Soovitus: 3 võõramaist kööki, mille maitsed toovad su ellu särtsu

thumb image
Foto: Om.house

Kui julge oled sina uusi maitseid proovima? Alusta uut aastat uue hooga, tuues menüüsse vaheldust põnevate maitsetega. Oleme välja toonud 3 võõramaist kööki, ja restoranid, kes neid elamusi pakuvad.

Kuigi meile kõigile meeldivad itaalia ja prantsuse köögi maitsed, siis on veel teisigi kööke, mis oma maitsetega võluvad. Näiteks, kas oled proovinud Armeenia suussulavaid magustoite? Või hoopis aurutatud kuklit Gua Bao? Loe ja saa teada, milliseid ahvatlevaid roogasid võõramaised köögid täpsemalt pakuvad!

Tai köök – Villa Thai

Foto: Villa Thai – Phad Thai Jay

Tai rahvuskööki on aegade jooksul mõjutanud nii naaberriigid kui ka kohalik kliima. Näiteks leiab pea iga roa kõrvalt lisandina riisi, samuti on tšilli Tai köögis olulisel kohal. Ent leidub ka mahedaid roogasid – neist üks tuntuim on ilmselt Phad Thai, kus lisaks nuudlitele leiab veel köögivilju ja merande/kana.

Ehedaid Tai roogasid, sealhulgas Phad Thaid, pakub Kadrioru südames asuv Villa Thai. Menüüst leiad põhjaliku läbilõike Tai köögikultuuri parimatest roogadest. Miks mitte proovida mõnda pardiliha rooga või hoopis tom’i – taipärast teravat suppi. Kõik toidud on maitsetest tulvil ning paljud ka vürtsika olemusega, kuid siiski mugandatud põhjamaisele maitsele sobivaks. Kes aga soovib kogeda tõelist tulisust, võib alati kokkade poolt loodud vürtsisegusid juurde lisada.

Pan-Aasia köök – Om.house

Foto: Om.house – Gua Bao

Pan-Aasia menüü on segu mitmete Aasia riikide traditsioonilistest toitudest, kus peale Hiina köögi leiab ka näiteks Jaapani, Korea ja Mongoolia köögist tuntud road. Nii võib juhtuda, et alustad õhtustamist malaisiapärase eelroaga, liikudes seejärel edasi Hiina köögist pärit maitsetega ning õhtu lõpetad hoopis jaapanipärase magustoiduga. Gastronoomiline rännak on garanteeritud!

Foto: Om.house

Suurepärast ülevaadet Pan-Aasia köögi maitsetest pakub restoran Om.House. Rotermanni kvartalis asuva restorani menüüst tasub proovida näiteks aurutatud kuklit Gua Bao tempura hiidkrevetidega (pildil) või hoopis searibi, mis on küpsetatud Korea stiilis. Samuti on menüüs esindatud jaapani köök, kus peale sushi leiab ka võõramaid jaapani maitseid, näiteks yakitorid – vardas liha.

Aadress: Rotermanni 18/2

Armeenia köök – SEVAN

Foto: Sevan Grill – pahlava

Armeenia köök, mis on üks vanimaid maailmas, sarnaneb maitsete poolest ka türgi, kreeka ja araabia köögiga. Lihadest on populaarne lambaliha ja šašlõkid, lisaks leiab paljudest roogadest ka baklažaani, jogurtit ja pähkleid.

Tallinnas pakub armeenia maitseid grillrestoran Sevan. Kuna armeenlased armastavad süüa ja traditsiooniliselt kaetakse laud enne pearoa söömist rohkete eelroogadega (mezze), siis soovitame ka sul mõnda proovida. Populaarseteks eelroogadeks on näiteks lamba- ja lehmapiimast valmistatud juustud ja marineeritud köögiviljad.

Magustoiduks soovitame aga kuulsat klassikut pahlavad – kihiline kook mee ja Kreeka pähklitega. Nämma!

Aadress: Ahtri tänav 6a

You may also like...