Külastajate lemmikrestoranid 2021 – tutvu edetabeliga siin

thumb image
Foto: Lahepere Villa

On aeg võtta kokku 2021. aasta ja vaadata, millised restoranid said külaliste poolt kõige kõrgemad hinnangud. Siin on möödunud aasta 10 hinnatuimat restot, mida ka sel aastal kindlasti külastada tasub.

Kuigi 2021. aasta möödus suuresti piirangute tähe all, suutsid restoranid siiski üllatada ja pakkuda külalistele meeldejäävaid elamusi.

Hea meel on tõdeda, et restoranide taset ei hoia kõrgel mitte ainult Tallinn, vaid ka teised Eesti piirkonnad. Nimelt on seekordses edetabelis tervelt neli restorani asukohaga väljaspool pealinna. Esikümnesse pääsenud restod paistsid kõik silma oma teeninduse, atmosfääri ja muidugi toidu poolest. Külalised said eelpool mainitud faktoreid hinnata skaalal 1st 6ni ning nii sündiski keskmine hinnang.

Nii et kui Sa selleks aastaks pole veel restokülastusi oma kalendrisse lisanud, siis siit leiad 10 suurepärast ideed, mida külastada.

10. Moos Resto

Kümnenda koha sai Mustamäel asuv hubane pererestoran Moos. Restoran on tegutsenud vaid veidi üle aasta, ent on end tõestanud kui meeldiv ja kvaliteetne restoran, keda külalised ikka ja alati kiidavad. Moos sobib hästi nii kergeks lõunasöögiks kui ka maitsemeeli paitavaks õhtusöögiks, kus lisaks à la carte menüüle on käigus ka sushimenüü.

Hinnang: 5.50 punkti 6st

Aadress: Kadaka tee 133

9. Mantel ja Korsten

Foto: Mantel ja Korsten

Idüllilisest Kadriorust leiad sa väikse rohelise puumajakese ning just seal tegutsebki Mantel ja Korsten. Üheksanda koha saavutanud restoran on külastajatele silma jäänud kui suurepäraste maitseelamuste ja imelise teeninduse pakkuja. Mantel ja Korsten pakub Vahemere köögist inspireeritud autorikööki, kus menüüst võib leida nii mõõkkala kui ka makrelli aga ka peeti ja värsket kapsast.

Hinnang: 5.51

Aadress: J. Poska 19a

8. Saaremaa Veski

Kaheksanda koha saanud Saaremaa Veski asub, nagu nimigi vihjab, Saaremaal. Restoran pakub külastajatele nii kohalike metsade ulukiliha, kalaroogasid kui ka põnevat joogipoolist, kust ei puudu ka kohalikest marjadest villitud majanapsud. Külastajad kiidavad restorani mõnusat atmosfääri ja suurepäraseid toite ning teenindust.

Hinnang: 5.52

Aadress: Pärna 19, 93814 Kuressaare

7. Rudolf Restoran

Kui pead lugu prantsuse köögist ja isuäratavast brunchist, siis sea sammud Rudolfisse. 2020. aasta suvel uksed avanud restoran on külalistele silma jäänud kui maitsekas restoran, kus pakutakse tasemel teenindust ja maitsvaid toite. Rudolf restoran eesotsas peakoka Sten Märtini modernse loominguga Prantsuse ja Euroopa köögikulutuurist loob koos Erik Tammelehe täpse silma ning teenindusega fine diningu väärilise elamuse kõikidele toidunautlejatele.

Hinnang: 5.54

Aadress: R.Tobiase 11-1

6. Vinoteek Prelude

Kuuenda koha sai Kuressaares asuv Vinoteek Prelude. See on restoran, kuhu nii kohalikud kui ka mandrilt tulijad lähevad ikka ja jälle tagasi, sest midagi teist sarnast Kuressaares ei leidu. Restoran pakub silmapaistvat veinivalikut ja ehedat saaremaist toitu. Lisaks kohalikule toidule on menüüs oluline koht austritel ja sinna juurde sobivatel veinidel. Õdus restoran, kuhu kaaslasega õhtut minna veetma!

