Soovitus: 4 restot, kus suviti jäätist limpsata!

thumb image

Päikesepaiste kogub tuure, et suvi rõõmu ja kuumaga täita! Kuid ei tohi lasta end soojast üle keeda ja tuleb leida viise keha jahutamiseks. Seetõttu oleme sel nädalal välja valinud neli restorani, kus saab end jäätisega maha jahutada ja söögikord limpsates lõpetada!

Kui tihti kaunistavad Eestit imepaikadena piimajõed ja pudrumäed, siis meie leiame, et kodumaa muinasjutulist loodust võiksid hoopistükkis esindada jäätisekünkad ja sorbetiorud. Seda eriti veel suviti! Lapsest saati on koorene topsijäätis või nirena laiali valguv mahlapulk olnud kui pihku kinni liimitud ja lahutamatu osa tõelisest suvest (, kuid on ka neid kes sellist elustiili aastaringselt harrastavad!). Ka see aasta ei saa ega tahagi saada jäätise hooajast üle ega ümber.

Lisaks lõputu valikuga jätsikülmikutele ning tänaval meelitavale jäätiseautole, on ka restoranid jäätiseretseptid selgeks õppinud ning on üle linna pakkumas põnevaid ja suus sulavaid maitseid. Tõsi, küll ei täna ega homme ega ka ülehomme ilmataadil suvemõtted peas ei mõlgu. Sellegipoolest tuleb olla optimist ja unistada, et väike kuumalaine siiski Eestit see suvi külastab ning meie jäätiseisu põhjendab. Lootusest kinni haarates, olemegi välja valinud neli restorani, kelle põnevatest menüüdest ka kodukootud jäätist leiab!

Põhjala Tap Room

Põhjala on ennekõike tuntud enda õllede poolest, kuid pruulikoja Noblessneris asuvas restoranis, Põhjala Tap Room, pakutakse ka põnevat söögivalikut. Menüüs on rõhk ameerikalikul, kust leiab Texase BBQ tunnusroogasid (nt. veise rinnatud, topletsuitsu seakülg) ja kõikvõimalikke snäkke (nt. friteeritud Mac&Cheese, kimichi slaw, krõbekana võileib, jpm). Samuti tegeleb Põhjala ka jäätiste valmistamisega, pakkudes vägagi mitmekesist assortiid. Seda kõike saab nautida nende endi õlledega!

PÕHJALA ISETEHTUD JÄÄTISTE MAITSED:

  • Cookies & cream
  • Lavendli
  • Vaarika
  • Dulce de leche
  • Šokolaadi-brownie

Maitsed vahetuvad sageli ehk küsi teenindajalt mis maitsed parasjagu pakkumisel on.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Peetri 5, Tallinn.

La Bottega

La Bottega on keset vanalinna paiknev restoran, kus pakutakse Itaalia köögi ahvatlevamaid roogasid. Pakkumisel on isetehtud pastad, kreemjad risotod ning elegantsed liha- ja kalaroad. Kui see kõik ära proovitud, siis söögikorra lõpuks pakub La Bottega ka keelt alla viivat magusavalikut, kus hittroaks on kohapeal valminud pistaatsiajäätis!

LA BOTTEGA JÄÄTISEVALIK:

  • Sorbett
  • Isetehtud marjajäätis
  • Isetehtud pistaatsiajäätis

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Vene 4, Tallinn.

Restoran Farm

Vanalinnas ootab samuti restoran Farm, kus köögi missiooniks on esindada klassikalisi Eesti maitseid uues kuues. Seetõttu leiab menüüst ka pärle nagu Balti vürtsikilu pulgajäätise kujul ja ulukiliha kotlette kartulipüree, seeneraguu ja punaseveini kastmega. Seejuures pole unustatud ka magusasõpru, sest lisaks moodsale leivasupile, leiab menüüst ka koduseid jäätiseid.

FARMIS VALMISTATUD JÄÄTISED:

Koorejäätised: rukkilinnase-, vanilje- ja kummelijäätis

Mahlajäätised: vaarika-, ja mustsõstrajäätis

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Müürivahe 27b / Viru 11, Tallinn.

Snoob

https://www.instagram.com/p/CAaCQa-J7ND/

Snoob on kodune restoran, mis peitub Nõmme mändide all ja ootab taas külla uusi ning vanu sõpru. Restoran on lisaks enda hõrkudele roogadele tuntud oma hubasuse ja külalislahkuse poolest, kus iga külaline on hoitud ning tunneb end kui kodus. Soojadeks ilmadeks on Snoob avanud ka suveterrassi, pakkudes suurepärast võimalust marjast sorbetti või klassikalist ploomi jäätisekokteili aiaidüllis nautida. Suurepärane sihtpaik üheks suviseks söögikorraks kogu perega!

SNOOBI JÄÄTISEPAKKUMISED:

Sorbetivalik

Jäätisekokteil (õuna/ploomi)

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Pärnu mnt 209a, Tallinn.

Maiustamiseni!

You may also like...