Gianni värskes menüüs on staariks kukeseened!

thumb image

Gianni kokad on kokku pannud värske suvemenüü, kus on peaesinejaks nii võõrsil Itaalias kui ka meil Eestis laialt tuntud kukeseen. Loe lähemalt, mida värske menüü endast kujutab.

Kukeseene hooaeg on ametlikult kohal! Seda nii kohalikus metsatukas kui ka restoranide menüüdes. Nõnda on leidnud kukeseen oma tee ka kohaliku itaallase, Gianni, suvisesse toidukaarti. Nimelt pole kukeseen populaarne metsaand pelgalt Eestis, vaid on kõrges hinnas ka Itaalia rikkalikus köögis. Suvise hooaja saabudes leiab kukeseent igal võimalikul kujul ja küpsusastmel eri roogades. Küll peitub ta traditsioonilistes pastaroogades, kreemjates risotodes või praetuna hoopis maitsest pahvatava lisandina veisefilee kõrval. Kukeseen on valmistuse poolest paindlik ning Itaalia köögis kohe väga heades kättes!

Ent meie õnneks ei jää need elamused see suvi kaugeks, vaid ootavad hoopis pealinna restoranis Gianni, kus kukeseen on hetkel vägagi au sees ja maitsvaid elamusi pakkumas. Küsisime restoranilt endalt, milline võiks suvine õhtupoolik Giannis uue menüü saatel välja näha.

Esimeseks käiguks soovitab Gianni külmsuppi Gazpacho röstsaiaga. Kuigi roal on Hispaania juured, on supp vägagi armastatud ka itaallaste poolt. Mõnus ja suvine külm supp on valmistatud värsketest tomatitest ja köögiviljadest, kuhu kõrvale saab ampsata sooja röstsaia mozzarellaga. Täpselt see eine, millega end kosutada lõõmaval suvepäeval!

Maitserännaku jätkuks soovitatakse proovida Bresaolat kukeseente, kirsstomatite ja parmesaniga. Bresaola on 2-6 kuud kuivatatud ja soola ning ürtidega maitsestatud veiseliha, mis tuleb Valtellina piirkonnast Alpides. Siinkohal säravad liha kõrval ka hooajalised kukeseened – tõeliselt mitmekülgne roog!

Magustoiduks on Gianni kokku vaaritanud midagi täiesti uut. Nimelt leiab menüüst huvitava roa nimega matcha-valge šokolaadi parfee maasikasalatiga, kuhu soovitatakse lisada ka paar tilka balsamicot, et maitseid veelgi elavdada. Peakokk Costantino sõnul kohtuvad desserdis kolme kultuuri maitsed: parfee Itaaliast , matcha Jaapanist ning Eestimaised maasikad. Magusad maasikad, hapukas balsamico ja mõrkjas matcha – tõeliselt nauditav kombo, mida ei saa proovimata jätta!

Ikka ja alati on kohvikupoolel ootamas ka teised hõrgud pagaritooted ja maiustused, mida võid nautida kohapeal või lasta endale kaasa pakkida, et tükike Giannit koju kaasa võtta. Lisaks juba mainitud roogadele leiab Gianni värskest menüüst teisi uudisroogasid nagu:

  • Veise carpaccio kukeseente, tomati ja parmesaniga
  • Merikuradi medaljonid kukeseente, kirsstomatite ja ürtidega
  • Vasika-antrekoot kukeseentega

Gianni igatahes ootab, et maitsekaid elamusi pakkuda ja nädalalõppu tähistada!

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Jõe 4a, Tallinn.

Maitseelamusteni Giannis!

You may also like...