Kas isutab sushi järele? Proovi järgi nende Tallinna restode pakkumised

thumb image
Tallinnas on mitmeid suurepäraseid sushirestorane. Siit leiad 4 restorani, kelle sushimenüüd viivad keele alla!

Kui oled samasugune sushifänn nagu meie, siis siin on midagi Sulle. Oleme välja valinud neli Tallinna restorani ja välja toonud parimad palad nende sushi menüüdest.

Sushi populaarus on juba ammu levinud üle maailma ja sealhulgas on toit populaarne ka eestlaste seas. Olgu see lõunasöök, õhtusöök või lihtsalt väike eine, sushi on tihti see kõige eelistatuim valik. Seetõttu uurisime, millistes Tallinna restodes pakutakse kvaliteetset sushimenüüd ja oleme välja toonud road, mis on külastajate lemmikuks saanud.

Ahvatlev sushivalik Hügges

Hügge sushi komplekt
Foto: Hügge

Tegemist on tõeliselt põneva leiuga Lasnamäel. Veidi üle kahe aasta tegutsenud Hügge pakub rahvusvahelist menüüd, sealhulgas ka sushimenüüd, mis külastajate seas ülimalt populaarne. Nii et kui soovid proovida, kuidas maitsevad gunkanid, tempurad või sashimid, siis kõike neid saab seal järele proovida.

Hügge külastajate poolt on palavalt armastatud kõikvõimalikud tempurad ja küpsetatud variandid. Üks populaarseimad küpsetatud makisid on näiteks kuum vikerkaare maki, mis annab võimaluse maitsta sushit mitme erineva värske kalaga – näiteks tuunikala ja lõhega.

Muidugi on alati populaarsed ka klassikalised California ja Philadelphia makid, mida veidi erilisemate küpsetatud sushide kõrvale hea lisandiks tellida on.

Aadress: Ussimäe tee 12/1, 13816 Tallinn

Peresõbralik sushielamus Snoob restos

Snoob on üks neist restodest, mis juba paljudele tuttav ja südamelähedane koht. Nõmmel asuv restoran on lisaks enda hõrkudele roogadele tuntud oma hubasuse ja külalislahkuse poolest. Külalised, kaasaarvatud kõige pisemad, on hoitud ning tunnevad end kui kodus.

Restorani sushimenüü ei ole küll lõpmatult pikk, kuid kõik, mis menüüs on, on ühtmoodi palavalt armastatud. Peakokk Aleksander Nikoskovi juhtimisel saabub köögist lauale sushi, mille tooraine ja täidise osas järeleandmisi pole tehtud.

Mis on aga külastajate lemmikroad? Populaarne valik on nii klassikaline Philadelphia kui ka küpsetatud lõhe maki. Need on kaks hittrooga, mis oma värskete maitsete ja lihtsusega võluvad.

Aadress: Pärnu maantee 209a, 11622 Tallinn

Moosi populaarsed makid

Kui otsid head restorani Mustamäel, siis soovitame Moos restot – mõnus restoran ilusa atmosfääri ja suurepärase sushiga. Valikut menüüs on – alustades õhukeselt rullitud hosomakidest lõpetades küpsetatud sushide ja tartariga.

Külastajad hindavad Moosi sushit kõrgelt ning seda on eraldi toodud välja ja kiidetud ka restoranile jäetud tagasisides. Milliseid sushisid tasub menüüst kindlasti proovida? Meie soovitame näiteks tempura unagi makit, kuhu on lisatud kreemjuust, angerjas ja unagi kaste – paks ja siirupine kaste, mis angerja kõrvale suurepäraselt sobib.

Aadress: Kadaka tee 133, 12915 Tallinn

  

Om.House’i eksootilised sushiroad

Om.House chirashi kolme kalaga
Foto: Om.House

Om.house on Aasiast inspireeritud restoran mugava asukohaga Rotermanni kvartalis. Restorani atmosfäär on segu moodsast ja hubasest – silma jäävad nii kõrged laed, tumedates toonides sisustus kui ka avatud köök, mis põnevat vaatemängu pakub.

Resto sushi baari menüü on täis imelisi leide. Meie soovitame proovida näiteks lõhe makit avokaado ja lõhe kalamarjaga. Või miks mitte anda võimalus mõnele erilisemale roale – näiteks chirashi kolme kalaga. See on traditsiooniline jaapani sushiroog, mida serveeritakse kausis. Sisaldab see nii hamachit – Japaanist pärit kala -, tuunikala, lõhe kui ka punast kalamarja.

Aadress: Rotermanni 18/2, 10111 Tallinn

Veeda õhtu Opium Lounge’is

Kalamaja ja Sadama piirilt leiad Opium Lounge’i ja nagu nimigi reedab, on tegemist lounge‘ga, mis sobib hästi õhtul sõpradega kokku saamiseks. Opium Lounge on tuntud ka kui vesipiibu baar, kus häid kokteile ja põnevaid Jaapani maitseid nautida.

Hoia pilk peal ka Opium Lounge’i sotsiaalmeedia kanalitel, sest restole meeldib hästi aega veeta ja üritusi korraldada – kuigi iga üritus on erinev, siis DJ ja hea muusika on garanteeritud!

Aadress: Kalasadama 8, 10415 Tallinn

You may also like...