, kui külalised lahkuda ei soovi ja aina uuesti ka tagasi tulevad.  Rõõmuga ootame!

Helen Vihtol, Lahepere Villa perenaine

Külastajate tagasisidest peegeldub ülim rahulolu – alates soojast vastuvõtust lõpetades suussulavate maitsete, hubase atmosfääri ja sooja teenindusega. Restoran, mida külastades tekib tunne, justkui läheks sõbrale külla.

Hinnang: 5.85 punkti 6st
Aadress: Liivaranna tee 3, Kloogaranna

Eesti restoranid TOP 10: Kuidas koostame edetabelit

Aasta edetabel on koostatud 10 553 hinnangu põhjal. Peale igat DinnerBooking broneerimissüsteemi kaudu tehtud reserveeringut saab kasutaja hinnata restorani, selle teenindust, atmosfääri, toidu hinna ja kvaliteedi suhet. Nende andmete põhjal koostame ülevaate kõrgeimalt hinnatud restoranidest, mis põhineb reaalselt restoranis einestanud inimeste kollektiivsel arvamusel. NB: Edetabelisse pääsemiseks on restoranil vaja koguda vähemalt 20 arvustust viimase aasta jooksul.

Nii et järgmine kord kui oled kuskil einestanud, siis jäta kindlasti restoranile nende tehtud töö eest tagasisidet!

You may also like...