Suvemenüüd on platsis: Loe lähemalt, kus nautida värskeid maitseid!

thumb image

Peale pikka-pikka ja tavatut kevadet on lõpuks kätte jõudnud suvi, mis toob iga-aastaselt endaga kaasa kauaoodatud suvemenüüd! Oleme mõned restoranid ka välja valinud, kuhu uusi maitseid avastama minna.

Suviti on elu tihti palju parem, sest päike särab taevas eredamalt, merevees ootavad soojakraadid ning kalendris on kirjas rohkem puhkepäevi kui muidu. Ideaalne aeg, et tuure maha keerata ja nautida elu täiel rinnal. Möödunud kuid arvesse võttes teame, et on millest närve puhata. Kuid kust küll naudingutega algust teha? Seda mõtet pole vaja pikalt veeretada, sest selle küsimuse peale hõikavad restoranid juba võidu vastust: “Tule meie poole! Meitel kõikse uuem menüü ja värskemad maitsed!”. Ja neil on täiesti õigus! Üle riigi on restoranid end suviselt rõivastanud ja ootavad maitsemeelte üllatamist.

Seetõttu, olemegi välja valinud kolm kohta, kus head, uut ja põnevat nautida! Loodame, et leiad nende seast selleks suveks ka enda lemmiku.

Mon Repos

Kadrioru idüllis paiknev Mon Repos võttis kevadisest pausist, mis võtta andis. Seeläbi sündiski värske suvine menüü, mis meelitab nii põnevate uudisroogadega kui ka mõne klassikalise palaga. See suvi võid enda õhtusöögi avapauguks nautida kausitäit värskendavat külma keefirisuppi – Okroškat. Pearoog on Mon Reposes aga eriti põnev ehk klassikaline hot dog ehitud maailmaklassi toorainetega – käsitöö-wagyuvorst, trühvel, hanemaks, pirnitšatni ja Eesti sinep. On alles pearoog! Kuid ka magusavoor ei vea Mon Reposes alt ning lauale võib potsatada suvine maius Mon Repose moodi – Jäine Pavlova. Mida veel hing oskaks tahta? Kuid see on alles algus ja rohkem saad avastada juba koha peal.

Eelroog: Külm keefirisupp Okroška

Pearoog: Wagyu hot dog trühvli ja hanemaksaga – käsitöö-wagyuvorst, pirnitšatni, Eesti sinep

Dessert: Jäine Pavlova

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Narva mnt 92, Tallinn.

ORE

Suvel kutsub lisaks vanaemale põldude vahelt külla ka restoran ORE, ent emba-kumba see nädal külastada? Tuleks kohtuda kuldsel keskteel ja tuua vanaema ORE värsket menüüd proovima. Vanalinna iidsete müüride vahel pesitsevad lisaks kaupmehevaimudele ka innovaatlised ORE kokad, kes julgevad mõelda väljaspoole kombitud piire ja on kokku pannud kireva toidukaardi. Värske menüü rütmis einestades, võid söögikorda alustada taimse ja kerge tomatiga, mida kaunistab pühvli-mozzarella ja karulaugukaste. Põhikäik oleks see-eest vähe tummisem, näiteks veiseribi sechuani pipra kastme, hapendatud porgandi ja porgandikreemiga. Magustoiduks valida hoopis aga maitserännak, kus kausis löövad tantsu virsik, ebaküdooniakreem, kitsejuust ja sidrunitüümian. ORE on igatahes valmis üllatama!

Eelroog: Tomat, pühvli-mozzarella, karulaugukaste

Pearoog: Veiseribi, sechuani pipra kaste, hapendatud porgand, porgandikreem

Dessert: Virsik, ebaküdooniakreem, kitsejuust, sidrunitüümian

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Olevimägi 9, Tallinn.

Puri

Sukk ja saabas, kuu ja päike, …suvi ja merelaine? No meie arvame nii ning seda vist ka Puri, kes on strateegiliselt huvilisi Kakumäe Jahisadamasse külla ootamas. Nõnda kui nimi viitab, leiab Puri menüüst palju roogasid, mis on kohalike vete päritoluga, kuid pettuma ei pea ka liha- ja taimetoidusõbrad. Lisaks rikkalikule toiduvalikule, pakub Puri ka uhket kokteilikaarti, kust nii klassikalised kui ka kohapeal välja mõeldud imejoogid proovimist nõuavad. Juunikuu õhtu Puri pool võib alata näiteks rahvalemmiku veise tartariga, kuhu kõrvale nautida klaas negronit. Pearoaks vali näiteks lustaka nimega supp Kalatiik, et maitsta mida vetel on pakkuda. Lõpusirge võib see-eest olla aga klassikaline ning seda Puri moodi Napoleoni näol. Vast polegi paremat naudingut, kui imekauni vaatega ja hõrkude maitsetega õhtusöök Puri pool.

Eelroog: Veise tartar parmesani, karulaugu, artisan friikartuliga

Pearoog: Kalatiik e. klassikaline kalasupp

Dessert: Puri moodi Napoleon

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Lesta 16, Tallinn.

Suviste maitseelamusteni!

You may also like...