Soovitus: 3 Tallinna kohvikut, kuhu nädalavahetusel brunchi nautima minna

thumb image
Foto: Cafe Levier

Kohevad pannkoogid, kuum kohv, värsked smuutid ja croissantid. Tundub ju isuäratav algus hommikule? Oleme Sinu eest eeltöö ära teinud ja välja valinud kolm Tallinna kohvikut, kuhu minna tasemel brunchi nautima.

Kellele ei meeldiks brunch – pikk ja hiline hommikusöök, mida nädalavahetusteti nii mõnigi meist koos mimosa ja pannkookidega naudib. Kuna aina enam restorane ja kohvikuid on välja mõelnud ka oma hilise hommikusöögi menüüd, siis oleme ritta seadnud kolm neist, kelle menüüd kindlasti proovida tasub.

Cafe Levier – itaalia ja prantsuse köögist inspireeritud road

Hubane kohvik-pagariäri Levier on tuntud nii oma ahvatlevate kookide kui ka mõnusa ja kõhtu täitva söögi poolest. Rotermanni kvartalis asuva kohviku süda ja hing on tunnustatud kokaraamatute autor Angelika Kang.

Levieri minnes tasub kindlasti proovida kohviku kogu päeva menüüd. Mõjutusi on see saanud prantsuse ja itaalia köögist, kus leidub nii tervislikke kui ka toitvamaid roogi. Mõnusaks brunchiks soovitame tellida näiteks soolased hollandi minipannakad, burrata võiku või hoopis kartulirösti graaviforelliga. Kõrvale sobib hästi aga mõni smuuti, näiteks eksootiline punase draakonivilja smuuti.

Aadress: Rotermanni 18/1

Wabrik Cafe – tervisliku päeva algus

Kui sulle meeldib päeva alustada värskendava smuuti ja tervisliku hommikusöögiga, siis tasub sammud seada Wabrik Cafesse. Õnnepalee juures asuva kohviku menüüst leiab näiteks jogurtikausi kookoshelveste ja marjadega või hoopis klassikalise brunchi roa Eggs Benedicti – röstsaia pošeeritud muna, singi ja Hollandi kastmega.

Tervislikku päeva algust pakub ka kaerahelbepuder seemnete ja kookoshelvestega, kuhu kõrvale sobib nagu valatult üks tervistav õuna-avokaado smuuti. Tasub proovimist!

Aadress: Pärnu mnt 67a

PÄRIS – kooslus pagarikojast, delist ja restoranist

Siin on midagi prantsuse köögi austajatele. PÄRIS on kirglik sümbioos prantsusepärasest pagariärist, delist ja restoranist. Kui pagarikojast on sul võimalik kaasa haarata pealt krõbedaid ja seest mõnusalt pehmeid croissante, siis restoranipoole peal saad pühapäeviti nautida prantsusepärast brunchimenüüd. Lisaks omletile ja pošeeritud munadele tasub proovida ka Bisque de Homardi – prantsuse kreemine kala ja koorikloomade supp.

PÄRIS sobib ideaalselt ka peenemaks brunchiks, sest menüüst leiad sa näiteks ka värsked austrid ja pliinid koos kaaviariga. Võta veel juurde pokaal Mimosat või Bellinit ja meeldejääv elamus on garanteeritud!

Aadress: Maakri 30

You may also like...