Mitmekäiguliste menüüde maitserännak 1/4

thumb image

Järjest enam on populaarsust kogumas trend oma maitsemeeli mitmekäiguliste erimenüüdega hellitada. Ning valikut Eesti restoranidesse einestama minnes jagub.

Toome teieni mitmeosalise artiklitesarja esimese osa erinäolistest restoranidest, mida kõiki ühendab soov ja võimalus toidumaailma hõrke maitseid, läbi mitmekäiguliste menüüde, oma külalistele pakkuda..

SALT

Progressiivset seltskondlikku toitu väikese ekstreemse fusiooni võtmes mõnusas atmosfääris pakkuv SALT asub hubaselt Kadriorus. À la carte menüü kõrval pakutakse külastajatele ka 6-käigulist menüüd Salt Journey (49.-), mis sisaldab järgnevaid käike:

 1. Õrnalt aurutatud kammkarp fermenteeritud Jaapani vetika, magusa sibulanuudli ja wakame kastmega
 2. Meeglasuuris krõbe tofu tempura vürtsika metsaseene salsaga
 3. Calamansi sorbet
 4. Korea stiilis krõbe seakõht kimchi aioli ja munataime-tomati salsaga
 5. SALTi köögis suitsutatud pardirind Jeruusalemma artišoki kreemi, maracuja kastme ja ploomi confitiga
 6. Purunenud pavlova maasika ja laimikreemiga

Lisaks on võimalik juurde tellida sobitatud veinimenüüd (29.-) või šampanjamenüüd (34.-).

Erinevate toiduallergiate, soovide ja küsimustega saab alati abivalmi restoranikollektiivi poole pöörduda. Tähele tuleb ka panna, et eelmainitud menüü on saadaval alates 2. inimesest.

Inspiratsioon

Menüü on loodud maailmarännakute ja isiklike kogemuste baasil. Erinevatest riikidest omandatud oskused, uued maitsed ja toidumaailma trendid on seotud kohaliku tooraine omapäraga ning tulemuseks on SALT restole omane käekiri, mida köögimeeskonna juht Vladimir Proskurnin oskuslikult kordineerib.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Vase 14, Tallinn.

ORE

Legendaarse gurmeerestorani Bocca endises asukohas on ennast väärikalt sisse seadnud eklektilist maailmakööki pakkuv restoran ORE. Restoran on oma väljapeetud elegantsuse, vanalinnale omaselt rikkalike võlvide ja eristuvalt massiivsete laelühtritega juba arhitektuuriliselt vaatamisväärsus omaette.

Mitmekülgse peakoka Silver Saa juhtimisel pakutakse restoranis laia valikut erinevaid à la carte toite, kuid menüüst leiab ka 6-käigulise maitsemenüü (53.-), mille valikusse kuuluvad järgmised road:

 1. Soolatud vimma äkis / linnaseõhik, siiamari
 2. Värske hernes / hernekreem, roheline maasias
 3. Veise hake / forellimari, tuunikalaemulsioon, oblikas
 4. Rebitud seened / suitsuangerjas, konsomee
 5. Aurutatud koha / noorkapsas, siiamari või 5. Grillitud veiseribi / baklazaani kreem, umeboshi ploomi püree
 6. Rabarber / namelaka kreem, sidrunaloisia (Aloysia triphylla)

Lisaks on võimalik juurde tellida sobitatud veinimenüüd (45.-). Maitsemenüü on saadaval terve restorani avamise vältel.

Inspiratsioon

Maitsemenüü on kokku pandud, et oleks võimalik kogeda erinevaid maitseid, kombinatsioone ja tekstuure. Et pakkuda külastajale läbilõiget ORE köögi käekirjast. Elu meie ümber – loodus, vahelduvad hooajad, inimesed ja nende olemus ning loomulikult tooraine on kõik inspireerivad köögi kujunemise ja arengu elemendid.

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Olevimägi 9, Tallinn.

