Koroona-eri Vol.2: 6 toidukorda Tallinnas koju kaasa

thumb image

Uus nädal, uued elamused! Alanud on karantiini kolmas nädal ning ühiskond on endiselt rööbastelt maas: tühi linn, vaiksed tänavad ja jätkuv kodukontor. Sellegipoolest on mitmes Tallinna restoraniköögis veel hing sees ja pliit soojas. Oleme vastava nimekirja ka kokku pannud!

Elu viimasel paaril nädalal on olnud tavapärasest vägagi erinev ja tekitanud olukorra, mida isegi unes poleks osanud ette näha. Aeg kus istume enamus ajast kodus, tutvume lähemalt seinapragudega ja nurgas võrkukoovate laeämblikega, tervitame hommikuti kevadpäikeses peesitavaid potitaimi ning käime lugematuid kordi külmkapi vahelt lootuses, et riiulid on vahepeal täitunud – kuid ei ole! 

Et mure ja nälg saaksid murtud, oleme ka sellel nädalal kokku pannud soovitava nimekirja toidukohti, kelle korstnatest paistab veel suitsuvine ja telefoniliin ootab uudishimuliste kõnesid. Leia nimistust lemmik, et kutsuda elamused juba täna endale koju külla! 

Gianni

Reisimine on praegu küll piiratud, kuid see ei tähenda, et maitseterännakud peaksid lõppema. Seetõttu jätkavad tööd ka kokad Gianni köögis, et tuua ehtsad Itaalia maitsed koju kätte. 

Kaasatellimiseks on valikus Gianni aegumatud klassikud, vahelduvad päevapakkumised  (nt. ravioolid metsaseente ja ricottaga) ning ka lai valik magustoite. Kui isutab mõne erilise küpsetise või koogi järele, siis Gianni pagarid on valmis su unistusi täitma, võta vaid ühendust!

Tellimuseks helista: 6263684

Gianni on avatud: E-P 12:00-21:00

Villa Thai

Maitserännakuks võib suuna seada ka Aasia kööki, et tuua kodulauale veidike vürsti ja mürtsu! Sellega aitab lauda katta Villa Thai, kus rõhk on Taist ja Indiast pärinevatel roogadel, mistõttu menüü on mitmekesine ja kirev – midagi igale maitsele!

Villa Thai pakub kõikide tellimuste puhul -10% soodustust ja toob Tallinnas toidu koju 5€ eest. Ei jää muud üle kui leida menüüst enda lemmik ja kutsuda elamus koju külla.

Tellimuseks helista: 641 9347 või kirjuta addressil villathai@villathai.ee

Villa Thai on avatud: E-L 12.00-22.00  P 12.00-21.00

Snoob

Köögis möllatakse endiselt ka Nõmme mändide all pererestoran Snoobis, kus rikkalik menüü ei ole kriisi tõttu kannatada saanud. Valida saab nii tänavatoidu maitsete hulgast (nt. veiseliha burger v California maki) kui ka hõrkude roogade seast (nt. veisepõsk Valge klaasri püreega või röstitud koha peedirisotoga). Unustada ei tohi ka nende üle-Nõmme tuntud pavlovat!

Tellides läbi nende veebilehe, on kogu menüü -15% soodsam. Samuti pakub Snoob Nõmme piires tasuta kojuvedu kui tellimus ületab 25€.

Tellimuseks helista: 677 2000 või telli läbi tellimislehe.

Snoob on avatud: E-R 11.00-20.00, R 11.00-21.00, L 11:00 – 21:00, P 13:00-19:00

The Nautilus – Oyster bar & Grill

Maitsed merest ja grilli sütelt toob Sinuni Vanalinnas paiknev The Nautilus. Kui koduaknast õng jõkke ei ulatu, kuid isu mereandide järele on metsik, siis ära lase pead norgu ning võta Nautiluse meeeskonnaga ühendust.

The Nautilus on jätkanud oma tööd argiselt ja pakkumisel on nagu ikka kõikse parem sügavatest vetest. Lauakatteks võib tellida kas värsket tuunikala tartari, grillitud kaheksajala või hoopiski kurikuulsa Nautiluse kalaburgeri

Tellimuseks helista: 5780 7777

The Nautilus on avatud: E-P 17.00-22.00

Salt

Hooajalise menüü ja mitmekesise maitsetebuketi poolest tuntud restoran Salt on samuti tuled põlema ja pliidi tööle jätnud, et tallinlastel oleks endiselt kõhud täis. Salt käib alati ajaga kaasas, mistõttu on ka praegune menüü inspiratsiooni leidnud kohalejõudnud kevadest.

Salt jätkab endiselt kogu oma à la carte menüü pakkumist, kuid lisaks sellele valmistab ka argiselt päevapakkumisi, mida saab kaasa tellida lõunati. Hoia nende Facebooki lehel silma peal, sest vahel tuuakse toit mõnda piirkonda Tallinnas ka koju kätte.

Tellimuseks helista: 518 8510

Salt on avatud: T-R 12:00-21:00, L 17:00-21:00

Kuldmokk

Maitseid Vahemere kallastelt toob kodusistujateni restoran Kuldmokk, et argipäevas oleks rohkem häid maitseid, stiili ja naudingut. Ravioolid puravikkudega, kuldmerikogre filee juureselleripüreega, artishokihautis köögiviljadega ja palju muud isutavat võiksid kõik sind karantiini ajal turgutada.

Kuldmokk pakub tuua ka tellimused koju kätte 5€ eest, kuid kui tellimus on suurem kui 20€, on kohaletoimetamine tasuta. Uuri täpsemat infot nende Facebooki lehelt.

Tellimuseks helista: 5600 4171

Kuldmokk on avatud: E-L 12.00-20.00

You may also like...