Avasta Eestit: Saaremaa Veski kutsub

thumb image

Kui välismaailm on viimaste kuudega aina kaugenenud, siis kodumaised sihtkohad on seevastu aina kutsuvamaks muutumas! Selle nädala soovitus on pakkida kotid ja võtta sõit ette Saaremaale, kus ootab külalisi Saaremaa Veski.

Suvi on kiirel sammul õuele hiilimas ja sellega ka rinnus kasvav reisihimu. Paraku riigipiirid niipea ei avane ja välismaisteks seiklusteks ei maksa veel plaane teha. Seda enam on põhjust Eestimaa peidetud pärle avastada! Möödunud aasta andmete kohaselt on meil kokku lausa 16 608 km riigiteid, millele lisaks veel palju külateid, millega tutvust pole teinud. Avastamisrõõmu jätkub aastateks! Kuid kuhu poole sammud esimesena seada ja mitmeks kilomeetriks bensiinipaak täita? Selle aasta hooaja avapauk võiks viia Saaremaale, Eesti vete suurimale saarele, kus rändurit ootavad ürgsed metsad ja kõhukorinat peletab Saaremaa Veski.

Saaremaa Veski on tänaseks kujunenud kohalike maitsete kojaks, kuid oma alguse leidis hoone juba 19. sajandi lõpul. Klassikalises veskirütmis toimetas ta kuni sõjani 1941. aastal, peale mida veskis tervailja pole enam jahvatatud. Tükk aega hiljem 1974. aastal, kui Saaremaal hakkas kohtama aina rohkem võõrast rahvast, renoveeriti tuulik ümber kohvikuks. Nõnda oleme jõudnud ka tänapäeva, kus Veski on lisaks heale restoranile ka peosaal ja rahvamaja. Mine sa tea, vast alustab Veski taaskord ka jahvatamisega!

Veski menüü on ennekõike saaremaine, kus rõhk on kohalikel maitsetel! Toidukaart on see-eest mitmekesine, kust leiab nii toekat metseafileed ja otse sütelt tulnud lambašašlõkki kui ka kergemaid kikerhernekotlette ja selget kalasuppi. Mainimata ei saa jätta ka Veski legendaarseid juustupalle, mis kurikuulsust on kogunud juba 1974. aastast! Magusameel saab samuti taltsutatud, sest Veski hoiab oma vitriini alati lookas! Eriti silmapaistvaks maiuspalaks on kamahüüve rabarberi-maasikakisselliga – kausitäis eestimaist suve!

See suvi võrgutab Saaremaa Veski ka rikkaliku kokteiliassortiiga. Selles nimistus jagavad kõik joogid esikohta, sest kõige kaunimat on pea võimatu välja valida! Kuigi nimepoolest on väljapaistvad nt. Märdi Köll ja Madise Musi. Lisaks värskendavatele koketilidele, pakub Veski ka Saaremaa õllesid, kodukootud majanapsu ja kohalikest õuntest villitud majaveini. Januselt pole küll võimalik Veskist lahkuda!

Aga kuidas saarele pärale jõuda ja mis valemit Väinamere ületamine nõuab? Vastavalt soovile! Näiteks kui krooli ujumine osutub liiga suureks väljakutseks, saab Virtsu sadamast istuda praamile. Aga kui meri on ikka täiesti vastukarva, võib saabuda hoopis õhuteed mööda, lennates Kuressaarde otse pealinnast.

Peaasi et kohale jõuad, sest Saaremaa Veski ootab külla iga päev (P-N: 12-21 ja R,L: 12-22). Tee broneering juba kohe!

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Pärna 19, Kuressaare

Kaunist Saaremaa avastamist ja maitseelamusi Veskis!

You may also like...