Snoob resto: sumeda suveterrassiga Nõmme pärl!

thumb image

Nõmme mõnusalt kodulähedane restoran Snoob on tõestus sellest, et me kõik tahame aeg-ajalt  enamat kui argipäev pakub ehk igaühes meis leidub pisut snoobilikkust. Ja tõsi ta on- üksnes teatud liialdustega saab luua midagi kordumatut, nagu sai loodud pererestoran Snoob, mille tagahoovist avaneb üllatuslik oaas: puudega ääristatud väliterrass, kus ilutsevad lopsakad roosa-ja sinakakarva hortensiaõied.

Kohalike seas populaarseks saanud restoran Snoob asub tillukeses majas, mida nõmmekad teavad peamiselt endise toidu- ja leivakraami poena Rahumäel, rongijaama vastas.

Praegu asub siin aga väljast pilkupüüdev, pisut nukumaja meenutav restoran, mida aastaid hoole ja pühendumisega tehtud. “Oma restorani tegemine pole küll olnud otsene südamesoov, aga asjad on kulgenud täpselt nii, et nüüd oleme oma abikaasaga vahva pererestorani loojad. See maja oli tegelikult väga räämas: meile öeldi, et see on lootusetu. Ka meil endil polnud algselt kindlat ettekujutust sellest, mida saavutada,  tegime lihtsalt samm sammult parendusi, ” räägib restorani perenaine Janica.

Restoran on väga pilkupüüdev ja kordumatult kauni värvigammaga

Ruumi ja rõõmu kõigile

 Restoranist nähtub, et lisaks isiklikule ajale ja hoolele, on siin ka palju enda kätega tehtud detaile. Isegi klaasvitriini taga olev veiniriiul on tehtud ise. Kõik on omal  kohal ja paigas. Nii lähevadki õitsema taimed, luuakse uut väärtust ja suudetakse ka pikalt tühjana seisnud majale uskumatult uus ilme anda. Restoran Snoob on oma tänasel kujul kaua tehtud kaunikene. “Palju on vaeva nähtud,” räägib perenaine Janica mõtisklevalt.

Kuigi nimi võib paljudele anda aimdust, et tegemist on kohaga, kus laudasid kaunistavad vaid valged servetid ja õhkkond on gurmee-restoranidele omaselt peen, siis tegelikult on siin ruumi ja rõõmu kõigile. Olgu see lastega pere, kes õhtul avastab, et ei jaksagi täna ise süüa teha, armunud paarike, kes otsib romantilist pelgupaika või söögisnoob tema parimas tähenduses.

Detailideni läbimõeldud siseinterjöör koos isetehtud veiniriiuliga

Snoob on omanäoline, detailideni läbi mõeldud ja tervikpildis imeline. Seintel leiduvad värvika gammaga Martin Saare maalid loovad beežikate seinte foonil piduliku olemise, kuid samal ajal vaoshoitum lauakate või lapsi mängima kutsuv lastenurk, lisab kodusust. “Oleme pererestoran: meil on lastenurk, lai valik erinevaid toite lastemenüüs, mis ei piirdu ainult kahe või kolme valikuga. Siia on oodatud pered lastega, pered, kes tahavad näiteks vanaema sünnipäeva tähistada, pulma pidada, tulla terrassile päikest püüdma või kerget einet lõunal sööma. Tahame olla koht igaks päevaks ja hetkeks, “ rõhutab perenaine Janica.

Märkamatuks ei jää ka interjööri kõrval restoranikülastajate lemmikteenindaja -heledapäine ja sõbralik Karl-, kes igas külastajas oma lahke olemisega tekitab tunde, et ta on siia oodatud.

