Soovitus: 5 restorani Tallinnas, mis sobivad ka taimetoitlasele

thumb image

Järjest häälekamalt mõjutab taimetoitlus, kui valik, inimeste toidusedelit. Ning valik on kahtlemata rikkalik ning mitte vähem hõrk, kui liharoad. Maailma maitsed on meile tänapäeval lähemal, kui kunagi varem. Seejuures on võimalik erinevaid huvitavaid, tervislikke, harjumatuid ja sobilike maitseid lõputult kombineerida ning järele proovida.

Käesolevas artiklis teeme ülevaate valitud restoranidest, mis taimetoiduarmastajaid avasüli tervitavad ning meeldejäävaid maitseid pakuvad.

Restoran CHEDI

Eesti restoranide koorekihti kuuluv aasiapärane restoran Chedi toimetab Malaisia juurtega peakoka Kok Mang Lee juhtimisel, kes oma oskuseid aastaid mainekas Michelini-restoranis Hakkasan (Londonis) arendanud on. Ka mitmed teised nimetatud restorani kokad on seal kogemusi omandamas käinud, mis lisab toiduvalmistamiskunstile tugeva oskusliku baasi.

Restoranimenüüst leiab laia valiku nii liha-, kala- kui ka taimetoiduroogi. Valikus on mitmeid taimseid stir-fry roogi. Näiteks vesikastani, suhkruherne ja musta seene stir-fry. Või siis alljärgnevatel piltidel välja toodud lootosjuure või taimetoitlaste “kana” stir-fry.

Restoraniõhtu lõpetuseks teeb maitsemeeltele pai ‘puuvilja-marjadessert šampanjaželee ja piparmündivahuga’ või ‘grenadillijogurt-chiboust mangosorbetiga’

Eesmärgiks on pakkuda parimat ja võimalikult autentset kogemust. Ning kõrgeimaks hindeks on muidugi kliendi rahulolev tagasiside.

Aadress: Sulevimägi 1, Tallinn. E-N 12.00-23.00; R-L 12.00-24.00; P 13.00-22.00.


Restoran Villa Thai

Tai ja India köögile orienteeritud restoran toimetab kogenud nepaali kokkade käe all. Maitsed on vastavalt põhjamaistele eelistustele vürtsisuse osas sobivamaks mugandatud. Kuid soovi korral saab loomulikult ka vürtsi juurde lisada.

Kadrioru südames tegutseva restorani menüü on jagatud 15-ks alakategooriaks. On nii suppe, salateid, eel-, pea- ja magustoite, lastemenüü, jpm. Sõltuvalt roa põhikoostisosast on alamenüüsid nii mereandide, lamba-,sea-, pardi- ja kanalihaga. Lisaks ka suur taimetoitude valik, millest leiab küllusliku rea erinevaid lihavabu roogasid.

Näiteks eelroogadest GRA_BONG ehk krõbe baklažaan rohelise sibula ja seesamiseemnetega. Või SABJI MASALA, mis sisaldab pannil küpsetatud köögivilju tomati ja sibulaga jogurtikastmes.

Aadress: J. Vilmsi 6, Tallinn. E-L 12.00-23.00; P 14.00-23.00.


Restoran NOK NOK

NOK NOK on Tai kuningriigi ehe maitsesaatkond Tallinna vanalinnas. Menüü on mitmekesine ja peakokk Pensiri Pattanachaengi juhtimisel autentne ja harmooniline. Restorani saab siseneda kokteilibaari kaudu ning põhisaalis on 42 kohta, lisaks veel 3 väiksemat saali, seminariruum ja kokakooli osa. Kokku üle 600 ruutmeetri Tai köögile pühendatud pinda.

Toiduvalikus on mitmeid põnevaid taimetoiduroogi, tuleb vaid NOK NOK’ile külla minna ja maitsemeeli üllatama asuda.

NOK NOK pakub ka võimalust endale põll ette siduda ja kokakunstiga tutvust teha. Juba 23dal märtsil on tulemas järjekordne Tai Kokakool. Menüü ei ole küll taimetoit, kuid huvitav koostegemise võimalus on see siiski.

Aadress: Vana-Posti 7, Tallinn. E-N 12.00-22.00; R-L 12.00-23.00; P 12.00-21.00.


Restoran JUUR

Kesklinna kiirusest pisut eemal, lennujaama taga asub üks looduslähedane ja põhjamaisest köögist inspireeritud restoran -Juur. Põhjamaine kargus, kohalik tooraine ja kokakunsti meisterlikkus on ühendatud, et propageerida Eesti looduses oleva ja kohati unustusehõlma vajunud tooraine väärtuslikust.

Pilt: Marek Metslaid

Restoran on taimetoidule pühendanud koguni degustatsioonimenüü. 6 käiku / 55€. Praeguse hooaja degustatsioonimenüü on just hiljuti vahetunud ja loodud, et üllatada. Mitmeid neist on võimalik ka A’ la Carte menüüst eraldi tellida.

Aadress: Valukoja 10, Tallinn. E 11.30-16.00; T-R 11.30-22.00; L 17.00-22.00.


Restoran RIBE

Juba aastast 2007 Tallinna vanalinnas asuv restoran Ribe paikneb stiilselt läbi kahe korruse. Nii kohalike gurmaanide kui ka Tallinat külastavate turistide poolt hinnatud restoran pakub nii A’ la Carte menüüd kui ka degustatsioonimenüüsid.

Hiljuti restorani külastanud Anna-Liisa kirjeldab kogemust järgnevalt:


Kuueosaline menüü on imeline, samamoodi kiidaks veinivalikut ja tähelepanelikku teenindust.

Seejuures on RIBE oma degustatasioonimenüüsid koostades arvestanud ka taimetoitlastega. Slovakia juurtega peakokk Rado on välja töötanud terve rea erinevaid taimetoitusid, mida saab tellida kas eraldi või siis ka degustatsioonimenüüna. 6-käiguline peakokamenüü on 41€, võimalik on proovida menüüd ka 3- või 4-käigulisena (vastavalt 26€ ja 32€).

Aadress: Vene 7, Tallinn. E 17-23; T-R 12.00-14.30 & 17.00-23.00; L 12.00-23.00

Peedi Veloute

Taimetoitlus kui elustiil

Taimetoitluse all peetakse enamasti silmas elustiili, mis välistab täielikult või osaliselt loomse päritoluga toiduainete tarbimise. Põhjused varieeruvad olles kas moraalsed, religioos-kultuurilised, keskkondlikud, sotsiaalsed, majandus-poliitilised, tervislikud või maitselised – sõltuvalt inimesest. Üks on kindel, maitserikkuse poolest on taimetoit väga rikkalik.

Maitseelamusteni!

You may also like...