Hinnang: 5.55

Aadress: Lossi 4, 93816 Kuressaare

5. Snoob

Foto: @snoobresto

Viienda koha sai Snoob, hubane ja peresõbralik resto Nõmmel, mis kohalike poolt palavalt armastatud. Snoob on suurepärane koht, kuhu minna nautima nii päevapakumisi kui ka põnevaid maitsekooslusi pakkuvat à la carte menüüd. Külaliste tagasisidest nähtub, et teenindus on Snoobis sõbralik, atmosfäär hubane ja toidud ülimalt maitsvad!

Hinnang: 5.57

Aadress: Pärnu maantee 209a

4. Barbarea

Üks möödunud aasta uustulijatest on Barbarea, kes avas uksed alles suve lõpus. Barbarea on Karjase Saia õhtusel ajal toimetav teine nägu. Suur osa menüül on juuretisega valmistatud pitsadel, mida küpsetatakse Gianni Acunto puuküttega ahjus 500 kraadi juures. Barbarea on kiiresti võitnud külaliste südamed ning tagasisidega kitsid ei olda – välja tuuakse nii imelisi pitsasid, põnevat veinivalikut kui ka sooja teenindust.

Hinnang: 5.63

Aadress: Marati 5

3. Hõlm Restoran

Foto: Hõlm Restoran

Kolmanda koha sai Tartu kulinaariamaastiku lipulaev restoran Hõlm. Ülikooli tänaval asuv restoran pakub alati kauneid ja uudseid kodumaiseid maitseid. Külastajad hindavad kõrgelt Hõlma poolt pakutavat maitseelamust, väärtust lisab avatud köök, mis annab võimaluse nautida võrratut kokakunsti.

Hinnang: 5.65

Aadress: Ülikooli 14, 51003 Tartu

2. 180° by Matthias Diether

Avatud köögi ja erilise mitmekäigulise menüüga on 180° Eesti maitserännakute üks kuumimatest sihtkohtadest. Restorani eesotsas on Michelini tärniga pärjatud saksa päritolu peakokk Matthias Diether, kes on siia loonud positiivselt üllatava gurmee-oaasi. Restorani tullakse külastama nii lähemalt kui kaugemalt ning nagu hinnangutest näha, siis pettumust see restoran ei valmista.

Hinnang: 5.66

Aadress: Staapli 4, 10415 Tallinn

1. Lahepere Villa

2021. aasta külaliste lemmikuks osutus Lahepere Villa, kellele jäetud tagasisidest peegeldub külaliste ülim rahuolu kogemusega. Möödunud aastal avalikkusele uksed avanud restoran pakub privaatses stiilis mitmekäigulist toiduelamust, kus köögipoolt juhib chef Silver Saa. Võib julgelt öelda, et restoran on külastajate seas populaarne – novembris ja detsembris oli restoran sajaprotsendiliselt broneeritud!

Uurisime maja perenaiselt Helen Vihtolilt, mis tundeid tekitab külaliste lemmikresto tiitel.

Meil on imehea meel, et Lahepere Villa on üles leidnud inimesed nii Kloogarannalt ja Laulasmaalt kui Kopenhaagenist ja New Yorgist. Oleme hea meelega edasi see armas, soe ja hubane maagiline koht mere ääres mändide vahel ja ootame kalleid, maitsvat toitu ja privaatust hindavaid külalisi ka 2022!

Helen Vihtol, Lahepere Villa perenaine

Hinnang: 5.89

Aadress: Liivaranna tee 3, 76708 Kloogaranna

Kuidas koostame edetabelit

Aasta edetabel on koostatud 6343 hinnangu põhjal. Peale igat DinnerBooking broneerimissüsteemi kaudu tehtud reserveeringut saab kasutaja hinnata restorani, selle teenindust, atmosfääri, toidu hinna ja kvaliteedi suhet. Nende andmete põhjal koostame ülevaate kõrgeimalt hinnatud restoranidest, mis põhineb reaalselt restoranis einestanud inimeste kollektiivsel arvamusel.

Nii et järgmine kord kui oled kuskil einestanud, siis jäta kindlasti restoranile nende tehtud töö eest tagasisidet!

You may also like...