Michelini restoranigiid avalikustas 2024. aasta parimad restoranid

thumb image
Foto: 180° by Matthias Diether - Eesti ainus kahe tärni restoran

Eile avalikustas kuulus Michelini restoranigiid need Eesti restoranid, kes salajastele inspektoritele enim muljet avaldasid. Vaata siit, millised restoranid ihaldusväärse Michelinile tunnustuse said!

Juba kolmandat korda valis maailma kuulsaim restoranigiid Michelin välja parimad Eesti restoranid. Tärnirestoranide kategoorias muudatusi ei ole – 180° by Matthias Diether jätkab ainsa kahe tärni, NOA Chef’s Hall ühe tärni restoranina.

Tunnustatud restoranide hulgast leiab aga nii mõnegi uue tulija. Siin on ülevaade selle aasta parimatest restodest:

Kaks tärni: 180° by Matthias Diether

Noblessneris tegutsev 180° by Matthias Diether on Eesti (ja Baltikumi) esimene kahe Michelini tärniga resto! Restoran suutis teist aastat järjest oma kahe tärni staatust hoida.

Avatud köögi ja erilise mitmekäigulise menüüga on 180° juba aastaid olnud Eesti maitserännakute üks kuumimatest sihtkohtadest. Kööki juhib saksa päritolu peakokk Matthias Diether, kes avaldas Michelini inspektoritele muljet visuaalselt efektsete roogadega, ülimalt hästi koos toimivate maitsete ja kõrge tehnilise tasemega.

180° pakub 4- ja 6-käigulist degustatsioonimenüüd. Istudes peakokalauas, avaneb intiimne vaade otse restorani kööki. Kümnekohalises ühislauas serveeritakse kõigile 6-käiguline degustatsioonimenüü, mille käigus on võimalik jälgida lähedalt ka kogu toiduvalmistamise protsessi.

Aadress: Staapli 4, 10415 Tallinn

Üks tärn: NOA Chef’s Hall

Lisaks 180°-le sai tärnitunnustuse ka NOA Chef’s Hall, kus köögipoolt juhivad Executive Chef Tõnis Siigur ja peakokk Roman Sidorov.

Tallinna-Viimsi piiril asuv restoran on toidugurmaanide ja romantika otsijate üks lemmikuid. Mitmekäiguline degustatsioonimenüü on vaid üks osa kogemusest – sellele eelneb aperitiiv NCH romantilises ja lummava merevaatega lounge’s.

Michelini giidile avaldas muljet äärmiselt loominguline ja kütkestav menüü, mis paistis silma originaalsete ja tekstuuririkaste maitsetega. Kõikehaarav ja unustamatu elamus on garanteeritud.

Aadress: Ranna tee 3, 12112 Tallinn

Roheline tärn: uus tulija Kolm Sõsarat

Uue tulijana lisandus valikusse Valgamaal tegutsev hubane Kolm Sõsarat, kelle pühendumine jätkusuutlikkusele tõi neile auväärse rohelise tärni. Kolme õe poolt püsti pandud restoranis saad sa nautida modernset Eesti talukööki, kus olulisel kohal on oma aia saadused ja kohalik tooraine.

Restorani eestvedajateks on kolm õde – Kerti, Kadri ja Triin. Köögis loob maitsekooslusi Kerti, kelle käekiri on lihtne ja eriliselt puhaste maitsetega. Kadri kannab hoolt restorani aia ja saaduste eest ning Triin vastutab teeninduse eest.

Loe ka: Resto-soovitus: Kolm õde toovad sinuni ehedaimad Lõuna-Eesti maitsed

Aadress: Kirikumõisa tee 9, 68116 Lüllemäe

Roheline tärn: Fotografiska

Telliskivis asuvat Fotografiskat tunnustati juba kolmandat aastat järjest rohelise tärniga. Restoran töötab 0-kulu põhimõttel – „lehest juureni, ninast sabani“. Oma tegevusega ei tekitata jäätmeid juurde ning toidu- ja joogivalmistamisel kasutatakse uudseid leidlikke viise, et kõik järele jäänud taaskasutada.

Samale põhimõttele tuginedes pakub Fotografiska mitmekäigulist erimenüüd, mille saab broneeringut tehes juba ette ära valida – nii oskab köök paremini arvestada kogustega, et pakkuda jätkusuutlikku elamust.

Aadress: Telliskivi 60a/8, 10412 Tallinn

Uus tulja: NOK NOK

Esmakordselt sai Michelini giidi tunnustuse restoran NOK NOK, mis tutvustab autentseid Tai köögi maitseid.

Michelini inspektoritele avaldas restoran muljet värskete, särtsakate ja maitseküllaste roogadega, mis esindavad Tai eri piirkondade maitseid. Boonusena märgiti ära võimalus proovida laia valikut roogadest maitsmismenüüst ning eraldi said kiituse restorani kana-satay, rikkalikud karrid ja maitsvad desserdid.

Aadress: Vana-Posti 7, 10146 Tallinn

Uus tulija: ÂME

Esmakordselt sai Michelini tunnustuse restoran ÂME Tallinna vanalinnas. Tegemist on eelmise aasta sügisel uksed avanud restoraniga, mis koheselt nii kriitikute kui toidunautlejate kiituse osaliseks sai.

Restorani köök on inspireeritud Prantsuse köögist, kus puhtad ja lihvitud maitsed on olulised. Menüüs on mitmeid erilisi roogasid, mis väljendavad kokkade loovust ja kirge toiduvalmistamise vastu. Toidud mitte ainult ei maitse hästi, vaid ka näevad ilusad välja.

Loe ka: Restoranisoovitus: Tallinna vanalinnas avas uksed uus restoran

Aadress: Nunne 14, 10133 Tallinn

Michelini giid tunnustas kokku 35 Eesti restot. Veel väljapaistvamaid nimesid:

Bib Gourmand eritunnustus: 

Michelini giid märkis ära ka need restoranid:

Kõik tunnustuse saanud restoranid leiad Michelini lehelt.

You may also like...