Nädalavahetus Tallinnast eemal: resto, kuhu minnakse ikka ja jälle tagasi

thumb image
Foto: Ruhe

Kui otsid nädalavahetuseks mõnusat lõõgastust väljaspool pealinna, mis liiga kaugele ei jääks, siis siin on meie soovitus – kauni merevaatega restoran Ruhe, mis avas peale talvepuhkust taas uksed. Minipuhkus koos parimate kulinaarielamustega võib alata!

Vahepeal on hea linnamelust eemale saada ja kauneid Eestimaa paiku avastada. Eriti tore on aga siis, kui sõidu peale palju aega kulutama ei pea. Seetõttu on Tallinnast 30 minuti kaugusel asuv Jõelähtme vald ja seal asuv Ruhe suurepärane koht, kus aeg maha võtta ja lihtsalt nautida.

Looduse vaatemäng Jõelähtmel

Jägala Juga
Foto: @soren_talu

Jõelähtme puhul on tegemist tõeliselt looduskauni kohaga – sealt leiad sa eest nii puutumata looduse kui ka imelised merevaated. Muuhulgas on Jõelähtme koduks ka Jägala joale, mis on igal aastaajal uue näoga.

Praegusel aastaajal, mil kevad hakkab endast aina rohkem märku andma, on juga pidevas muutumises ja pakub põnevat vaatepilti. Jää taandub ja veekardin võtab võimust. Kui sul aga eriti veab, siis võid kohata ka virmalisi, kuigi hoiatame ette, et seda juhtub siiski harva.

Saa osa idüllist mere ääres

Ruhe resto terrass
Foto: Ruhe

Jõelähtme tipus paiknevast Neeme külast leiad sa restoran Ruhe. Saksa keeles tähedab “ruhe” rahu, mis iseloomustab hästi seda tunnet, mida tekitab restorani kaunis merevaade.

Ilmselt on Ruhe paljudele tuttav kalarestoranina, ent viimastel aastatel on restoran oma kontseptsiooni uuendanud. Ruhest on saanud mõnus rannaresto suurepärase veinivaliku ja kokteilidega. Praeguste jahedate ilmadega saab merevaadet nautida restoranist seest, suve lähenedes mõnule aga resto terassil ja naudi mere kohinat.

Toidukaart on pidevas muutumises ja ka nüüd, peale talvepuhkust, on Ruhe tagasi uute maitsetega. Peakoka Dmitri Fjodorovi väljatöötatud menüüst ning leiad nii kergemaid ampse kokteili kõrvale kui ka täitvamaid roogi õhtustamiseks.

Kõik toidud, sealhulgas ka koogid, leivad ja kastmed valmistatakse Ruhes otsast lõpuni ise, et kindlustada külalistele parimad maitsed ja kõrge kvaliteet. Restoranijuht Terje Lindau usub, et külastajate rahulolu tagab põhjalik eeltöö ja soov areneda:

Toidu poolest saab Ruhes esile tuua puhtad maitsed ja kvaliteetse tooraine. Kindlasti on väga oluline, et valmistame kõik kohapeal! Samuti püüame ikka kõike järjest paremini teha!

Tere Lindau, restoranijuht

Kalarestoranile kohaselt jäävad uuest menüüst enim silma erinevad kala- ja mereanniroad. Värsked austrid, tuunikala crudo, siia tartar, kalakotlet – kui nimetada vaid mõned neist. Head nautimist!

Avatud: L ja P

Aadress: Sadama tee 10, Neeme küla, Jõelähtme vald, 74226 Harjumaa

You may also like...