Soovitus: 6 restorani, kus väljaspool Tallinnat einestada

thumb image
Foto: Restoran Alexander

Kui otsid nädalavahetuseks mõnusat lõõgastust väljaspool pealinna, siis siit leiad kuus restorani nii Tallinna lähiümbrusest kui ka kaugemalt, mille puhul on väljasõit kogemust väärt. Minipuhkus koos parimate kulinaarielamustega võib alata!

Kuigi Tallinnas on restode valik lai, siis mitmed väga heal tasemel söögikohad on laiali hoopis üle Eesti. Oleme välja toonud valiku restorane nii Saaremaalt, Tartust kui Tallinna lähiümbrusest, mis on autosõitu väärt!

Saaremaa Veski: õhtusöök tuulikus

Foto: Saaremaa Veski

Saaremaa Veski, nagu nimigi vihjab, asub Saaremaal, täpsemalt Kuressaares. Restoran asub omanäolises tuulikus, mida külastavad nii lähemalt kui ka kaugemalt tulijad. Kui varasemalt on veskit kasutatud muu hulgas panipaigana ja korterina, siis nüüd on veski juba pikka aega tegutsenud kohviku ja restoranina. Saarema Veski menüüst leiab kohalikke ja värskeid maitseid, aga ei puudu ka vanad Veski hitid nagu näiteks Veski legendaarsed juustupallid!

Aadress: Pärna 19, Kuressaare

Restoran Alexander: Põhjala saarte maitsed

väljasõit
Foto: Restoran Alexander

See tunnustatud restoran Pädaste mõisas väärib sõitu Muhumaale. Restorani köögipoole eest vastutab peakokk Diogo Caetano, kes on Pädastes ka korra varem töötanud. Pädaste köögis on kütkestavalt ühendatud looduslähedased maitsed ja suurlinna parimad võimalused.

Aadress: Pädaste mõis, Muhu

Lahepere Villa: looduse rüpes asuv elamusresto

Foto: Lahepere Villa

Kaunis Kloogarannas tegutseb elamus/koduresto Lahepere Villa. Resto eesotsast leiab perenaise Helen Vihtoli ja tuntud Eesti koka Silver Saa, kes pakub “Peakoka menüüd”, mis muutub iga paari nädala tagant. Aeg-ajalt korraldatakse ka Eesti parimate peakokkade osalusel Peakokk XII õhtusööke, kus saab nautida chefi autorikööki 5-käigulise õhtusöögi raames.

Aadress: Liivaranna tee 3, 76708 Kloogaranna

Dirhami Kalakohvik: lummava vaatega mereäärne kohvik

Foto: Dirhami Kalakohvik

Läänemaal, Dirhami sadamas paiknev armas Dirhami Kalakohvik pakub tänu mereäärsele asukohale aastaringselt kvaliteetseid kalaroogasid. Seega on ka kaks kolmandikku restorani menüüst just kalaroad. Meri on pidevalt vahelduv ja menüü iganädalaselt uuenev, seega võib Dirhami Kalakohvikust alati midagi uut ja huvitavat leida.

Aadress: Dirhami sadam, Dirhami küla, Lääne-Nigula vald

Meat Market Steak & Cocktail: lihakas, kuid mitmekülgne menüü

Foto: Meat Market Steak & Cocktaili menüüst Suur Liud

See huvitav liharestoran asub otse Tartu südames. Restoran on omale just sellise nime saanud, sest tegemist on liharestoraniga, kus peetakse lugu ka kvaliteetsetest kokteilidest. Nimest ei tasu end aga eksitada lasta, sest menüü on vägagi mitmekülgne. Päevasel ajal on oodatud kõik, kes soovivad saada osa erilistest maitseelamustest, õhtul saab peresõbralikust restoranist hubane kokteilibaar.

Aadress: Küütri 3, Tartu

Hõlm: üks parimaid restorane Tartus

Foto: Restoran Hõlm

Restoran Hõlm on üks Tartu kulinaariamaastiku lipulaevadest. Köögipoolt juhib Sven Pärn, kes aasta tagasi Hõlma perega liitus. Sveni poolt juhitav köök loob maitseelamusi, kus kõik detailid on hoolikalt läbi mõeldud, valmistatud ja serveeritud. Sügise tulekuga on muide oodata põnevaid uuendusi Hõlma menüüs – kasutust leiavad mullused suveannid, mida restorani kokad hoogsalt hapendavad ja marineerivad. On, mida oodata!

Aadress: Ülikooli 14, Tartu

Veel restorani uudiseid...