Nädala soovitus: Ahvatlevad kukeseened restoranide menüüdes

thumb image
Foto: Gianni

Kukeseene hooaeg on täies hoos! Seda nii kohalikus metsatukas kui ka restoranide menüüdes. Siin on kolm Tallinna restorani, kelle ahvatlevad kukeseeneroad tasub kindlasti ära proovida.

Just praegu on parim aeg nautida aroomiküllaseid ja maitserohkeid kukeseeneroogasid, mis mitmete restoranide menüüdesse tee leidnud on.

Tegime sinu eest eeltöö ära ja tõime välja kolm restorani, kelle hõrgud kukeseeneroad tasub kindlasti ära proovida. Kukeseened on kasutust leidnud nii põnevates eelroogades, kreemistes risotodes, eksootilistes kalaroogades kui ka raamenis!

Naudi Gianni hooajalist kukeseenemenüüd

Kui otsid restorani, kus kukeseentele oleks lausa oma menüü pühendatud, siis tasub sammud seada Gianni restosse.

Restoran Gianni, eeskätt itaallasest peakoka Costantino Vegliantiga, on tegutsenud juba üle 10 aasta ja on jätkuvalt number üks koht Tallinnas, kus autentsete Itaalia pastade ja pitsadega tutvuda. Suviti on Giannis tavaks saanud pakkuda lisaks tavamenüüle ka kukeseenemenüüd, kust leiadki kõik kõige paremad kukeseeneroad.

Eelroad kukeseentega:

Breasola kukeseente, tomati ja parmesaniga // Veise carpaccio kukeseente, tomati ja parmesaniga

Pearoad kukeseentega:

Panzerotti ricotta ja seentega kukeseenekastmes Caciocavallo juustuga // Kukeseenerisoto safrani, krevettide ja stracciatella juustuga // Merikurat kukeseente, kirsstomatite ja ürtidega

Aadress: Jõe 4a, 10151 Tallinn

Restorani Mon Repos uues menüüs on staariks kukeseened

Populaarne Kadrioru restoran Mon Repos värskendas sellel nädalal menüüd, kus suvisemad road on asendatud sügisemate maitsetega. Nii leiab nüüd menüüst seeni, mullast piiluma hakanud juurikaid ja rammusamaid juustuseid ampse.

Uuest menüüst tasub kindlasti ära proovida kreemine kukeseene-trühvlirisoto, millele ennustame hittroa staatust – kooslus kukeseentest ja trühvlist on lihtsalt imeline!

Aadress: Narva mnt 92, 10127 Tallinn

Uue asukohaga Kolme Sibula põnevad kukeseeneroad

Maitserohked kukeseeneroad leiab ka hiljuti uude asukohta kolinud Kolme Sibula menüüst, kus menüüs on olulisel kohal erinevad Aasia köögi road, mis kohalike saadustega kombineeritud.

Kukeseeneroogasid on menüüs kaks: veise carpaccio raamen trühvli- ja seenepuljongi, muna ja kukeseentega. Pearoogade alt leiab hõrgu hirvefilee piprase Merlot kastme ja marineeritud kukeseentega.

NB: Kolm Sibulat on kolinud ja asub nüüd Maakri 19. Värskenduskuuri on saanud ka restorani interjöör, pakkudes varasemast peenemat atmosfääri. Tasub piiluma minna!

Aadress: Maakri 19/1, 10145 Tallinn

You may also like...