Intervjuu: Uuenenud restoran MO Saaremaal

thumb image

Saaremaal, Kuressaares asuv Restoran MO nimetab end kaasaegse euroopaliku country-club stiiliga restoraniks, kus pearõhk on kliendi mugavusel ja heaolul. Lisaks hõrgutavatele toitudele ja jookidele pakub lisaväärtust lummav vaade restorani ümbritsevatele golfiradadele – restoran MO paikneb Saare Golf’i hoones. Restoran on avatud kõigile!

MO restoranis on aasta algusest ka uus peakokk – Itaalia päritolu Sandro Batista. Peakokk on Eestis elanud juba neli aastat ja on varasemalt olnud tegus nii restorani- kui ka catering’i-äris. Nüüd läbis MO restoran uue peakoka eestvedamisel uuenduskuuri ning ka menüü on saanud värskendust.

Rääkisime uue peakokaga restorani uuendustest, põnevast menüüst, veinikaardist ja muust. Loe lähemalt ja broneeri kohad – hõrgutav toiduelamus Saaremaal ootab!

MO restoran tegi aasta alguses läbi uuenduse. Mis muutus?

“Muutus interjöör, menüü ja põnevamaks sai veinivalik. Meil on kaks menüüd. Päevamenüü, mille toidud valmivad kiiremini ja on suunatud eelkõige golfimängijatele, kellel pole palju aega, ning a la carte menüü neile, kel on enam aega. Üritame menüüd täiendada vastavalt külastajatelt saadud tagasisidele ja olenevalt hooajast toorainete kättesaadavusele.”

Mida võib uuest a la carte menüüst leida?

“Meie menüü on enamasti Euroopa köögil põhinev, kuid itaallasena olen lisanud menüüsse ka killukesi Itaalia köögist. Menüüst võib leida nii kergemaid suupisteid, suppe, salateid, pearoogasid kui ka magustoite.”

“Praegu on ka umbes 50-60% toorainest orgaaniline – see oleneb samuti hooajast. Suvel on meil menüüs ka värsket kala Saaremaalt ja ka Kreekast.”

Kuidas olete koostanud veinikaardi?

“Veinikaardi koostamisel oleme silmas pidanud seda, et valik oleks üllatav ja selles leiduks midagi igale maitsele. Pooled meie veinid on Eesti hinnatud sommeljee Rein Kasela Veinitoast, kellega koos teeme ka igakuiselt veini- ja toitude degustatsioone. Kõiki veine saab meie juures tellida nii klaasi kui ka pudeliga. Oleme ka Embassy of Champagne liige ehk pakume umbes üheksat erinevat šampanjat, ka klaasi kaupa sobiva suupistega.”

Kust saate inspiratsiooni?

“Mulle on abiks meeskond. Paneme kõik oma erinevad ideed ja mõtted kokku ning valime, mis võiks sobida. Pakume toite, mida meile endalegi meeldib väga süüa.”

Mis on Teie lemmikmagustoit?

“Minu lemmik on minu enda tiramisu ehk menüüst leiab selle „Sandro tiramisu“ nime alt. See on minu vanaema retsept ja paljud teavad mind just selle magustoidu järgi!”

Mida on MO restoranilt lähiajal oodata?

“Ikka head toitu, sõbralikku teenindust ja lummavaid vaateid koos Kuressaare kauneimate päikeseloojangutega. Suvel on palju golfivõistlusi, mida päikeseliselt terrassilt kõik restoranikülastajad jälgida saavad. Saaremaa Ooperipäevade ajal, kus sel aastal on põhiesinejaks Saksa ooper, teeme ka Saksamaa veinidegustatsiooni Rein Kasela veinivalikust koos sobivate söökidega. Üritus toimub 20. juuli pärastlõunal, et kõigil huvilistel oleks võimalik hiljem sujuvalt ooperisse liikuda.”

“Kui päike paistab ja ilm on ilus, avame otse golfimurul maja taga ka mõnusa lounge’i, mis on suunatud golfimängijatele – saab koheselt peale mänguringi keha kinnitada, enne sauna või edasiliikumist.”

Broneeri kohad MO-s ➤

 

You may also like...