Ülevaade: kevadiselt värsked toiduideed

thumb image

Seoses alanud maikuuga küsisime mitmelt pealinna restoranilt, mida peavad nemad oma menüü kõige kevadisemaks toidu/joogiartikliks. Teeme järgnevalt ülevaate neljast restoranist, mis kevadest pakatavaid roogi serveerivad.

Esimene mai ehk kevadpüha ehk volbripäev on riigipüha, mille saabumine tähistab folklooris kevade lõplikku võitu talve üle. Toidumaailma ülekandes on rõõm menüüdesse järjest enam tekkivat värsket ja kohalikku näha ja kogeda.


Gianni

Kevadistest roogadest rääkides, pakkub Gianni praegu igakevadist valge spargli erimenüüd, mis on aastatega saanud külastajatele kevadekuulutajaks, mida oodatakse ja küsitakse juba esimeste päikselisemate päevade saabudes.

Menüü mõned road on juba klassikaks saanud, kuid uudisena pakutakse sel aastal spargli ja ricottaga täidetud tortelle või-salveikastmes. Lisaks leiab ka mõne ilma sparglita roa, mis menüüle mitmekesisust lisab.

Eraldi tooks välja valge spargli Hollandi kastmega koos ingveri ja tsitrustega marineeritud lõhega. See roog on ideaalne kergemaks lõunaks või siis eelroaks. Mõnusalt krõmpsuv valge spargel, kreemise Hollandi kastme ja hõrgult marineeritud lõhega on ideaalne kombo päikeselisesse kevadpäeva.

Spargel on väga tervislik, sisaldab palju valke, mineraalainied ja vitamiine. Valge spargel on seejuures ka kiudaineterikas.

Broneeri laud ➤

Umami

Juba 9. aprillil avas Umami oma uksed taas. Seda täiesti uues asukohas täiesti sama kihvti, kui mitte isegi enam, atmosfääriga, mis varem.

Küsides nende uue menüü kevadiseima roa kohta, tõid nad välja praetud tursa nuikapsatambi ja peterselli-kapparisalatiga.

See imeline roog on kerge ja hõrgu maitsega, just paras hubaseks nautimiseks Umami päikselisel terassil.

Kaaslaseks Umami pere soovitusel nende enda pruulitud witbieri Hopsteri Fridat.

Broneeri laud ➤

Art Priori

Kõrgetasemeline kunst kombineeritud elegantselt suurepäraste maitseelamustega – see on Art Priori.

Oma menüü kevadistest maitsetest rääkides tõi Art Priori välja hõrgu tallekarree mustjuure, pastinaagi püree, beurre blanc kastme ja mürklitega.

Miks just see roog?

Kevad on liudseente ehk kevadseente, sealhulgas ka mürklite, hooaeg. Ning seekord otsustaski Alex (peakokk Alexander Kolomar) nende kasuks.

Traditsioonilise punase kastme asemel serveeritakse kerget, valget kastet mida on rikastatud mürklite ja peterselli õliga. See omakorda võimaldab rooga valge veiniga sobitada – tunda selles päikese sooja paid ja soojate ilmade tuleku üle maitsvalt rõõmustada.

Broneeri laud ➤

Rukis

Mai alguses läheb oma menüüdega suveajale ka kohvik-pagarikoda Rukis. Hommikusöögimenüü pikeneb ja on saadaval terve päeva vältel (siiani pakuti hommikusööki kuni kella 12.00ni). Ehk midagi ka hilistele ärkajatele!

Valikusse tulevad uued panniomletid, pudrud ning kellel kõht rohkem tühi siis ka uued pastad ning muud head-paremat.

Kindlasti üks põnevatest hommikusöögiampsudest on seesamiseemnetega paneeritud avokaado, mida koos basiiliku majoneesi, suitsuse paprika tartari ja küüslaugu idudega serveeritakse koduküpsetatud saial.

Uue särajana toob kohvik välja ka omanimelise roa “Rukise hommikusöök” mis põhineb klassikalisel inglise hommikusöögil ning mida valmistatakse Eesti toorainest.

Menüüst leiab ka vanad klassikud ja külaliste peamised lemmikud nagu munad Benedicti moodi, salatid ja veel palju muud.

Broneeri laud ➤


Kevad kutsub. Maitseelamusteni!

You may also like...