Valentinipäev on tulekul: Veeda romantiline õhtupoolik Tallinnas

thumb image
Foto: Mon Repos

14. veebruaril on valentinipäev ja see tähendab, et praegu on viimane aeg plaanide tegemiseks. Oleme sinu eest eeltöö ära teinud ja välja valinud neli restorani Tallinnas, kelle 14. veebruari plaanid tõotavad tulla eriti meeldejäävad!

Kuidas valida välja restoran, kuhu enda kaaslane sel tähtsal päeval einestama viia? Kõigepealt peaks muidugi mõtlema selle peale, milliseid maitseid su kaaslane eelistab.

Ehk on ta vaieldamatuks lemmikuks näiteks Prantsuse köök, mis tähendab, et Prantsuse restoran oleks valentinipäevaks kõige sobilikum.

Või ehk meeldivad su kaaslasele hoopis pikad jalutuskäigud, mistõttu oleks mõistlik valida mõne kauni asukohaga resto – meie soovitame näiteks Tallinna vanalinna või hoopis võluvat Kadriorgu.

Et oleks veidi lihtsam välja valida see õige restoran, siis siit leiad neli restorani, kellel on valentinipäeva puhul plaanis midagi õige meeldejäävat.

Salt – Õhtusöök elava muusikaga

Kui otsid meeleolukat elamust, siis tasub minna restoran Salti. Väike ja õdus restoran Kadriorus on tuntud oma lõunamaade stiilis seltskondliku toidu poolest. Lõunamaade kultuur ja autentsed elamused on restoranis olulisel kohal ning nii on ka Salti sõbrapäeva õhtusöök sellest inspireeritud.

Sõbrapäeva puhuks on külla kutsutud Hispaaniast pärit Jorge, kelle hoogsad flamenco ja Hispaania rütmid tõotavad tulla õige kuumad. Meeleolukas õhtusöök elava muusika ja imeliste toitude seltsis ootab!

Aadress: Vase 14

Lore Bistroo – Jalutuskäik ja õhtusöök Noblessneri sadamalinnakus

Noblessneri sadamalinnak võlub oma värvika ja omapärase arhitektuuriga – kõrvuti paiknevad stiilsed kortermajad ja endised tööstushooned, mis on saanud uue hingamise. Miks mitte alustada õhtut ühe toreda jalutuskäiguga Noblesseneri linnakus, et seejärel imelisi maitseid nautima minna. Kogukondliku kohtumispaigana tuntud Lore Bistroo sobib selleks imehästi.

Sõbrapäevaks on Lore välja tulnud 3-käigulise erimenüüga, mida koos sõprade või kallimaga nautima minna. Esimeseks käiguks on eksootiliste lisanditega tortilla, pearoaks hõrk Miro glasuuris praetud pardi rinnafilee ja õhtule paneb punkti suussulav sokolaadi fondantmustsõstra jäätisega.

Hind: 35€ külaline

Aadress: Peetri 12

Barbarea – 6-käiguline menüü toob meieni uusimad Barbarea maitsed

Eelmisel aastal uksed avanud Barbarea on kiiresti külaliste heakskiidu saanud. Menüü on eklektiline ja inspiratsiooni on saadud maailma erinevatest otsadest, kasutades samal ajal alati võimalikult palju mahe toorainet Eesti väiketaludest.

Valentinipäeva õhtul on menüü tavapärasest erinev ja seda mitte ainult sellepärast, et tegemist on kuuekäigulise menüüga. Nimelt saab läbi erimenüü esimest korda proovida uusi maitseid uuest menüüst. Menüüga saad lähemalt tutvuda siin.

Nii et kui sinu või su kallima puhul on tegemist tulihingelise Barbarea fänniga, siis tasub 14. veebruaril laud Barbareasse kinni panna.

Hind: 33€ külaline

Aadress: Marati 5

Mon Repos’ romantiline 6-käiguline õhtusöök

Kui romantilise nädalavahetuse planeerimisega Prantsusmaale läheb kiireks, siis pole hullu – valentinipäev restoranis Mon Repos on sama meeldejääv! Kadrioru pargi serval asuvast restoranist õhkub prantsuspärast elegantsi – suured Prantsuse aknad, peened toidud ja muidugi ka prantsuse keelest tulenev nimi – Mon Repos ehk “minu puhkus”.

Valentinipäevaks on restorani kokad välja töötanud tervelt 6-käigulise õhtusöögi menüü, mis viib su hõrgule maitserännakule. Menüüst leiad muuhulgas metsiku lõhe, musta trühvli supi kui ka hõrgu hirvefilee – tutvu menüüga lähemalt siin. NB: Lõunasel ajal on saadaval vaid a la carte menüü, 6-käigulist menüüd ei pakuta.

Hind: 85€ külaline

Aadress: Narva mnt 92

You may also like...