Soovitus: Hiiumaal avas uksed “fine dining” stiilis restoran

thumb image
Köppo resto // Fotograaf Ave Pannal

Otsid ägedat restoranielamust? Sel suvel avas Hiiumaal uksed Köppo resto – Hiiumaa esimene “fine dining” stiilis restoran. Uurisime restoranipidajatelt põneva resto kohta lähemalt.

Köppo resto asub maailma lõpus Kõpus, kirjastaja Jesper Parve juhitud Pihla Turismitalus. Sealsamas tegutseva suverestorani võtsid sellest aastast üle kaks tegusat noort, Kelly ja Martin, kes on restoranist teinud tõelise gurmee-oaasi. Restoraniga soovitakse pakkuda väga head kogemust nii toidust, metsaatmosfäärist ja puhkusest.

Uurisime restoranipidajatelt Köppo kohta lähemalt – tutvu restoraniga ja broneeri kohad!

Köppo resto – nautimusrestoran keset Hiiumaa metsa

Vaatamata Hiiumaa väiksusele leiab saarelt mitmeid toredaid söögikohti ja restorane. Ent Köppo-taolist, gurmee-elamust pakkuvat restorani saarelt varem ei leidnud.

Restorani mõte sai alguse sellest, et Hiiumaal saab küll head kõhutäit nautida, vägagi head, ent siiski mitte “fine dining” stiilis.

Kelly ja Martin, Köppo eestvedajad

Nii kolisid kokad Hiiumaale metsa, et panna kokku tõeliselt ainulaadne nautimusrestoran. Oma tegemistes lähtuvad restoranipidajad mõtteviisist, et einestamine on elamus, mida tuleb nautida. Seetõttu on rõhku pandud elamusele tervikuna, kus oma roll on nii kutsuval metsaatmosfääril, tähelepanelikul teenindusel kui ka suurepärastel toitudel.

Naudi visuaalselt kauneid ja maitsetest pakatavaid roogasid

Restoranis pakuvad kokad erinevaid maitseid, saades inspiratsiooni nii Euroopast kui ka omaenda tagahoovis leiduvast. Naabritelt on saadud värsket ricottat, pasta taignad teevad kokad otsast lõpuni ise.

Tööd on palju, kuid see eest pakume me omal väiksel Hiiumaal täiesti unustamatuid maitseid. Tooraine on enamasti ainult kohalik – kartul, porgand, kapsas, maitsetaimed on kõik saadud kohalike põllumeeste või rohenäppudest entusiastide käest. Toorainet austades kasutame teda algusest lõpuni. Pakume ka zero waste toitu, kus kõik osad on ära kasutatud ning prügikasti ei lähe mitte midagi.

Kelly ja Martin, Köppo eestvedajad

Ning juba on välja kujunenud ka hittroog – valge kala ceviche, jalapeno vahu, kardemonis marineeritud tiiger-tomati, mango geeli ja basiiliku vinegretiga.

Kuigi Köppo avas uksed vaid loetud nädalad tagasi, on restoranist saanud populaarne sihtkoht suvitajate ja toidunautlejate seas, kes ka teiselt poolt Eestit kohale sõidavad, et elamusest osa saada.

Mida arvavad külastajad:

Imeline toiduelamus ehedal Hiiumaal.

Hinnanud Kristiin, 9. juuli 2023

Soe ja kiire teenindus ning ülimaitsev toit. Väga chill meeleolu seal kohas.

Hinnanud Rauno, 7. juuli 2023

Tutvu külastajate tagasisidega.

Aadress: Pihla Turismitalu, Kõpu vald, 92212 Kõpu küla, Hiiumaa

You may also like...