Aasta parim uustulnuk: Kakumäe koloriitne Puri

thumb image

Puri Chef’s Side on Aasta Parim Uus Restoran Eestis 2019. White Guide 2020 soovituste nimekirja 4. kohal asuv restoran Puri Chef’s Side ja 15. kohal asuv Puri resto on nimistus alles esimest aastat. Muu poleks ka füüsiliselt mõeldav, kuna restoran tegi uksed lahti alles 2019 juunis.

Seejuures on White Guide Nordic tunnustus nii noorele restorani tõesti suur au. Aga kas ka õigustatult? Uurime järgi!

1875. aastal Tallinaga liidetud Kakumäe on looduskeskne, kõrghaljastuse ja pika merepiiriga osa pealinnast. Siin asub ka üks Eesti väljapeetumaid sadamakomplekse Haven Kakumäe, mis hõlmab endas A la Carte restorani Puri ning selle kõrgklassilist tippu Puri Chef’s Side. Mõlemad restoranid pakuvad võimalust kesklinna melu kõrvale heites looduse rahu, mere ja maa toidusümbioosis, nautida.

Silmatorkav sadam

Haven Kakumäe sadam püüab oma dünaamiliste infrastruktuuriga pilke juba kaugelt. Modernne, õhuline, selgete pirjoontega nii seest kui väljast. Värske lihtsuse ja peene läbimõeldusega on see sadam ka üks ambitsioonikamaid – Haven Kakumäe jahisadama eesmärk on saada Baltikumi esimeseks 5* sadamaks, mis vastab kõrgetele Bluestar Marina sertifikaadi standarditele. Eks aeg näitab. Toidumaailma elamusi saab siit aga juba praegu.

PURI RESTO

Skandinaavialikku rahvusvahelist kööki pakkuvas restos on kokku 80 kohta. Lummavad vaated merele ja promenaadile, valgusküllaselt põhjamaine interjöör, kõrged laed ja minimalistlik disainmööbel, detailideni läbi mõeldud atmosfäär ja sundimatu vabadus olla – need on vaid mõned märksõnad, mis restorani külastades silma jäävad.

Restorani põhiline element – toit – on samuti kohale vääriline. Road on dekoratiivselt põnevad, rõhk kvaliteetsel toidul.
Oma sügisese külastuse võtab kiitusega mitte kitsi Andrey kokku järgnevalt:

Kaunis koht, võrratu merevaade, ilus interjöör. Abivalmis ja kompetentne personal. Maitsev ja originaalne köök. Hinnad on kvaliteedile vastavad. Mulle tõesti väga meeldis.

-Novembri alguses restorani külastanud Andrey
Igapühapäevane Brunch

Igal pühapäeval on võimalik aeg maha võtta ning nautida peakoka koostatud menüüd brunchil ajavahemikus 11.00 kuni 15.00. Valikus mitmeid just brunchiks loodud maitseid.
6-käiguline täispakett on 29.- | iga käik eraldi aga 6.-

Igareedesed kohteiliõhtud

Põneva traditsioonina toimuvad igal reedel kokteiliõhtud, kus Puri baarmen Oleg Smirnov külastajaid kokteili-eripakkumisega kostitab. 3 kokteili vaid 25.- eest. Vaheldusrikkust jagub, kuna iga nädal üllatab omanäoliselt uue temaatikaga.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Lesta 16, Tallinn.

RESTORAN PURI CHEF’S SIDE

40-kohalise restorani tipprestorano keskmeks on köögisaar, mille ääres on samuti võimalik toidutegu ja maitset kogeda. Peakokk Joonas Koppeli juhtimisel serveeritakse 6- ja 9-käiguliseid maitserännakuid, kõrvale hoolikalt sobitatud veinivalikuid.

Menüü on vallatu, eksperimentaalne ja värvideküllaselt kontrastne. Ilu ja esteetilisus on omal kõrgel kohal. Tajuda on püüdlikust ning soovi külastajat pidevalt positiivselt üllatada.
Külastajate tagasiside põhjal tundub, et see suurel määral ka õnnestub.

Joonas on juba mitmendat põlve kokk. Peakokast isa Martti jälgedes oma tööd armastuse ja kirega tegeva noormehe peamiseks hobiks ongi söögitegu. Suurema osa oma noorusaastatest on ta kasutanud toiduteo oskuste arendamisele ja entusiasmi raugemise märke ei ole. Kes teeb see jõuab ning kes jõuab, seda märgatakse.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Lesta 16, Tallinn.

Vaata ka alljärgnevat videolõiku, mis sadamakompleksi ja Puri Chef’s Side’i elegantselt tutvustab. Restorani osa algab 00.40 pealt.


Maitseelamusteni!

You may also like...