Külma ilma kosutus – sooja supi soovitus!

thumb image

Dinnerbookingu tiim on välja valinud 5 inspireerivat ja maitsmakutsuvat suppi, mida külmal talvehooajal proovida.

Käimasolev nädal algas 14dal jaanuaril taliharjapäevaga, mida vanarahvatarkuste kohaselt on peetud talve haripunktiks ehk talveharjaks. Sel ajal peaks vähemalt pool loomatoiduvarudest veel küünis tallel olema. Ning samas on see ka märgiline tähis kevade suunas liikuma hakkavast aastast.

Külmetavate miinuskraadide vastu edukalt võidelda sooja ja rammusa supiga. Supp on ammustest aegadest olnud eestlaste toidulaual tähtsal kohal. Tõsi küll, ajad on muutunud ning enam ei pea pearoaks leppima vaid kördiga. Valida on väga erinevate ja põnevate maitsekoosluste vahel. Tuleb vaid enda jaoks aega võtta ning mõnesse juba armsaks saanud või uude söögikohta sisse astuda. Järgnevalt toome teieni mõned huvitavad näited.

Vürts ja vurts restoranis Konrad

Maitsekalt elegantne selge kreveti-avokaadosupp restoranis Konrad pakub head võimalust keha soojaks saada ning samal ajal pehmet kreveti ja avokaado kooslust nautida. Supp sisaldab nii küüslauku, koriandrit kui ka tsillit. Teravamate maitsete armastajad – see on teie võimalus. Suppi serveeritakse restorani pagarite küpsetatud leivavalikuga.

broneeri laud Konradis ➤

Põnev kooslus Nomad Restos

Nomad Resto on sellel talvel välja tulnud väga erilise ja imemaitsva langustiini bisque supiga, mis pilkupüüdvalt proovima kutsub. Supp sisaldab veel jõevähi sabasid, rohelist sibulat ja šalott sibulat. Maitseelamuse teevad eriliseks sidruni-toorjuustu täidisega profitroolid, mis seovad kogemuse tervikuks.

broneeri laud Nomadis ➤

Rohelise herne supp restoranis Kaks Kokka

Neile, kes eelistavad traditsioonilisi maitseid, pakub restoran Kaks Kokka suppi rohelise herneste, suitsuse sealiha, kartulikreemi ja porruõliga. Mainitud supp on üks restorani põhiroogadest ning tuttava maitse kõrval rafineeritud elamuseks.

broneeri laud 'Kaks Kokka's ➤

Punane puljong restoranis Moon

Borš oma erkpunase värvi ja pehmelt balanseeritud maitsebuketiga on paljude slaavlaste toidulaua lahutamatuks osaks. Ka Eestis väga populaarne supp pakub talvisel ajal rammusat kehakinnitust. Kuna restoran Moon on keskendunud venepärase köögi modernsele propageerimisele, on supivalikus põnevalt kodune borš veiseliha ja hapukoorega.

Kalaseljanka restoranis Moon

Samast restoranist leiab ka ühe teise supiklassiku – seljanka. Nimelt kalaseljanka, mis on loodud kasutades erinevaid hooajalisi mereandide,kala. Supp on garneeritud hapukoore ja tilliga, kõrvale restoranis küpsetatud muffin-leiba ja moonisaia. Hubane, maitsev.

broneeri laud Moonis ➤

Need on vaid mõned näited ja soovitused pealinna supivalikust. Kindlasti on veel palju teisi esiletoomist väärivaid söögikohti, kus oma maitsemeeli paitada. Millist suppi soovitaksid sina teistele talviseks hooajaks?

You may also like...