EV104: Siit leiad ideed, mida vabariigi aastapäeval ette võtta!

thumb image
Foto: Peppersack

24. veebruaril tähistame Eesti Vabariigi aastapäeva – kas Sul on selleks tähtsaks päevaks juba plaanid tehtud? Siit leiad mõned ideed, kuidas vabariigi aastapäev eriti meeldejäävalt veeta.

Kui eelmisel aastal jäi kaitseväe paraad koroona tõttu ära, siis sel aastal on ettevalmistused täies hoos ja paraad tulemas! Lisaks on ka mitmed restod välja mõelnud üht-teist põnevat nii väiksematele kui ka suurematele, et saaksid veeta ühe eriti toreda päeva.

Saa osa brunchimenüüst ja Eesti ajaloost Maarjamäel

Foto: Riviera Palais Brasserie

Õige vabariigi aastapäev tuleb ju ikka koos heade maitsete ja muidugi kultuurilise meelelahutusega. Seda kõike saab hommikust õhtuni nautida Pirita ajaloolises Maarjamäe lossis, kust leiab restorani Riviera Palais Brasserie.

Riviera on tuntud kui brasserie – koht, kus nautida parimaid prantsuse maitseid ja klaasikest šampanjat. Vabariigi aastapäeva puhul ootab restoran aga külla, et nautida suurepärast brunchimenüüd, kust leiab omale sobiva roa nii austrifänn kui ka pannkoogisõber. Samuti saab osa temaatilisest koogivalikust ning vastlakuklitest, mis rõõmustavad nii väiksemaid kui suuremaid maiasmokki.

Ning ei tasu unustada, et Riviera naabriks on Ajaloomuuseum, kes on samuti aastapäevaks ette valmistanud üht-teist põnevat. Näiteks soovitame näiteks läbi astuda vabariigi aastapäeva kleitide näituselt, kust leiad eest kleidid, mida kunagised esileedid varem kandnud on.

Samuti tasub külastada Ajaloomuuseumi pidupäeva pildigaleriid, et saada teada, kuidas tähistasid eestlased sündmusi kümme, viiskümmend või lausa sada aastat tagasi.

Rohkem infot Ajaloomuuseumi kava kohta leiad siit.

Millal: 24. veebruar, brunchimenüü alates kl 12

Aadress: Pirita tee 56

Veeda vabariigi aastapäev Tallinna vanalinnas

Ideed, kuidas veeta vabariigi aastapäev. Tallinna vanalinn ja restoran Peppersack
Foto: Peppersack

Vabariigi aastapäeva saab väga meeleolukalt veeta muidugi ka vanalinnas ja selle ümbruses. Kui oled varajane ärkaja, siis miks mitte alustada tähistamist juba varahommikul, saades osa pidulikust riigilipu heiskamisest Pika Hermanni tornis.

Üks 24. veebruari tähtsündmustest on kindlasti ka paraad, mis peetakse Tallinnas Vabaduse väljakul algusega kell 12. See on sündmus, mida tullakse uudistama nii lähemalt kui ka kaugemalt. Pärast paraadmarssi saavad kõik huvilised tutvuda aga kaitseväe ja liitlaste lahingutehnikaga.

Peppersack
Foto: Peppersack

Pärast paraadi oleks aga hea kuhugi sooja minna, et nautida mõnusat kohvi ja kerget einet. Õnneks on vanalinn täis suurepäraseid kohti, vabariigi aastapäeva temaatikasse sobib hästi aga Peppersacki kohvik. Olgu see traditsiooniline kiluvõileib, pehme vastlakukkel või hoopis mõni maitsev küpsetis – valikut kohvi kõrvale jagub.

Kui soovid einestada aga mõne korralikuma einega, siis miks mitte külastada Peppersacki restorani-osa. Seal saad sa osa autentsetest Eesti maitsetest keset ajaloohõngulist atmosfääri.

Millal: 24. veebruar, kohvik alates kl 8, restoran kl 12

Aadress: Vana Turg 6

Tchaikovsky elegantsed maitsed

Vanalinnast leiab sealt ka meie järgmise soovituse, restoran Tchaikovsky. Sinna soovitame minna neil, kes soovivad aastapäeva tähistada eriti pidulikult ning sealjuures loomulikult ka heade maitsete seltsis. Restoran presenteerib julget, moodsat prantsuse maitset, Vene traditsioone ja Eesti toorainet.

Fine dining restoranile kohaselt ei ole menüü liiga pikaks venitatud ja iga roog on hoolikalt läbi mõeldud. Ent sellegipoolest leiab menüüst keskmisest laiema valiku eelroogasid ning lisaks veel kaaviarivaliku.

Kui soovid minna tõelisele maitsete rännakule, siis soovitame proovida 6-käigulist degustatsioonimenüüd, kust leiad muuhulgas nii homaari bisque’i, veise sisefilee kui ka ploomi confit – hõrk ja pidulik maitseelamus on garanteeritud!

Aadress: Vene 9

You may also like...