Soovitus: Uued restoranid Tallinnas, mida kindlasti külastada

thumb image
Foto: UMA

Hea meel on teatada, et käesolev aasta on juba Eesti restoranimaastikule toonud nii mõnegi uue näo. Siin on uued restoranid Tallinnas, mida pead kindlasti külastama!

Otsid uusi maitseelamusi või äkki lausa uut lemmikrestot, kus saaks sõpradega mõnusalt aega veeta? Tutvustame kolme põnevat restot, mis kõik hiljuti uksed on avanud. Alustades veinirestost vanalinnas lõpetades modernsete Gruusia ja Aasia maitsetega.

Gobi restoran – Tutvu Gruusia köögi isuäratavate maitsetega Rotermannis

Kui palju tead sina Gruusia köögist? Kui mitte eriti palju, siis nüüd on suurepärane võimalus seda kööki lähemalt tundma õppida! Märtsis Rotermannis uksed avanud restoran Gobi tutvustab moodsas võtmes Gruusia köögi parimaid palasid.

Restorani nime valik ei ole juhuslik. „Gobi“ on traditsiooniliselt Gruusias ühise söögi jagamiseks kasutatav ümmargune puust alus, millelt söögi jagamine näitab suurimat külalislahkust ja usaldust. Nii kirjeldab nimi hästi ka tunnet, mis tekib restorani külastades.

Menüüst leiad kõik armastatuimad Gruusia köögi road. Alates põnevatest suupistetest nagu paprika või baklažaani pkhali lõpetades juustupirukate, hinkaalide ja maitserikaste liharoogadega. Olulisel kohal on sealjuures värske tooraine, spetsiaalselt Gruusiast toodud maitseained ja muidugi ka Gruusia vein. Soovitame külastada!

Loe ka: Restoranisoovitus: Rotermannis avas uksed Gruusia köögi restoran

Aadress: Rotermanni 14

UMA restoran – Uus trendikas restoran Noblessneris

Selle kevade kuumim restouudis! Sellel nädalal avas Noblessneris uksed restoran UMA, mille märksõnadeks on Unorthodox Modern Asia. Restorani loojateks on Lee Restorani ja Lore Bistroo peremehed Kristjan Peäske ja Janno Lepik, peakokaks on kaasatud paljudele restoranist Leib tuttav pikaajaline partner Kristo Malm. Restorani menüü on meeskonna autoriköök inspireerituna armastusest Aasia maitsete vastu.

Ja oi kui palju põnevat leiab UMA menüüst. Alates ampsudest ja kergematest roogadest nagu pardikonfii mango marineeritud shiitake seente ja gochujang-majoneesiga lõpetades vahustatud ricotta, mee, fermenteeritud tšilli ja kookose-lameleivaga. Veel tasub menüüst välja tuua näiteks aurutatud hiidestafilee miso-laimikastmega ja samuti satay kana – mahlane satay kanakints maapähklikastmes serveeritud õuna-mündisalati ja maapähklitega.

Rõõmustada saavad ka veganid, sest suur osa roogadest on veganitele sobivad ja pakuvad imelisi, Eesti restoranimaastikul kindlasti uudseid maitseid! Maitseelamus on garanteeritud!

Aadress: Peetri tn 12, 10415 Tallinn

Restoran Kaheksa – Veeda õhtu hubases veinibaaris lauamänge mängides

Meie järgmine soovitus viib Tallinna vanalinna aadressile Suur-Karja 8, kus on uksed avanud veinibaar nimega Kaheksa. Tegemist on hubase restoga, kus nautida maitsvat hispaaniapärast toitu, spetsiaalselt valitud veine, samal ajal sõpradega mõnusalt lauamänge mängides.

Kaheksa on sündinud kahe noore, Kaili ja Kendi, tahtmisest pakkuda midagi erilist ja ainulaadset. Mõlemad omavad üle 10 aasta kogemust erinevates restoranides Eestis ja ka välismaal ning võtsid ühiselt ette oma unistuse midagi ise luua ja pakkuda külalistele seda, mida nad on aastate jooksul omandanud.

Silm tasub peal hoida ka Kaheksa üritustel, sest tulekul on mitmeid põnevaid eriõhtuid. Järgmine neist, Jaak Juske vanalinna kummituslugude õhtu, toimub 25. aprillil algusega kell 19:00, kus kuuleb põnevaid lugusid Tallinna vanalinnast. Nimelt pidavat vanalinnas olema üle poolesaja koha, kus kummitab. Võta sõber kaasa, nii on julgem kummituslugusid kuulata!

Aadress: Suur Karja 8

You may also like...