Mitmekäiguliste menüüde maitserännak 3/4

thumb image

Jätkates Eesti restoranide degustatsioonikursil on meil rõõm tutvustada järjekordseid fine-diningu pärleid.

Toome teieni mitmeosalise artiklitesarja kolmanda osa kolme erinäolise restoraniga, mida kõiki ühendab soov ja võimalus toidumaailma hõrke maitseid, läbi mitmekäiguliste menüüde, oma külalistele pakkuda.

Mon Repos

Õhtusöök Mon Repos on kui puhkehetk. Õdusas villas, Kadrioru pargi piiril jääb aeg justkui seisma ja kerib ennast mõneti tagasi, et siis väärikalt ning uuenenult jälle edasi keerata. Pika ja kirju ajalooga hoone taastati 2016 aastal ning kaasaja interjööri ja ajalooliste detailide koosmõjul on mainitud restoranis õhtustamine kuidagi erilisem. Eriliseks ei tee seda aga mitte ainult interjöör.

Peakokk Vladislav Djatšuk tugineb menüü koostamisel oma pikaajalisele kogemusele, kogudes inspiratsiooni hooaegade vaheldumisest ja praeguse menüü osas kevadele/suvele omastest toorainetest.

On oluline, et ajaloolise Mon Repos villa hõngu menüüs tunda oleks. See on üks faktor, millele peakokk menüüd arendades ja kokku sobima pannes mõtleb. Tehniline kvaliteet ja ajaloo austamine täiendavad üksteist nii olustikus kui ka toiduteos.

Einestada saab põhisaalis à la carte menüüst tellides. Veelgi väljapaistvamate maitsete jaoks on pühendatud degustatsioonimenüüd, mille proovimiseks on eraldi avatud peakoka korrus. Degustatsioonimenüüd on saadaval nii 4- kui 6-käigulisena (55.- / 75.-).

Nelja-* / kuuekäiguline degustatsioonimenüü:

 1. *KULDUIMTUUN – PEEDIŽELEE – MÄDARÕIGAS
 2. KAMMKARBIRAVIOOL – ÕUN – BISQUE
 3. *MUSTA TRÜHVLI KREEMSUPP – VUTIMUNA – ÕHITUD TOORTATAR
 4. HARKNÄÄRE – LILLKAPSAS – RUMMIROSINAD
 5. *HIRVEFILEE – MUSTSÕSTAR – MADEIRA
 6. *TROOPILISED VILJAD – PISTAATSIAKREEM – VAARIKASORBETT

Toidu kõrvale pakutava joogimenüü eest hoolitseb Risto Säinas, kes on koostanud ka Mon Repos kokteilikaarti. Mees on oma ala tõeline ekspert, võites mai lõpus toimunud baarmenide võistluse World Class Baltics 2019 esikoha.

Seega läheb Risto sügisel Glasgow’isse ülemaailmsele baarmenide võistlusele World Class 2019 Eestit esindama. Aga juba enne seda saab tema mitmekülgset kokteilimenüüd nautida justnimelt Mon Repos, kus suvel on avatud ka hubane väliterass.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Narva mnt 92, Tallinn.

180°

180° by Matthias Diether on autorikööki pakkuv meeldivalt personaalne ja külastajasõbraliku lähenemisega fine-dining restoran Tallinna tulevikulinnaosas Noblessneris. Juba sisenemisel saab külaline osa peakoka personaalsest tervitusest. Ühest küljest on rõhk imelistel vaadetel ja avatud köögil, mille vaatemängulist professionaalsust malbelt jälgida. Teisest küljest on fookuses aga külaline, kelle olemuse ja soovidega pingevabalt, kuid hoolsalt arvestatakse.

Võimalik on proovida maitseelamusi kas degustatsioonimenüüna (98.- / 82.-) või taimse degustatsioonimenüüna (86.- / 74.-), vastavalt kas 4- või 6-käiguliselt. Õhtustada saab nii individuaal- kui ka peakokalauas. Lisakäiguna pakutakse juustukäiku (35.-) ning mõlema menüü kõrvale on saadaval ka veinivalik (82.- / 64.-) või kihisev veinivalik (99.- / 81.-), milledest viimast toob esile ka restoranijuht White Guide Nordic 2018.

