Intervjuu: Pisike, kuid silmapaistev restoran Salt

thumb image

Saltrestoran Kadriorus avas uksed 2012. aasta augustis . Avamisjärgselt on Salt järjest enam populaarsust kogunud ning restoranist mööda jalutades võid üsna kindel olla, et seal juba melu käib. Külastajad hindavad restorani väga hea toidu ja fantastilise teenindusega söögikohaks. Oma osa mõnusale olemisele lisab ka avatud köök, kus oma meeskonda juhib peakokk Vladimir Proskurnin. Külaliste heaolu eest vastutab Salti omanik ja perenaine Tiina Treumann. Rääkisime Tiinaga Salti eksootilisest menüüst ja muust põnevast. Loe lähemalt!

Kuidas kirjeldaksite Salti menüüd?

“Me tahame teistest eristuda. Meie menüü on vahelduv, sest saame pidevalt uut inspiratsiooni erinevatest maailmaköökidest ja restoranidest. Ma ise reisin hästi palju ja pildistan üles põnevaid asju. Koos köögitiimiga paneme siis selle põhjal midagi huvitavat kokku. Meile meeldib miksida Eesti traditsioonilist toorainet mingi eksootilise toorainega. Nimetame oma kööki progressiivseks social-food’iks – teeme natukene sellist ekstreemset fusion’it.”

Kui tihti uuendate menüüd?

“Mingid toidud on sellised, mida enam menüüst välja jätta ei saa – kliendid ei luba. Iga nädal tuleb ka midagi uut. See sõltub alati hooaja toorainest. Umbes kuu või pooleteise tagant uuendame menüüd suuremalt.”

salt

Mida veinikaardilt leida võib?

“Veinikaardi olen ise koostanud. Kuna meil pole laoruume, vahetame pidevalt joogimenüüd. Teeme ise käsitöölimonaade ja mahlasid. Hoiame võimalikult minimaalse valiku, kuid proovime üles leida just ägedad veinid, millel on ka oma lugu. Kuna paljud inimesed ei tarbi alkoholi, pakume toidu juurde lisaks veinisoovitusele ka mahlasoovitust.”

Millega Salti peakokk Vladimir Proskurnin enne tegeles?

“Vladimir töötas varasemalt aastaid Kadrioru restoranis sous-chef’ina. Otsisime enne tema tulekut pikalt uut peakokka ning Vova sattus kuidagi juhuslikult siia. Me alguses ei osanud midagi mõelda, kuid nüüd oleme väga rahul. Meil on täiesti ühine keel. Koos sous-chef Markoga moodustavad nad ideaalse tiimi.”

Vladimir Proskurnin ja Tiina Treumann

Kes on Salti oodatud?

“Me alustasime hästi kohaliku sihtgrupiga. Me pole küll kunagi ise reklaami teinud ega ostnud, aga ka välismaalased on meie juurde tee leidnud. Me pole kindlasti orienteeritud keskmiselt jõukamale inimesele. Meie eripära on see, et kuigi hind võib esmapilgul kallis tunduda, saab kõiki meie toite ka jagada. Ootame väga ka kohalikku inimest, kes peab lugu toidu ja joogi kokkusobitamisest.”

Kui palju inimesi restoran mahutab?

“Alustasime umbes 25 kohaga, kuid praegu mahub maksimaalselt 48 inimest. Suvisel ajal mahub lisaks terrassile 10–15 inimest.”

salt

Broneeri kohad Saltis ➤

 

You may also like...