Tuntud restodes töötanud peakokk avas omanimelise restorani Telliskivis

thumb image
Foto: Koho restoran

Telliskivis paiknev Koho resto on võrdlemisi uus tegija Eesti restoranimaastikul, mis sai alguse soovist luua restoran, kus kõik saab alguse kokkuhoidvast meeskonnast. Koho restorani ja selle kontseptsiooni kohta saad lugeda siit.

Koho on oma olemuselt mitmekülgne toidukoht, mis sobib nii kergeks lõunaks kui ka pidulikumaks õhtusöögiks. Samuti saab Kohost kaasa haarata ahjusoojasid pirukaid ja kohvi. Menüüst kõlab läbi Vahemere maitsete noot, ent restoran on jätnud endale mänguruumi, et katsetada ka kõiksugu teiste maitsetega.

Uurisime Koho omanikult Jaanus Koholt restorani nime, kontseptsiooni ja muidugi menüü kohta.

Rockpoolist sai Koho

Koho, endise nimega Rockpool avas uksed umbes aasta aega tagasi. Veidi aega tegutseti Rockpooli nime all, kuid siis sai Rockpoolist Koho.

“Nime muutusega liikusime lähemale ideele, et see on visoon, kuidas üks restoran võiks toimida. Koho on selleks hea variant, kuna see kannab minu perekonna nime ja minu ideed kuidas seda teha võiks,” selgitab restorani omanik Jaanus Koho.

Kogemus mitmetest hinnatud restoranidest

Jaanusel on köögipoole juhtimise kogemust mitmetest Eesti restoranidest. Pikalt on ta töötanud nii restoran Boccas, La Bottegas, samuti on ta juures olnud Ruhe alguspäevadel:

“Suureks väljakutseks oli Ruhe restoran Neeme külas, mille juures ma kohe alguses olin ja aitasin nii, kuidas oskasin, et seda tööle panna. Nii peakoka kui ka vajaliku inimesena, et see töötaks.”

Itaalia köögist mõjutatud hooajaline menüü

Foto: @kohorestoran

Koho kontseptsiooni ja menüü kohta ütleb Jaanus, et menüüs pakutakse seda, mida ka neile endile süüa-juua meeldib. Mõistlik hind ja kvaliteetne tooraine käib samuti selle juurde.

Menüüd kokkupannes mõtleb restorani köögipool eelkõige sellele, et toit oleks üldiste temperatuuride ja aastaaegadega kooskõlas.

“Menüüs üritame me pigem ikka sesoonsed olla ja vaadata, mida hetkel saab ja mida tahaks süüa kui on palav ja kui on külm. Suures pildis oleme me kõik siin Itaalia köögi austajad ja see peaks olema läbiv joon meie menüüs ka. Menüü on meil ülesehitatud nii, et oleks nii lihasõpradele, mereanni austajatele ja ka taimse toidu fänidele.”

Koho restorani uuenenud sügismenüü

Sügisele vastu minnes saab menüü uuenduskuuri osaliseks. Oodata on suituseid maitseid, hautiseid ja erinevaid tartare.

“Tahaks pakkuda ka valget kala ja mõnd ulukirooga. Mõtted on kirjas ja nii mõnigi asi on meil ka läbi proovitud ja otsime sobivat toorainet,” ütleb Jaanus.

Telliskivis tegutsev Koho on avatud iga päev kella 21ni.

Aadress: Telliskivi 60/1, 10149 Tallinn

You may also like...