Vastlakuklite eri: vaata, millised restoranid pakuvad vastlakukleid!

thumb image
Foto: Koho

Veebruar on märkamatult poole peale jõudnud ja aeg on üle vaadata, kus pakutakse neid kõige maitsvamaid vastlakukleid! 5 Tallinna restorani ja nende imelised vastlakuklid on Sinu ees.

Vastlapäev on üks neist tähtpäevadest, mis tänaseni elavana püsinud ning liulaskmine ja kuklid on siiani au sees. Ja kuna sel aastal on meil vedanud ka suurepärase kelgu- ja suusailmaga, siis soovitame soojalt paar liugu lasta, et seejärel jõuvarusid täiendada mõne mõnusa vastlakukliga.

Kui klassikaline vahukoore-kukkel on alati olnud populaarne valik, siis selle kõrvale on vaikselt ilmumas ka loomingulisemaid lähenemisi. Siinkohal annamegi põgusa ülevaate nendest Tallinna restoranidest, kelle põnevad vastlakuklid jäävad oma imeliste maitsekooslustega kauaks meelde!

Levieri hõrgud vastlakuklid

Kohvik Levier on oma makroonide ja küpsetiste poolest juba teada-tuntud ning mitmete pealinlaste üks lemmikuid. Niisiis ei tule üllatusena, et veebruaris leiab kohvikuletist ka imemaitsvad vastlakuklid. Levieri pakkumises on 3 versiooni – traditsioonilised vahukoorega kuklid, kirsimoosiga või hoopis hõrgu mandlikreemiga kuklid.

Hind: Vahemikus 3,50€-4,50€

Aadress: Rotermanni 18/1

Prantsusepärased vastlakuklid restoranis Päris

Restoran PÄRIS on kirglik sümbioos prantsusepärasest pagariärist, delist ja restoranist. Vastlakuklite hooajaks on restoran välja tulnud vast ühe elegantseima väljanägemisega kukliga, mis saadaval on.

Vastlakuklid à la PÄRIS ehk kuklid Baba au Rhum valmivad brioche saiast, mis on immutatud rummis ja maasikasiirupis. Täidiseks on lisatud maasikamoosi ning kaunistuseks katab brioche’i kohev mascarpone kreem.

Neid imemaitsvaid prantsusepäraseid vastlakukleid valmistavad pagarid iga päev piiratud koguses, samuti võetakse vastu ettetellimusi.

Hind: 4,00€

Aadress: Maakri 30

Restoran Mooni ohtra täidisega kuklid

Tallinna Kesklinna ja Kalamaja piiril paiknev kohvik-restoran Moon pakub üldjoontes venepärast menüüd. Ent vastlate hooajal leiab menüüst ka vastlakuklid, ja need on proovimist väärt!

Mooni pagarid on valmistanud ahvatlevad kardemonised vastlakuklid, mille täidiseks on kohev vaniljevahukoor ja ohtralt pohlamoosi. Oma lumise väljanägemisega ei jäta need kuklid ühtegi vastlapäevalist külmaks!

Hind: 3,00€

Aadress: Võrgu 3

Koho populaarsed vastlakuklid

Telliskivis tegutsev Koho on vastlakuklite valmistamises tõeline meister. Seetõttu on rõõmustav kuulda, et eelmine aasta väga populaarseks osutunud vastlakuklid on tagasi!

Koho vaarikate ja käsitsi meisterdatud vahukoorega kuklid on valmistatud küll lihtsatest koostisosadest, ent tulemuseks on imemaitsev ja gurmeeliku väljanägemisega kukkel.

Hind: 3,90€

Aadress: Telliskivi 60/1

Ainult vastlapäeval: Kreemised vastlakuklid restoranis R14

Rotermanni kvartalis asuv veinirestoran R14 on koht vahemerepäraste maitsete ja kvaliteetveini austajatele. Restoran on tuntud oma uudsete ja huvitavate maitsekooslsute poolest ja seda mitte ainult pearoogade puhul – desserdimenüüst leiad sa mitmeid põnevaid magustoite nagu näiteks Gelato Trio kärjemaiuse ja oma maja apelsinilikööriga.

Nii võib olla kindel, et ka vastlapäeval, 1. märtsil pakutavad vastlakuklid annavad tõelise maitseelamuse. R14 vastlakuklitele on täidisena lisatud toorjuustukreemi ja rabarberimoosi, mis mõnusa hapukusega maitseid tasakaalustab.

Hind: 3,50€

Aadress: Rotermanni 14

Veel restorani uudiseid...