Soovitus: 7 põnevat restorani ja nende Instagrami kontod

thumb image

Ei tea, kuhu sööma minna? Vajad inspiratsiooni? Tahad imetleda kaunist köögikunsti? Siit leiad seitsme restorani Instagrami kontod, mida isukalt jälgida ja mine tea, võib-olla ka külastada. Loe lähemalt!

Fotografiska Tallinn

Toidu ja fotokunsti sümbioos ühes pealinna külastataivamas muuseumi restoranis on omaette kogemus. Pidevalt uuenevad näitused annavad ka järjepidevalt põhjust nii uuesti külastamiseks kui ka restorani Instagramil silma peal hoidmiseks.

Säästliku toiduteo entusiastliku tippkoka Peeter Piheli eestvedamisel valmistatakse Fotografiskas toitu ressursihoidlikult ning vägagi teadlikult.

Jälgi populaarse restorani tegemisi nende Instagram’ist:

https://www.instagram.com/p/B0LNIBDJBUX/

Broneeri kohad Fotografiska Tallinnasse ➤


Restoran Ö

Restoran Ö pakub eestimaist kööki, milles järgitakse nii vanu traditsioone, kui ka kaasaegseid mõjutusi. Tegemist on saaremaise fine-dining restoraniga – seda tõestavad Ö-s pakutavad erilised road ja ka restorani sisekujundus.

Restoran Ö-d külastades saad osa põhjamaistest maitserännakust. Sealne toit on tervislik, roogasid iseloomustab kohalik ja värske tooraine ning põnevad valmistusviisid.

Restorani Instagram’i kontole oled samuti teretulnud otsa vaatama:

https://www.instagram.com/p/B31owsfJDgv/

Broneeri kohad restoranis Ö ➤


Gianni

Gianni restoranis naudid ehtsaid Itaalia maitseid. Menüü on mitmekülgne – suur valik erinevaid kala-, mereanni- ja liharoogasid ning muidugi ka Itaalia kuulsad pitsa- ja pastaroad. Menüüst ei puudu klassikalised Itaalia magustoidud nagu näiteks värske gelato, kerge panna cotta või tummine tiramisu.

Gianni peakokk on Costantino Veglianti, kes on sündinud ja üles kasvanud Itaalias. Enne Gianni restorani arendas Costantino oma oskusi ja maitsemeelt Itaalia restoranides mitmelpool maailmas. Just seetõttu võid kindel olla, et Giannis pakutav Itaalia köök on tõesti autentne.

Gianni Instagram’is saad osa restorani igapäevaselt põnevast toidumaailmast:

https://www.instagram.com/p/B4t8UjCpPgN/

Broneeri kohad Giannis ➤


Kaks Kokka

Restoran Ö väikevend, kuid sellegipoolest hiilgab Kaks Kokka oma eriliste roogadega. Ka selles restoranis on põhirõhk värskel ja kvaliteetsel toorainel ning eelistatakse eestimaiseid saadusi.

Kaks Kokka muutub pidevalt – restoranist leiab tihti midagi uut ja road ei ole piiritletud ühe kindla maa köögiga. Palju on ka isetegemise vilju ja põnevaid marineeritud/hapendatud toiduaineid, mida oskuslikult taldrikutele serveeritakse.

Põnevad marinaadid, segud ja muud salapärast resto Instagram’is:

https://www.instagram.com/p/B4szxnLJukE/

Broneeri kohad restoranis Kaks Kokka ➤


Konrad

Eesti andekaima maalikunstniku Konrad Mägi järgi nimetatud restoran Konrad pakub külastajatele võimalust saada osaks köögikunstist. Road valmistatakse nii minevikust pärinevaid, kui ka moodsaid toiduvalmistamise tehnikaid kasutades.

Maitsed on puhtad ja kodumaiselt hõrgud, toorainest eelistatakse ökoloogilist ning eesmärgiks on kaasaegse kokakunsti edendamine. Nauditavad road ja kaunid elamused on garanteeritud!

Sama ilus on ka Konradi Instagram’i konto, mis ainuüksi piltide järgi suud vesistama paneb:

https://www.instagram.com/p/B36VKc8pjca/

Broneeri kohad Konradis ➤


Mon Repos

Tsaariajal tunti seda maja kui restorani, kabareed ja kasiinot, nõukogude perioodil oli tegemist korterelamuga, kuid alates 2016. aasta oktoobrist leiab sealt Mon Repos restorani. Kaasaegsed sisekujunduselemendid on kokku sobitatud hoones säilitatud ajalooliste tooniandjatega ning kooslus on lummav.

Menüüs kohtuvad sajanditetagused retseptid ning tänapäevased maitsed, kusjuures on kooslused inspireeritud justnimelt Kadrioru kuldajastu roogadest.

Detsembriks on Mon Repos järel vaid loetud arv vabu broneeringuid. Tutvu nende Instragam’is restorani olemusega:

https://www.instagram.com/p/B5VLOMzpz2d/

Broneeri kohad restoranis Mon Repos ➤


Kolm Sibulat

Omamoodi restoran Kolm Sibulat asub Telliskivi tänava alguses Kalamaja vahetus läheduses. Menüüd iseloomustab loomingulisus ja piiritlematus, sealt leiab eriilmelisi roogasid maailma eri köökidest. Ühendatud on kiirtoidu ja slow-foodi parimad omadused, et pakkuda enneolematuid maitseid.

Kolm Sibulat on kodune, samas elegantne ja hubane, justnagu nende Instagram‘gi:

https://www.instagram.com/p/B4mb8Gxpg8k/

Broneeri kohad restoranis Kolm Sibulat ➤


Maitseelamusteni!

You may also like...