Restoranisoovitus: Rotermannis avas uksed Gruusia köögi restoran

thumb image

Rõõmustav uudis toidunautlejatele! Eesti restoranimaastikule on lisandunud uus nimi – Gruusia köögi restoran Gobi. Restoranis saad nautida armastatud Gruusia köögi maitseid nagu hatšapuri ja hinkaalid fine dining võtmes.

Kui palju tead sina Gruusia köögist? Kui mitte eriti palju, siis nüüd on suurepärane võimalus seda kööki lähemalt tundma õppida, sest Rotermannis avas märtsi alguses uksed restoran Gobi.

Saa osa imelisest Gruusia köögist – alates mitmetest põnevatest suupistetest lõpetades juustupirukate, Gruusia stiilis pelmeenide ja maitserikaste liharoogadega. Olulisel kohal on sealjuures värske tooraine ja spetsiaalselt Gruusiast toodud maitseained.

Gobi meelitab külalislahkuse ja maitseka interjööriga

Restorani nime valik ei ole juhuslik. „Gobi“ on traditsiooniliselt Gruusias ühise söögi jagamiseks kasutatav ümmargune puust alus (pildil), millelt söögi jagamine näitab suurimat külalislahkust ja usaldust. Nii kirjeldab nimi hästi ka tunnet, mis tekib restorani külastades.

Restorani ruum ise on vastavalt kontseptsioonile jagatud kaheks osaks: põhiruum koos baariala ja avatud pagarikojaga ning peakoka ala, kus saad nautida peakoka gastronoomilisi eksperimente. Saal on hubane ja suur: puitmööbel, soe mahe valgus, lopsakas rohelus ja käsitsi valmistatud savidekoor.

Erilise detailina on saali keskel suur puidust laud. “Meie idee kohaselt saavad külalised seda teistega jagada, mis omakorda toetab sõbralikku ja hubast atmosfääri,” kirjeldab restoran.

Menüü pakub läbilõiget Gruusia köögi parimatest paladest

Kuigi Tallinnas on ka teisigi Gruusia köögi restosid, siis seni ei ole Gruusia kööki veel fine dining võtmes esitletud. Peakokk Luka Khinkiladze on sellega suurepäraselt hakkama saanud ja menüüst leiab kõik kõige paremad Gruusia maitsed.

Mida võiks menüüst proovida? Soovitame alustada mõnest ahvatlevast eelroast, näiteks baklažaani ja kõrvitsa pkhalidest – traditsiooniline roog hakitud köögiviljadest.

Kindlasti tasub proovida ka Gruusia köögi kuulsat juustuküpsetist hatšapuri, mida pakutakse erinevate maitsetega, näiteks Suluguni ja Imereti juustuga või hoopis paadikujuline hatšapuri pirukas juustu ja munaga.

Teine Gruusia köögist pärit tuntud roog on hinkaalid, mida samuti Gobis proovida saab. Suuri ja täidiserohkeid Gruusia stiilis pelmeene saab tellida nii juustutäidisega kui ka erinevate lihadega.

Ning mis sobiks toidu kõrvale paremini kui Gruusia vein! Gobi teeb koostööd spetsiaalselt valitud kohalike veinimajadega, kust parimad joogisobitused kohale tellitakse.

Õhtule paneb maitsva punkti halvaajäätis

Kellel veel magustoiduks ruumi üle, siis soovitame kindlasti proovida mõnda põnevat desserti – näiteks virsikuvahtu halvaa jäätisega. Või hoopis tšurtšhela – traditsiooniline Gruusia maius pähklitest. Võrratud maitseelamused on garanteeritud!

Kuigi Gobi avas uksed alles veebruaris, on huvi resto vastu suur olnud. Veeda õhtu imeliste Gruusia köögi maitsete seltsis ja anna meile teada, kuidas kogemusega rahule jäid!

Tutvu menüüga Gobi Instagrami lehel.

Aadress: Rotermanni 14

You may also like...