Steigikuningas antrekoot ehk ribeye pakub maitsemeeltele elamust

thumb image

Väljend ‘steik’ ehk maakeeli ‘liha lõiketükk’ on tihtipeale kasutusel just veiselihast rääkides. Veise lihakeha jaguneb väga mitmeks erinevaks piirkonnaks. Paljude ekspertide hinnangul on neist üheks kõige hõrgumaks antrekoot. Heal lapsel on seejuures mitu nime.

Antrekoot, prantsuse keeles entrecôte, inglise keeles ribeye on veise seljatükist turjapiirkonnast ribidega piirnevast alast lõigatud umbes 2-3 cm paksune steik. Sõltuvalt veise tõust, toidusedelist ja liha laagerdusest varieerub ka liha rasvasus, kvaliteet, pehmus jm.

Tallinnat on üsna heldelt õnnistatud erinevate steak-house’ide ehk liharestoranidega, mis rohkelt erinevate lihade valmistamisele/serveerimisele rõhku panevad. Kuid ka Tartust leiab tasemel söögikohti.

MEAT MARKET STEAK & COCKTAIL

Alustame justnimelt Tartust, kus ülikooli vahetus läheduses, endise lihunikupoe asukohas, aadressil Küütri 3 tegutseb liharestoran Meat Market Steak & Cocktail. Söögikoht pakub lisaks A la carte roogadele ka peaaegu igapäevaselt varieeruvat steigi menüüd, mille kohta saab täpsemat lisainfot lauas, otse teenindajalt.

Restoranis on vahva paberrulliga tahvel, kuhu igal päeval saadaolevad steigid üles märgitakse. Interjööri on oskuslikult lõimitud veise lihalõikeskeem, mis informatiivse kaunistusena külastajaid toidu päritolust informeerib.

Meat Marketi kokad töötavad lihadega veise põsest veise sabani, lisaks veel eksootilised loomad nagu krokodill, sebra, piison, känguru jt. Põnev, kas pole! Pakutavad steigid on näiteks T-bone, antrekoot, tomahook steik, hirve välisfilee, metssea sisefilee, talle ristluu, veise sise- ja välisfilee. Steigid serveeritakse béarnaise kastmega ning juurde saab külaline valida ühe kõrvalroa (fiikartulid, salat või küüslauguseened).

Hinnad on mõistlikud ja ülikooli linnale omaselt ka pealinna omadest ehk pisut madalamad.

Broneeri laud maitseelamuseks ➤

MEAT & WINE

Vanalinna piiril kesklinnas, aadressil Väike-Karja 1 asuv restoran on loomingulise köögiga ehe liharestoran. Menüü pakub laia valikut liharoogi.

Valik toite valmib uudenduslikus Josperi puusöegrill-ahjus, mis tagab kvaliteedi ja maitse. Näiteks Steik New York 250g/350g.

Broneeri laud maitseelamuseks ➤

PULL

Rotermanni kvartalis, aadressil Rotermanni 2 asuv restoran Pull on avatud olnud juba aastast 2016. Menüü pakub kõrge kvaliteediga steike, madalal kuumusel küpsetatud liha, hõrgutavaid grillroogasid ja sinna juurde tervislikke salateid, värskelt pressitud mahlasid ja smuutisid. Üks restorani asutajad Enn Tobreluts on rahvusvaheliselt tunnustatud BBQ- ja grillikoolitaja. Aastal 2016 anti talle üle elutööpreemia “Panus Eesti grillikultuuri arendamiseks”. Mainitud tunnustus on ka vaieldamatuks kvaliteedimärgiks restoranile endale.

Broneeri laud maitseelamuseks ➤

HÄRG

Maakri kvartali Tornimäe poolses tiivas, aadressil Maakri 21  asuv restoran on osalt oma nime saanud Maakri kvartalist läbi jooksnud Härjapea jõe järgi. Restorani asutajad Enn Tobreluts, Hanno Kuul ja Andres Tuule moodustavad professionaalse tiimi, kes on panusatanud restoranisse oma parimad teadmised, oskused ja talendi.

Mitmekülgseid suupisteid, eelroogi, suppe, pearoogi, smootisid, magustoite ja jooke pakkuva menüü üks firmaroogi on marmorsteik (250g). 29€ maksev lihaveise laagerdatud antrekoot kobar-kirsstomatite, Türgi ubade ja lihakastmega. Roa kõrvale on võimalik tellida erinevaid lisandeid. Kõlab isuäratavalt.

Broneeri laud maitseelamuseks ➤

Serveerimisel sobib ribeye kõrvale punane vein kui valatult. Kõikide ülalmainitud restoranide menüüs on ka mitmeid erinevaid veine. Millist neist täpsemalt proovida, seda tasuks restoranis, steiki tellides, personalilt otse küsida. Enamasti on teenindajatel üpris hea ülevaade kogu menüüst. Seejuures ka kogemus, mille põhjal, vastavalt tellitud roa iseärasustele, soovitusi jagada.

Maitseelamusteni!

You may also like...