Avasta Eestit: Merekaldale kutsuvad Ruhe ja La Bottega

thumb image

Suvi on käes, mis tähendab, et on aeg avastada Eesti peidetud pärle. See nädalavahetus keera rool Neeme sadama poole, kus avastajat ootab kalarestoran Ruhe ning ta itaallasest vennaraas La Bottega, kes end pop-upi näol pealinnast mereäärde on kolinud. Kallas täis maitseelamusi!

Oleme edukalt seljatanud aasta tavatu esimese poole, kuid mitte ilma tagajärgedeta. “Tõsta käsi, kui Sinu suveplaanid on kannatada saanud!” Möödunud kuud on elusse toonud palju meelehärmi ja hukule määranud enamus me lähiplaanidest. Ent sellegipoolest, ei saa puhkus, lust ja rõõm ju olemata jääda, mistõttu soovitame see suvi Eestimaad avastada ning seeläbi ka linnavälise restoranimaastikuga tutvuda. See nädal pakume välja, et sammud võiks seada Neeme poolsaarele, kus sadamas ootab kõiki gurmaane kalarestoran Ruhe ja pealinnast pärit Itaalia restoran La Bottega, kes ka ennast selleks suveks on kalakuuri ajutiselt sisse seadnud.

Restoran Ruhe on tulnud kriisiajast välja sõiduvees ning on taas toidu- ja meresõpru külla ootamas – istu kasvõi kohe rooli! Neeme poolssaar on ideaalne paik, kus möödunud nädalast lõõgastuda, lasta mõttel puhata ja lihtsalt ümbritsevat idülli nautida. Merekohin, linnulaul, päikeseloojang ja õhtusöök Ruhes – retsept üheks unustamatuks õhtuks. Oodatud on nii mitmepealised grupid, perekonnad ja romantikud, kes linnakärast loodusesse põgendeda soovivad.

Ruhe on ennast restoranimaastikul kehtestanud kalarestoranina, pakkudes ennekõike kodumaa vete saaki. Ent menüüst leiab ka kaugematest vetest pärit kalu ja mereande – avastamisrõõmu kui palju! Ruhes on rõhk hõrkudel ja puhastel maitsetel ning tervislikul toidul. Samuti ei jää Ruhe pool ka keel kuivaks, sest joogikaart on nende pool elav ja pidevalt täienemas palju põnevaga. Restorani popimaks joogiks on tihti vahuvein, mis imehästi ka elegantsete kalaroogade kõrvale sobib. Lisaks pani Ruhe see suvi mereäärde püsti ka Aperoli nurga, kus vurtsu täis apelsinikokteili nautida saab. Terviseks!

Restoran Ruhel on see aasta rannas ka seltsi ning vastavalt kuhu terrassile istud, võib Sinu toidulaua hoopis katta Neeme sadama värskeim elanik, La Bottega. Muidu Tallinna vanalinnas toimetav restoran, on otsustanud linnakärast hinge puhata ning teha suveks hoopis merekaldal tuli pliidi alla. Pakkinud kaasa kõikse tuntumad Itaalia retseptid ja rikkalikud maitsed, on La Bottega valmis pakkuma kõigi lemmikuid saapariigi hittroogasid. Üheks tuntud palaks, mida saab nüüd nautida ka Neeme sadamas, on kalmaarid valge veini kastmes – pealinnas rahvakiitust kogunud klassika. Ei tea, kas poolsaar nõnda kaugeid ja kauneid Itaalia maitseid ongi üldse varem kohanud? Kuid ole kärme, sest La Bottega on Ruhe pool puhkamas vaid suve lõpuni ja sügisest ootab tagasi külla vanalinnas.

On alles neemekatel vedanud, et lisaks muidu loodusidüllile, nõnda maitsvad road ka rannas on ootamas! Aga külla on oodatud ju kõik, mistõttu retk poolsaarele võiks juba tuleval nädalavahetusel end kalendrist leida.

Broneeri restoranielamus Ruhe või La Bottega pool:

Aadress: Sadama tee 10, Neeme küla, Harjumaa.

Broneeri restoranielamus Ruhes ➤

Broneeri restoranielamus La Bottegas (pop-up) ➤

Maitseelamusteni Neeme sadamas!

You may also like...