 Köögilõhnad ja kõik mõtted

Juba uksest sisse astudes on tajuda mõnusat kooslust hubasusest ja maitsekast ilust. Nii mõnegi ukse pealt võib leida näiteks vahva loosungi, mis ilmselt külastajate suunurkasid üles kisub – köögilõhnad, naistejutud, meeste naljad, kõik mõtted.  “Need loosungid mõtles välja mu abikaasa Allan, et meie restorani isikupärasemaks teha,“ selgitab perenaine Janica, “ja teinekord piisabki väikestest detailidest, et kogu restorani üldmuljet kirevamaks muuta.”

Sisekujundus on pidulik, ent samas hubane

Tõepoolest. Välisukse kõrvalt leitav kollakas-roheka varjundiga, natuke ajahambast räsitud välimusega riidekapp mõjub baarileti kohal rippuvate säravate laelühtrite kõrval meeldivalt tagasihoidlikult. “Baarileti kohale tahtsime ägedat valgustit -midagi tohutult silmapaistvat ja nüüdsed lühtrid seda kindlasti on. Küll ehk mõneti ülepaisutatult luksuslikud, ent üldises miljöö foonis väga sobivad, sest palju on ka tagasihoidlikke detaile,” ütleb Janica. Lisades veel naljatlemisi, et riidekapp on tegelikult tema enda kaasavara Kihnust.

Küsimusele, miks ikkagi restorani nimeks otsustati panna “Snoob”, vastab Janica rõõmsalt: “Ilmselt seepärast, et meis kõigis leidub natuke snoobilikkust, meile kõigile meeldib endale lubada vahest midagi enamat, olla rohkemat, kogeda rohkemat, olla ülevoolav, piiritu – olla söögisnoob ja nautida põnevaid toidu pärleid!” Nagu nimi Snoobki viitab: ta on enamat kui välja paistab- siin on varjatud aardeid.”

Tervislikud ja suurepäraste maitsekooslustega road

Söögisnoobi noobel menüü

 Silmapaistev peakokk Aleksander Nikoskov on nooblis põhi-, terrassi-ja päevapakkumiste menüüs hoolitsenud selle eest, et nii väiksem kui suurem söögisnoob leiaks endale siit midagi meelepärast. Eelroogadest kõlab eriti ahvatlevalt näiteks kammkarbid, Eesti siig, veise tartar. Pearoogadest eksklusiivne veise tournedos rossini, mis serveeritud trühvlitega kartulipüree ning maapirni ja madeira kastmega.

Alati erilised ja silmadele ilu pakkuvad magustoidud

Magustoitudest püüab kindlasti pilku ahhetama panev šokolaadisfäär, mis peakoka Aleksandri sõnutsi lauas erilist üllatust pakub: “Šokolaadisfäär on just see magustoit, mis paneb inimesi võtma välja oma telefonid ja pildistama. Sfääri sees peitub kooslus erinevatest tekstuuridest ja maitsetest. Serveerimisel kallab teenindaja sfääri peale kuuma piimakaramelli, misjärel magustoit muutub silme all sulades millekski täiesti ootamatult uueks.”

Peakokk lisab, et Snoobi menüü koostamisel on ennekõike kasutatud võimalikult palju Eesti toorainet, jälgitud hooajalisust ja trende: “Iga toit peab eristuma, tekitama üllatust ja maitseelamust.”

Privaatne ja päikseline suveterrass sisehoovis

Viimaks maja tagahoovis asuvale väliterrasile astudes hakkavad silma aga perenaise lemmiklilled: roosa- ja sinakaõielised hortensiaid, mis oma rikkalike õitega ilmestavad hästi restorani ennast- nii ülevoolavalt palju ja tagasihoidlikult vähe, et luua suurepärane kogemus restoranist, toidust, inimestest. Restaureeritud uks, mis näib tükikesena algsest hoonest, on seevastu mälestus sellest, mis oli ja sümboliks sellest, mis on täna-  väljapeetud, ent hubane pererestoran.

Broneeri laud ➤

Aadress: Pärnu maantee 209a, Tallinn

You may also like...