Vastlakuklite eri: vaata, millised restoranid pakuvad vastlakukleid

thumb image
Foto: Koho

Veebruar on märkamatult kohale jõudnud, mis tähendab ühtlasi ka vastlakukli-hooaja algust! Siin on 7 Tallinna restorani, kelle hõrgumast-hõrgumad vastlakuklid tuleb ära proovida!

Kellele ei meeldiks vastlapäev ja sellega kaasnev kuklihooaeg. Kui klassikaline vahukoore-kukkel on alati olnud kuklisööjate hulgas populaarne valik, siis selle kõrvale on ilmunud ka uusi põnevate maitsekombodega kukleid.

Siinkohal annamegi põgusa ülevaate nendest Tallinna restoranidest, kelle vastlakuklid on kohalike seas populaarsed ja meelitavad ahvatlevate maitsetega. Parimad Tallinna vastlakuklid on sinu ees!

Levieri hõrgud vastlakuklid

Kohvik Levier on makroonide ja küpsetiste poolest juba teada-tuntud ning tallinlaste üks lemmikuid. Niisiis ei tule üllatusena, et veebruaris pakutakse kohvikus ka imemaitsvad vastlakukleid. Kohapeal on saadaval kolm versiooni – traditsioonilised vahukoorega kuklid, kirsimoosiga või hoopis hõrgu mandlikreemiga kuklid. Veebipoes on valik veelgi laiem ja seal leiab muuhulgas ka vegan vastlakuklid ja laktoosivaba vahukoorega kuklid.

Hind: 4,00€-4,50€
Aadress: Rotermanni 18/1

Vastlakuklid à la Päris

Restoran PÄRIS on kirglik sümbioos prantsusepärasest pagariärist, delist ja restoranist. Vastlakuklite hooajal pakub restoran suussulavalt pehmet versiooni kuklitest. Kuldsed ja pehmed brioche’i kuklid kirsimoosi ja diplomat-vahukoorega.

Neid imemaitsvaid kukleid valmistavad pagarid iga päev piiratud koguses, samuti võtab restoran vastu tellimusi kuni 13.02.

Hind: 4€
Aadress: Maakri 30

Koho populaarsed vastlakuklid

Telliskivi restoran Koho on oma olemuselt mitmekülgne restoran, kus menüüst kõlab läbi eelkõige Vahemere maitsete noot. Samuti on restoranil pagari-kondiitripool, kus maitsvaid küpsetisi igapäevaselt valmistatakse.

Vastlahooajal pakub restoran legendaarseks saanud värskete vaarikatega vastlakuklit, mis peale silmailu pakuvad ka võrratut maitseelamust! Kuklid on kohapeal limiteeritud koguses saadaval E-R, samuti on võimalus ette tellida.

Hind: 4.70€
Aadress: Telliskivi 60/1

Maiusta Peppersacki pehmete kuklitega

Keskaegse interjööriga restoran Peppersack asub väärika ajalooga majas, Tallinna vanalinna südames, Raekoja platsi vahetus läheduses. Uksed avatakse külastajatele juba varahommikul, pakkudes Peppersacki kohvikus ahjusooje küpsetisi ning maitsvat hommikusööki.

Peppersacki kohvik pakub kolme kuklimaitset: klassikaline vastlakukkel, vahukoorekukkel kirsimoosiga ja kukkel mustsõstardega. Et oleks kindla peale minek, soovitamine kuklid ette telida Peppersacki e-poest.

Hind: 3,80-4,00€
Aadress: Vana Turg 6, 10140 Tallinn

Gianni kohviku vastlakuklid

Restoran Gianni, eeskätt itaallasest peakoka Costantino Vegliantiga, annab edasi autentseid Itaalia maitseid. Tunnustatud Itaalia restoran avas uksed juba üle kümne aasta tagasi ning on endiselt suurepärane koht romantiliseks lõuna- või õhtusöögiks, kiireks äriõunaks või muu tähtsa sündmuse tähistamiseks.

Giannil on ka kohvikupool, kus saab nautida värskelt valminud pehmeid vastlakukleid. Neid on saadaval 3 sorti: klassikaline kukkel vahukoorega, pohlamoosiga või kirsimoosiga. Maitsvad elamused on garanteeritud!

Hind: 4,00€
Aadress: Jõe 4a, 10151 Tallinn

Esmakordselt pakub vastlakukleid õllerestoran Põhjala Tap Room

Kui oled Põhjala Tap Roomi pühapäevaste pagaritoodete suur fänn, siis meil on sulle head uudised! Esmakordselt teeb ka Põhjala Tap Room vastlakukleid. Valikus on kaks eri sorti: kardemonikuklid mandlipasta, mandlihelbete ja chantilly kreemiga, ja kardemonikuklid karusmarja, sarapuupähkli pralinee ja chantilly kreemiga. Vastlakukleid saad ette tellida Põhjala Tap Roomi e-poest.

Hind: 4tk 16€ 
Aadress: Peetri 5, 10415 Tallinn

Mooni vaniljevahused kuklid

Moon restoran pakub ka sel aastal legendaarseks saanud vastlakukleid! Tallinna Kesklinna ja Kalamaja piiril paiknev restoran Moon on hinnatud slaavi köögi restoran, kes on vastlahooajaks välja töötanud lihtsa ja meeldiva maitsekomboga kukli – kardemonikuklid kirsimoosi ja vaniljevahukoorega.

Kuklid on saadaval alates 10. veebruarist. Suuremate tellimuste puhul tasub restoranile restoranile meili teel ette kirjutada.

Hind: 5.50€ 
Aadress: Võrgu 3, 10415 Tallinn 

You may also like...