MEKK

MEKK ehk Moodne Eesti Köögi Kunst on vanalinna serval paiknev Tallinna restoran, kus mõtestatakse lahti eesti köögi olemust. Eesti kööki nähakse kui omapärast segu rahvaste köögist – teistelt rahvastelt üle võtnud parim koos lisatud ainuomaste nüanssidega püüdleb täiuslikuse poole. See tagav ka pidevalt äärmiselt põneva ja mitmekesise tulemuse.

Erimenüüna on restoranis saadaval peakoka Rene Uusmees poolt kombineeritud 4-käiguline menüü (48.-). Peakoka menüü on hea võimalus restoraniköögil rakendada tooraine hooajalisust, seejuures luuakse koostöös sommeljeega alati juurde ka roogadele sobiv veinimenüü (21.-). Eesmärgiks on muuta peakoka menüüd kord kuus, suveperioodil on menüü väljas poole pikemalt ehk suisa 8. nädalat.

 1. Grillil küpsetatud kartul MEKK-i külmsuitsulõhe salatiga / Hapukoorevaht | hakitud sibul | krõbe must aniisileib
 2. Maapirnikreem ja spargel / krõbe Kolotsi kõvajuust | ürdisalat
 3. Krõbe koha mädarõikaga maitsestatud kalaleemes / soe varajase peakapsa salat | praetud Mooska talu suitsusauna sink
 4. Rabarberi kompott / Jogurtijäätis | võine kardemoni Brioche
Inspiratsioon

Peakokk Rene Uusmees tunnetab eesti köögikunsti juuri eesti traditsioonides ja kultuuris, vanaemade lihtsas tarkuses. “Põhilise inspiratsiooni allikaks ongi Eestile omased 4 aasta aega ja sellest lähtuva parima kohaliku tooraine kasutamise võimalikus.” Vankumatuks sihiks on MEKK seadnud oma toidufilosoofia:

“Tulemus peab alati olema isikupärane, kordumatu ja päris.”

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Suur-Karja 17, Tallinn.

Finlandia Caviar

Kuna Sina viimati kaaviarit sõid, või austreid maitsesid, kõrvale hoolikalt valitud šampust, veini või viina? Ning kas oskad öelda, mis on kalamarja ja kaaviari vahe?

Mereandide maailmaga hästi kursis olevas pererestoranis Finlandia Caviar Tallinn on palju võimalusi ennast selle põneva toidumaailmaga kurssi viia. Olgu siinjuures kiirelt öeldud, et kui kalamari on nimegi poolest selgelt arusaadav, siis kaaviari saab vaid tuurakalast, ning sõltuvalt tuura liigist on tegu väga hinnalise ja hõrgu toidulaua uhkusega.

Finlandia Caviar restoranis pole tavapärast à la carte menüüd. Nagu jube eelnevalt mainitud on valikus erinevaid kalamarju, kaaviarit ja austreid, mida kas otse, röstsaiaviilul, munaga või muud moodi nauditakse. Kõrvale loomulikult ka midagi kangemat.

Lisaks saab tellida erinevaid degusteerimis menüüsid, näiteks Kaaviari Kollektsioon Neljale (75.-), mis sisaldab nelja erinevat kaaviarit ning sinna kõrvale serveeritud trühvlivõi kreekerid või röstsaia hapukoorega:

 • 10g Siberi kaaviarit
 • 10g valge tuura kaaviarit
 • 10g vene tuura kaaviarit
 • 10g Beluga Kaluga kaaviarit

Austrite austajatele on aastaringselt saadaval valik erinevaid hõrke maitseid. Näiteks on saadaval austrite maitsemenüü kahele (23,9.-) mis sisaldab:

 • 2tk. Fin de Claire n°2 austrit / intensiivselt mereline
 • 2tk. Tsarskaya austrit  / pehme, kreemjas
 • 2tk. Gillardeau austrit / värske, magus

Broneeri restoranielamus ➤

Aadress: Väike-Karja 1, Tallinn.

Loe ka artiklit Mitmekäiguliste menüüde maitserännak 2/4.
Loe ka artiklit Mitmekäiguliste menüüde maitserännak 3/4.
Loe ka artiklit Mitmekäiguliste menüüde maitserännak 4/4.

Maitseelamusteni!

You may also like...