Neli korda aastas vahetatakse menüüd, olles inspireeritud hooajalisusest ning värske tooraine saadavusest. Praegune menüü on kindlasti mõjutatud kevade ja suve hooajast ning märksõnadest ‘kerge’, ‘värske’, ‘maitsev’.

Degustatsioonimenüü:

 1. *CARABINERO – VALGE SPARGEL – LÕHNAV MADAR
 2. *PAPRIKA – TOMAT – KARULAUK
 3. KAMMELJAS – ŠAMPANJA KAPSAS – VESIKRESS
 4. TUVI – NUIKAPSAS – KIRSS
 5. *VASIKAS – SIGUR – LEESKPUTK
 6. *RABARBERI TRILOOGIA

Taimne degustatsioonimenüü:

 1. *SPARGLI VARIATSIOON
 2. *PAPRIKA – TOMAT – KARULAUK
 3. ŠAMPANJA KAPSAS – SINEPIJÄÄTIS – SIBUL
 4. NUIKAPSAS – KIRSS – SIDRUNALOISIA
 5. *LILLKAPSAS – MONT D’OR – ESTRAGON
 6. *RABARBERI TRILOOGIA

Õhtule panevad punkti magusad ampsud PETIT FOURS.
*-tähisega road kuuluvad 4-käigulise menüü kavva.

Peakoka Matthiase mõtisklusi Tallinna toidukultuuri tandrilt ning võrdluseid tema eelneva kodulinna Berliiniga loe ka Flavours of Tallinn‘ast.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Staapli 4, Tallinn.

Pädaste Mõis

Kui enamasti on fine-dining koondunud pealinna, siis on ka mitmeid erandeid. Üks ere näide on Muhumaa looduse rüppes toimetav restoran Alexander. Pika ajalooga mõisahoones, saksa päritolu Chef de Cuisine’i Stefan Berwangeri juhtimisel luuakse maitseid mis on harmoonias nii kohaliku, saarekultuuri ja looduslähedusega, kuid kätkevad endas ka suurlinna võnkeid.

Õhtustamiseks saab proovida 3-käigulist menüüd Table d’Hote (74.-), mis on igapäevases muutumises. Lisaks võib juurde tellida joogimenüüd (39.-). Täpsemat infot päeva menüü kohta saab vahetult kohapeal.

Restorani pärliks on aga vaieldamatult Alexandri esindusmenüü Saarte Degustatsioonimenüü (131.-), mida saab täiustada ka sobitatud joogivalikuga (91.-). Tegu on kogemusõhtusöögiga mida täies ulatuses peakoka ühislauas nautida, kus Stefan Berwanger külalisi personaalselt võõrustab. Köögimeeskond viib osalejad kulinaarsele teekonnale, mille käigus lõbusalt aega veeta, kohtuda sarnaste huvidega inimestega, kellega koos hinnata head toidu, veini ning meeldivat vestlust. Suurepärane ajaviide on justkui garanteeritud. Soovi korral on võimalik õhtustada ka individuaalsetes laudades lühendatud 5-käigulise degustatsioonimenüüga.

Näidismenüü:

Suitsutatud angerjas / kartul & Bernaise kaste

Hapukapsas / verivorsti ravioolid

Sült / kartul & maitsetaimed

Koha / kõrvits

Saaremaa veis / maapirn & rooskapsas

Manna / piim & barbariss

Juurseller / pruunistatud või & Muhu õlu

Kui külalisel peaks olema toidutalumatust, siis tuleks sellest vähemalt 24 tundi enne saabumist teada anda, et köögi meeskond saaks vastavalt päevale, parimast värskest toorainest sobiva menüü kokku panna.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Pädaste Mõis, Muhu.

Loe ka artiklit Mitmekäiguliste menüüde maitserännak 1/4.
Loe ka artiklit Mitmekäiguliste menüüde maitserännak 2/4.
Loe ka artiklit Mitmekäiguliste menüüde maitserännak 4/4.

Maitseelamusteni!

You may also like...