Vastlakuklite eri: vaata, millised restoranid pakuvad vastlakukleid

thumb image
Foto: Koho

Veebruar on märkamatult poole peale jõudnud ja on aeg üle vaadata, kus pakutakse neid hõrgumast hõrgumaid vastlakukleid! 6 Tallinna restorani ja nende imelised vastlakuklid on Sinu ees.

Kellele ei meeldiks vastlapäev ja sellega kaasnev kuklihooaeg. Kui klassikaline vahukoore-kukkel on alati olnud kuklisööjate hulgas populaarne valik, siis selle kõrvale on ilmunud ka uusi põnevate maitsekombodega kukleid.

Siinkohal annamegi põgusa ülevaate nendest Tallinna restoranidest, kelle vastlakuklid on pealinlaste seas populaarsust kogunud ja meelitavad ahvatlevate maitsetega.

Levieri hõrgud vastlakuklid

Kohvik Levier on oma makroonide ja küpsetiste poolest juba teada-tuntud ning mitmete pealinlaste üks lemmikuid. Niisiis ei tule üllatusena, et veebruaris pakutakse kohvikus ka imemaitsvad vastlakukleid. Kohapeal on saadaval kolm versiooni – traditsioonilised vahukoorega kuklid, kirsimoosiga või hoopis hõrgu mandlikreemiga kuklid. Veebipoes on valik veelgi laiem ja seal leiab muuhulgas ka vegan vastlakuklid.

Hind: 3,50€-4,50€
Aadress: Rotermanni 18/1

Vastlakuklid a la Päris

Restoran PÄRIS on kirglik sümbioos prantsusepärasest pagariärist, delist ja restoranist. Vastlakuklite hooajal pakub restoran hõrku versiooni kuklitest. Kuldsed ja pehmed brioche’i kuklid, täidiseks kirsimoos ja mütsiks vanilline vahukoore-keedukreem.

Neid imemaitsvaid kukleid valmistavad pagarid iga päev piiratud koguses, samuti võetakse vastu ettetellimusi.

Hind: 4€
Aadress: Maakri 30

Koho populaarsed vastlakuklid

Telliskivi restoran Koho on oma olemuselt mitmekülgne restoran, kus menüüst kõlab läbi eelkõige Vahemere maitsete noot. Samuti on restoranil oma pagari-kondiitripool, kus valmivadki need pealinlaste seas ülimalt populaarseks saanud kuklid

Kuklid värskete vaarikate, tuhksuhkru ja küpsisega pakuvad hõrku elamust ning ka silmailu. Selliseid kukleid mujalt juba ei leia!

Hind: 4.70€
Aadress: Telliskivi 60/1

Maiusta Peppersacki pehmete kuklitega

Keskaegse interjööriga restoran Peppersack asub väärika ajalooga majas, Tallinna vanalinna südames, Raekoja platsi vahetus läheduses. Uksed avatakse külastajatele juba varahommikul, pakkudes Peppersacki kohvikus ahjusooje küpsetisi ning maitsvat hommikusööki.

Maiasmokkadele soovitame kindlasti proovida Peppersacki kukleid. Valikus on nii klassikaline vastlakukkel kui ka vaarika- ja kirsimoosiga variandid. Hõrgud, pehmed ja head!

Hind: 3,70-3,90€
Aadress: Vana Turg 6, 10140 Tallinn

Gianni kohviku vastlakuklid

Tunnustatud Itaalia köögi restoran Gianni on üks pealinlaste lemmikuid, kus autentseid itaaliapäraseid eelroogasid, pastaroogasid, ja pitsasid nautida.

Giannil on ka kohvikupool, kus saab nautida värskelt valminud pehmeid vastlakukleid. Neid on saadaval 3 sorti: klassikalised – kukkel vahukoorega ja ilma moosita ning pohlamoosiga ja kirsimoosiga. Imeliselt hõrk elamus!

Aadress: Jõe 4a, 10151 Tallinn

Moon pakub ka sel aastal kuulsaid vastlakukleid

Tallinna Kesklinna ja Kalamaja piiril paiknev kohvik-restoran Moon avas uksed juba üle 10 aasta tagasi. Mooni menüü on slaavipärane ja põhineb kohalikul toorainel.

Pealinlaste seas on Mooni vastlakuklid eelnevatel aastatel väga populaarseks osutunud. Sel aastal pakub restoran samuti kuulsaid vastlakukleid – brioche’i kukleid kirsimoosi ja kondenspiima creme patisserie ning vanilje vahukoorega. Müük hakkab toimuma ainult ettetellimise teel Mooni e-poe kaudu.

Hind: 6tk/24€
Aadress: Võrgu 3, 10415 Tallinn

You may also like...